Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Érdemes most utazgatni amíg...

Érdemes most utazgatni amíg fiatal vagyok és most éppen lenne is pénzem rá? Kíváncsi lennék mások véleményére, hogy ha úgy érzem menni akarok és jelenleg meg is tehetem, akkor hezitáljak vagy sem?

Figyelt kérdés

Nincs túl sok spórolt pénzem és jelenleg iskolába járok még, viszont nagyon szeretek utazni.

Érdemes-e most olyan alapon elmenni ide-oda, hogy talán a jövőben nem lesz rá lehetőségem még egyszer?

Ezt a pénzt persze elkölthetném másra is, gyűjtögethetném, vehetnék autót, ékszert, ruhát vagy bármi. Viszont vagy az egyik vagy a másik, a kettő egyszerre nem megy, annyi nincs :(


Megéri világot látni (na jó jelen esetben csak Európára gondolok), úgy értem jobban megéri szerintetek élményeket gyűjteni, mint tárgyakat?


Köszönöm előre is a véleményeket.


2015. szept. 25. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:

A te életed kérdéseit magadnak kell föltenned, és magadnak kell megválaszolnod.

Ha mások feje után mennél, hibás útra lépnél. Ez az én véleményem.

2015. szept. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Középkorúként válaszolok a kérdésedre. Fiatalkoromban azt választottam, hogy inkább tárgyakat gyűjtök. Ma már úgy érzem, hogy élményeket kellett volna. Bocs, hogy ilyen röviden, de ezt gondolom most.
2015. szept. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen érdemes utazgatni a világban ha megteheted, mert azokat az élményeket nem veszi el senki, viszont nyilvánvalóan meg kell találni az ésszerű összhangot a utazásra és az egyéb dolgokra költött összegek között.
2015. szept. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is középkorúként tehettem meg hogy utazzak. Azóta mindent ennek rendelek alá, csak ezért dolgozom, gyakorlatilag semmi másra nem költök csak utazásra.

Az utazás a világon a legértelmesebb és a legjobb dolog ami csak létezhet.

2015. szept. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem az arany középút lenne jó. Megcélzol egy távlati célt, arra szépen kicsiben gyűjtögetsz. Emellett simán lehet utazni. Interneten keresztül ma már "elég olcsón" lehet utakat foglalni, főleg, ha mobil vagy. Jó, kötnek a szünetek, de pl. júniusban sok helyre olcsón el lehet jutni. A szállásos oldalakon meg jó áron találhatsz szállást. pl. Bledben van olyan panzió, ahol a 2 személyes fürdős, wifis szoba reggelivel 25 euró. A fapadosokkal jó áron egész Európa elérhető.


Fiatalon egyszerűbb az utazás. Később, főleg családdal már nehezebb. Gyerekekkel nem fogod pl. a Louvre-ot megnézni, v. egy Etna-túrára befizetni. Akkor inkább a gyerekeket is érdeklő programok kerülnek előtérbe.


Nagyon szeretek én is utazni, fiatalon szerencsére volt lehetőségem sokfelé járni. A férjemmel még kettesben is sokat utaztunk, majd jöttek a gyerekek.

Gyerekekkel már a gyerekbarát szállások, környék kerül előtérbe, nem lehet egész nap talpalni.


Kocsikra, ruhákra nem költenék. A kocsi csak a pénzt viszi, ha nincs feltétlen szükséged rá, elég néhány év múlva venned, ha majd kell. Ékszerek engem nem hoznak lázba. Ruhákat meg általában olcsóbb üzletekben, vagy akciósan veszek (pl. egy alkalmi ruhát 15e helyett 4e-ért vettem meg C&A-ban mert le volt értékelve, és mindenre érvényes kuponom volt).


Pl. megtakarítás formája lehet, hogy a 200,-asokat gyűjtöd, amit visszakapsz. Kb 3 hónapja kezdtem el, és már bő 6e összejött úgy, hogy 98%-ban kártyával vásárolok.

2015. szept. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha akarsz menni, és megteheted, akkor mi a kérdés??


Én amióta csak lehet, utazgatok állandóan, mert imádom, ez az egyik hobbim.


Nyilván, akármire költesz, lehet mondani, hogy másra "kellett volna". Magadnak akarj megfelelni, ne valami idegen elvárásnak.

2015. szept. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utazás az egyetlen olyan dolog amiért ha pénzt adsz gazdagabb leszel tőle!
2015. szept. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak egyetérteni tudok az előző hozzászólókkal! Addig kell utazni, élményeket gyűjteni, amíg azt megteheted. Persze csak, ha ez a vágyad, de nyilvánvalóan, különben nem tetted volna fel a kérdést. Okosan meg lehet oldani az utazgatást, egész jó áron ki lehet jönni. Minden évben 4-5 alkalommal kimegyek külföldre. Lengyelország, Olaszország, Csehország, Horvátország, Bali mind meg volt. 25/F
2016. jún. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!