Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Egyiptom télen vállalható?

Egyiptom télen vállalható?

Figyelt kérdés
Szeretnék elmenni télen "nyaralni ". Időjárási szempontból állítólag ilyenkor a legjobb Egyiptomba menni.. Nincs most arrafelé terrorveszély?
2015. szept. 26. 10:28
1 2
 1/13 MrPifta ***** válasza:
100%
nincs, viszonylag biztonságos.
2015. szept. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az egész világban már terrorveszély van, de Egyiptomban sem nagyobb mint pl Franciaországban. Nyugodtan menj fantasztikus hely.
2015. szept. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

A titok az, hogy Egyiptomba például alapvetően télen érdemes menni. Ugyan én már éltem át olyan estét a Vörös tengernél, amikor télikabát kellett, de a 4-5 csillagos all inclusive hotelekben ezt is el lehet viselni naponta fejenként 5eFt-ért.

Csak félve kérdem, ugye nem utazási irodával akik horror árban számlázak mindent?


A terrorveszély más dolog. Egyiptom az a hely, ahol 3 évente kivégeznek pár tuistát. Néha az all inclusive medence mellett, néha a buszon. Ezt nem lehet tuni. A dologban az a szomorú, hogy az átlag túrista gyorsan felejt, és nem guglizik. Amikor meg ott van, nem érti, miért járőröznek már a reptéren is géppsiztolyosok, miért van minden szögesdróttal körbekerítve szó szerint, és miért van mindenütt fémkereső apu. Még az 5*-os hotelbnen is.

Amikor majd bementek a busszal, és az alját tükrökkel vizsgálják, oka lesz hidd el.


Szóval Egyiptom nem rossz hely, de ha elfogadsz egy titkos ajánlatot, a Kanári szigetek sokkal jobb választás.

Sanyolországig 8000 Ft a repjegy, onnan tovább 25 euró. Ha nem nagyon vacakolsz a vásárlással, 40eFt a retúr árad, ha ügyes vagy, 30eFt/fő alá leviszsed. Odalenn pedig az úszómedencés szállások fejenként3eFt-tól indulnak.

A te dolgod, de én évek óta nem mennék egyiptomba. Még akkor sem, ha All inclusive napi 5eFt/fő.

2015. szept. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
Vállalható, de télen nincs igazi strandidő.
2015. szept. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, ez lenne a másik opció... Kanári szigetek. E kettő között vacillálok.
2015. szept. 26. 12:26
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Akkor ne vacakolj. Budapest - Madrid, vagy Barcelona 8eFt irányonként most is. (Tegnap vettem).

Onnan most még korán van a télre jegyeket venni, de hidd el, ha gyakran nézed a Ryanair árait, rá fogsz érezni, amikor 30 euró per út alá esnek.

A Kanárin azzal kárpótolhatod magad, hogy veszel egy kiló lazacot 12 euróért, és kisütöd, miközben elmerengsz a távolba.

NEm fogod megbánni...

2015. szept. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Nem a kérdésre válaszolok, de nekem is lenne egy kérdésem.

Hol lehet ilyen 8-10 ezerért repjegyet venni? Mert én nem találok, de a közeljövőben én is szeretnek majd utazni, és nem szeretnék 100 ezreket repjegyre kiadni.

2015. szept. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

két olyan fapados van, amelyiknél érdemes keresgélned.a Wizzair, és a Ryanair.

Használd az azair.cz keresőjét.

LEhetőleg akkor vedd meg a jegyeidet, amikor olcsók, ne akkor, amikor először keresed.

Ne feledd, a cél retúrban 30eFt alatt.

Csak tőled függ, meddig jutsz.

2015. szept. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Köszi! :)
2015. szept. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Egyiptomban is azért már kicsit hűvös van télen, de ilyenkor a medencéket fűtik.


Ez a 8ezer forintos jegy, meg hasonlók, nagyon extrémek. Én havonta többször repülök wizz és ryan, de ilyen olcsót ritkán lehet kifogni, szóval erre ne is várjatok.


Szerintem Egyiptom olcsóbb, mint a kanári. És Egyiptomban lehet búvárkodni. Ha a pénz nem számít, és a búvárkodás nem érdekel, akkor a kanárira menj. Röviden ez a tanácsom. :)

2015. szept. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!