Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szeretnék egyetem után Ausztrá...

Truudy kérdése:

Szeretnék egyetem után Ausztráliában élni, de tudom, hogy milyen nehéz ott a letelepedés. Valaki ott élő tudna pár infóval szolgálni? Melbourne, Sydney érdekel Érdemes ott élni? Emberek? B terv Anglia. Arrólinfót? Munka? Turizmus földrajz egyetemmel.

Figyelt kérdés
angliában az időjárás nem a kedvencem.

2015. febr. 5. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Ausztráliába nem kapsz vízumot. Angliába mehetsz, arról millió infót találsz.


Hát milyen munka? Attól függ mihez értesz és mennyire beszélsz angolul.


Egy ilyen általános kérdésre csak annyit tudok mondani, hogy igen, jó dolog egy fejlett gazdaságú országban sikeres, boldog, és gazdag életet élni.

2015. febr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azert ez eleg eros, hogy nem kapsz. Munka meg valami turizmusban, vagy hotelben, vagy nagyobb cegnel
2015. febr. 5. 22:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vizát kaphatsz ha, van kint rokonod, menekült vagy, beházasodsz. Ezekben az esetekben sem kapod meg feltétlenül, de ezeken a jogcímeken igényelheted.


Szerintem a nem kapsz vizát egyáltalán nem túlzó, mivel az emberiség 99%-a nem esik bele ezekbe a kategóriákba.

2015. febr. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagy cég alatt megint nem tudom mire gondolsz, de egy multihoz nem fognak felvenni Angliában. Pincérnőként, takarítónőként, konyhai kisegítőként bármikor el tudsz helyezkedni.
2015. febr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 demonlord90 ***** válasza:
100%

még diák éveid alatt Work&Travel programmal van esélyed kijutni idénymunkára (Mo-on télen) vagy egy évre. Az ilyen lehetőségeket általában áprilisban pályázhatod, s az egész "kontinensre" 100 magyar diák mehet csak. Egy próbát megér.. 1 év azért elég hozzá, h valamit kint összehozz :)


Hátránya, hogy legjobb esetben is 0-ra jössz ki a végén, sok pénzt nem hozol haza (szemben az USA-val). A másik, h azért vannak követelmények, turizmus és vendéglátás a menő. A 100 emberből a legtöbbet egyébként Wellingtonba veszik fel, oda valamivel több esélyed lenne menni.


Még egy lehetőség, h hirdetnek ösztöndíjakat kinti képzésre, részképzésre. Volt pl a Campus Hungary (de az rövidesen megszűnik), ami megtámogat s minden iratodat elintézi, ha találsz magadnak fogadó egyetemet v intézményt, ahogy gyakorlatot végzel. Erre is több esélyed van Új-Zélandon mondjuk.. De ilyenekben gondolkodj. S ne várd meg vele az "egyetem után"-t, mert úgy csökkennek le az esélyeid (ahogy a korábbi hozzászóló is írta)

2015. febr. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vacuolum válasza:
72%

[link]

Rákerestem Google-n, hogy "Ausztrália letelepedés" és ez volt az első találat, de ha a google-vel nem bírsz el, akkor szerintem a kerteden kívül nem kéne messzebb menned.

2015. febr. 6. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Néztem már, hogy hogyan lehet vizumot szerezni, köszi. tudom használni a google-t. inkább tapasztalotak vártam volna itt .


Az egyetem alatti dologra már én is gondoltam, köszönöm :D

2015. febr. 6. 11:13
 8/11 anonim ***** válasza:
23%

Akkor tessék itt egy tapasztalat:


Az egyetem alatt megismertem egy lányt egy cserediák programon keresztül. A pasija nem tudta hazavinni, mert nem kapta meg a lány a vízumot. Hiába éltek együtt Olaszországban. Addig nem tudtak visszamenni Ausztráliába, amíg össze nem házasodtak.


Vagy egy másik tapasztalat:


Egyik évfolyamtársam Ausztráliában tanult egy évig. Úgy kapta meg a vízumot, hogy beletoltak a szülei nagy talicska pénzt az alapítványba, majd a döntőbizottság egyik tagja a rokona volt. Ezután neki ítélték a tanulmányi ösztöndíjat..


Szerintem mindkét példa elég szemléletes. Nem értem miért kell hülyének nézni azokat, akik világosan megmondták hogy van matematikai esély a vízumra, de a köznyelvben úgy mondják, hogy 0.

2015. febr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 goaus ***** válasza:
100%

Szia! Egyetem után Ausztrália esélytelen, mivel szakmaelismertetés nélkül nem kaphat senki letelepedési vízumot, az meg min 3, de inkább 5 év szakmai tapasztalat után indítható. A te szakod szerintem nincs rajta a hiányszakmák listáján, ha igazam van, akkor semmi esély később sem. Ha igen, akkor minden évben figyelni kell, rajta maradt-e.

Amúgy jó hely, de egyre inkább nagyobb a nyomás az aktuális kormányra, szigorítsanak tovább a bevándorlás szabályain, ami így is a legnehezebb a világon. Férfi szakmákban van egy pár ami még kelendő, amúgy igen telített ma már a munkaerőpiac.

2015. febr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
én is néztem, hogy rajta van-e a listán, de nincs :D úgyhogy valóban esélytelen :(
2015. febr. 7. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!