Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Spanyolországban munka? Mik a...

Spanyolországban munka? Mik a lehetőségek, érdemes-e kimenni oda dolgozni, milyen a gazdasága?

Figyelt kérdés
2015. okt. 1. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztos szoktál híreket olvasni, tájékozódni, Spanyolországban pont hogy elég rossz a helyzet már évek óta, és hatalmas a munkanélküliség. Kár, mert csodás egy ország, de ha oda költözöl ki a magyar viszonyok elől, akkor kb. csöbörből vödörbe kerülsz, igaz, a spanyolok legalább élvezik az életet és jó az idő.


Talán, esetleg, ha van egy nagyon jó diplomád, ami ott keresett, illetve beszélsz spanyolul, akkor könnyebb dolgod lehet, de akkor is a legtöbb nyugati EU-s országban a többszörösét keresnéd.

2015. okt. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
a spanyolország meg munka szót nem tudom értelmezni egy mondaton belül......azért ennyit megtehettél volna,hogy egy kicsit tajekozodsz,ha mar ennyire oda akarsz menni.......gyakorlatilag az eu egyik legmagasabb munkanélküliséggek kínlódó országa....
2015. okt. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Itt tájékozódom.. Bocs.!
2015. okt. 1. 10:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó kis ország, gyönyörű városokkal. Én azért nem élnék ott mert más országok mentalitása közelebb áll hozzám..

Munkanélküliség eddig is volt.. És elsősorban nem azért van ez mert ne lenne munka, hanem mert nem akarnak.

Sokan otthon henyélnek, szülőktől elvárják hogy eltartsák őket, vagy épp a családtagok a gazdagabb családtagokhoz járnak pénzért. Ha máshogy nem adnak akkor könyörögnek vagy épp zsarolgatnak. xD Mert a munka az luxus lenne. Néha vmi latin amerikai szappanoperában éreztem magam.. Persze azért nem kell megijedni nem olyan.

Éltem spanyol családoknál, vannak kint magyar ismerőseim (pl egy nő akinek spanyol a férje, ők nagyon jó fejek és rendesek), és már akkor azt mondták hogy az országot a lakosság max 20%-a viszi, azok akik nem munka ellenesek.. A többiek meg kullognak utánuk ha épp kitöltötték a napi siestájukat xD

Szóval szerintem ha valakiben van egy kis ambíció akkor találhat ott munkát mert a spanyolok nem kapkodnak érte.

Nincs mélyszegénység, és gyönyörű az ország, az építészete pedig egyenesen lenyűgöző.

2015. okt. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a nyelv is könnyű, nagyon sokan beszélik szóval azért szerintem kellene spanyol nyelvtudás, de viszonylag gyorsan tanulható.
2015. okt. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!