Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Monacoban, Andorrában, Luxembu...

Monacoban, Andorrában, Luxemburgban is léteznek nagyon szegény régiók vagy ezek tényleg csakis amolyan legfelsőbb réteges gazdag elszigetelt kis paradicsomok?

Figyelt kérdés

2015. okt. 9. 12:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Ezek miniállamok, olyan kicsik, hogy ott nem is lenne hely a szegényeknek :-)

Komolyan, gondolj bele, hogy Monaco olyan kicsi, hogy oldalirányban nem tud terjeszkedni, ezért csak felfelé tudnak: irdatlan magas épületek vannak még irdatlanabbul magas ingatlan árakkal.

Andorra sziklás, egy pár utcás miniállam. Luxemburgot nem ismerem, de nem hinném, hogy ott vannak szegények - hiszen az ingatlan árakat nem tudják megfizetni.

2015. okt. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Èn luxemburgban jártam.

Luxemburg is annyira pici, hogy lakhatási lehetöség sincsen, hihetetlen drága így rengeteg ember németországban él(gondolom franciáknál is),de mi németország felöl mentünk hétfö reggel, és iszonyat mennyiségü ember ment dolgozni.

2015. okt. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

pár utcás miniállam? mininek mini, ezt tudtam, de azt nem, hogy tényleg csak pár utca lenne.

De akkor hogy a fenébe megy ott az élet? Vagy oda eleve csakis kizárólag Európa (vagy a világ) legfelső 0,00001% gazdag rétege megy akinek természetes a helikopterrel bevásárlás és semmi gond, ha éppen 30 milliárd HUF-ért vesz egy kis házat? Kb erre kell gondolni?


És aki netán ott lesz munkanélküli vagy valamiért ott szegényedik el, azzal mi lesz? arra gondolok, ha előtte gazdag volt, de pl eljátszotta vagy elvesztette máshogy a pénzét, akkor hova megy, ha nincs szegényebb rész? Már csak a fejlettségből gondolom, hogy jár némi kulturáltsággal is, azaz azt nem tudom elképzelni, hogy aki pénz nélkül marad, azt megfosztják az állampolgárságától vagy kinyírják ... de akkor meg hogy????


Nagyon nagy homály ez nekem, de esetleg valaki nem élt ott vagy a környékén valamennyi ideig?

2015. okt. 9. 15:07
 4/18 A kérdező kommentje:

sőt, mondok egy olyat, amihez még csak elveszteni se kell semmit:

egyszerűen egy sokgyerekes család hiába volt nagyon gazdag, de hát 8 gyerekkel sajnos lejjebb kell adni az életszínvonalat. akkor ők hol és hogy élnek és hol vásárolnak stb?

2015. okt. 9. 15:17
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Monacoban jellemzően nem élnek 8 gyerekes családok, nem olyan állam, mint bármely más ország, hanem zömmel milliomosok villái, luxuslakásai vannak ott. Ha ők "elszegényednek", akkor egyszerűen eladják az ingatlant - mivel nem tudják fenntartani - és vesznek bármely más országban egy luxuspalotát azon a pénzen.
2015. okt. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocsánat, lehet, nem is kell nekik venni, mert jellemzően több országban van ingatlanjuk :-)
2015. okt. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
jó, akkor ott kötünk ki, hogy nincs is saját állandó őslakossága, hanem csak a külföldi popsztárok vásárolnak ott dollármilliókért házakat? komolyan nem értem :( hát tuti ott is folyik a hétköznapi élet, mint iskola, munka, közlekedés ...
2015. okt. 9. 15:49
 8/18 anonim ***** válasza:

Bocs, de úgy érzem, nem hiszed el, amit írunk - akkor meg felesleges az időmet pazarolnom, kiléptem.

Előtted az internet, írd be a keresőszavakat és olvass :-)

2015. okt. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 szabina555 ***** válasza:
100%
pedig így van, hidd el. Moncaoban tuti. rengeteg sportolónak, producernek stb. van ott ingatlanja. oda van bejelentve, az adózás is jpbb, stb.de nem él ott életvitelszerűen. évente pár hetet töltenek ott és kész. vagy ingáznak. állandó lakosság szerintem igen kicsi réteg, azok laknak ott, akik ott dolgoznak helyben.
2015. okt. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

rendben, akkor én erre az utolsó fél mondatra lennék kíváncsi, a többit tudom: azaz csak azok laknak ott akik ott dolgoznak helyben"


(ezt a google-s keresési hülyeséget meg nem unják még egyesek? igen, valóban idáig én magam is eljutottam, csak éppen kb semmit se találni .... ellenben kibaaaa unalmas és szánalmas is h vki ennyit képes összesen válaszolni, csak tudnám, akkor minek teszi !!??)

2015. okt. 9. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!