Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogyan fogadjam el, hogy...

Hogyan fogadjam el, hogy szegény vagyok (én és a családom), hogy ne irigykedjek a többi fiatalra?

Figyelt kérdés

Soha életemben nem voltam még nyaralni. Olyan rossz hallgatni, amikor az osztálytársaim ámuldoztak arról, hogy nekik milyen jó volt. Az év eleji fogalmazásban is kamuznom kellett, mert arról kellett írni, hogy milyen volt a nyaralásom. Míg mások mennek külföldre a tengerparta, mi a Balatonra se jutunk el. Ez olyan rossz érzés... és egyelőre semmit sem tehetek

14/L



2015. jún. 10. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Tanulj sokat, és később lesz pénzed. És a tanulság, ha mégsem lesz pénzed, ne vállalj gyereket!
2015. jún. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gondolj arra hogy elotted az elet es barmit elerhetsz, csak rajtad mulik.
2015. jún. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
menjetek el sátorral vadkempingezni hétvégenként, akár osztálytársakkal. nem attól lesz emlékezetes egy nyaralás, hogy mennyibe került, hanem a jó társaságtól, közös élményektől
2015. jún. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Elsore reagalnek, az emberi eleteket nem lehet az eletszinvonalhoz merni sajnallak ha te ezt nem tapasztaltad az eletedben. Neked meg kedves kerdezo annyit javaslok, hogy forditsd elonyodre a hatranyod, gondolj arra, hogy ez miben tud motivalni, hogy egy csomo tapasztalatot szerezhetsz amit a gazdagok nem es elvezd az eletet, hidd el nem penzhez es nyaralasokhoz kotott a boldogsagod.
2015. jún. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
Mivan? Miért sajnálsz? Nem értelek..
2015. jún. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

" egy csomo tapasztalatot szerezhetsz amit a gazdagok nem"

Jaja, pl. hogy hogyan kell mindenről lemondani, mindenre eleve lemondóan gondolni, mert te azt nem engedheted meg magadnak, hogyan kell hazudozni a barátaidnak, hogy miért nem mész velük, sem kávézni, sem bulizni, sem moziba, sem strandra, sem táncórára, sehova, pedig közben csak az a bajod, hogy nincs egy filléred sem ezekre.. hujjé, micsoda élvezetes fiatakor. És igen, mindezt köszönd meg a szüleidnek, akik bevállalták a gyereket, mert nekik gyerek kell. Hogy a gyereknek mi kell.. jaaa, hát azt ők nagy ívben leszarják.

2015. jún. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát azért strandra, mozira van pénz. jó, nem minden héten, de havonta egyszer belefér. viszont a nyaralás nem.
2015. jún. 11. 13:52
 8/10 A kérdező kommentje:
de szerintem az is közrejátszik, hogy anyám eléggé nemtörődöm típusú és mindent az utolsó pillanatra hagy
2015. jún. 11. 13:55
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező :-)


Maximálisan megértem a problémádat - száz meg száz ember szenved ettől (hogy a másiknak több van, jobban megy neki és irigykedik) még felnőttként is! Fiatalként pedig még nehezebb ezt megérteni, elfogadni...Magam is hasonló cipőben jártam sulis koromban - de én 17 évesen még osztálykirándulásra és moziba sem tudtam elmenni a többiekkel. Ezzel szemben jól ismertem a végrehajtókat, mert anyám nem fizette a lakbért :-(

17 évesen suli mellett hajnalban újságot hordtam ki, a lakást sikerült megmentenem - fizettem a tartozást - s ma már saját tulajdonú ez a lakás.


14 éves voltam, amikor először láttam a Balatont és 35, amikor először a tengert. Aztán később úgy alakult az életem, hogy MINDEN ÉVBEN kint voltam Spanyolországban (segítő idegenvezetőként :D)

SŐT! 45 évesen ültem először repülőn :-)Szóval előtted az élet - ami most nem jön össze, az később még Kánaán is lehet :-)


A legnagyobb probléma az, hogy az emberekbe belesulykolják: PÉNZ = BOLDOGSÁG, pedig ez nem így van. Az egyik válaszoló is leírta, a boldogság nem a pénzen múlik :-) (és ilyenkor szokták azt mondani, hogy ezt a szegények mondják, megmagyarázva ezt meg azt...) Pedig hidd el, hogy így van.


Életem egyik legnagyobb élménye: fiatalkoromban 3-an elterveztük, hogy lemegyünk Pestről Pécsre biciklivel. Sajnos a fiú, aki velünk jött volna, visszalépett, így 2 lány elindult a vakvilágba :D volt ott minden - fürdés a Velencei -tóban, éjszakai majré a pokróc alatt a szabadban :D és rengeteg kaland, amit most nem írok le.


Tekintettel arra, hogy a bicikli adott volt, igazából szinte semmivel sem került többe, mintha otthon ültünk volna a tévé előtt és chipset majszoltunk volna... Talán több vizet, üdítőt ittunk :-)


A fogalmazásban - szerintem - nem kellett volna kamuznod, hanem megírni, hogy nem voltál sehol. Ez nem a Te szégyened és nem is anyukádé, hanem a társadalomé (jaj, most jön a lepontozás :D).

Az is, ha valaki szegény és az is, ha más emiatt lenéz.


Amit tehetsz: nézz szét a lehetőségeid között, hogyan tudnád élvezetessé tenni a nyaradat.

Ha strandolni eljuttok és moziba is, akkor azért olyan nagy baj nem lehet... :-)

Van biciklid? Ha van, verődjetek össze páran és induljatok neki közeli településekre kirándulni, nézelődni, Ha van közeletekben, akkor várlátogatás, stb.

.Ha nincs, gyűjts rá - máris lesz egy célod és ha megvetted, egy kis örömöd és szabadságod :-)


Mi például úgy tudunk kiszabadulni a belvárosból a fiammal, hogy egy ismerős idős néni telkét elvállaltuk, hogy karbantartjuk - így aztán kint vagyunk a szabadban, napsütésben, jó levegőn , közelben a Dunapart, stb. És nekünk ennyi is elég a nyugalomhoz, boldogsághoz :-) A hétköznapok úgyis nagyon hajszásak.


Más..A gyerekem zeneiskolába jár, eljutottak repülővel Londonba is úgy, hogy nekünk csak 15 ezer ft-ba került (pl. költőpénz, 10 ezer, de abból is hazahozott, mert ellátást kaptak)

Hogy is van ez, hogy csak sok pénzből lehet jól gyereket nevelni? :D - kérdező, ez nem Neked szólt.


Szóval mégegyszer: nézz körül, mi az, amit szeretsz csinálni, mi az, ami örömöt okoz és azt hogy tudnád megvalósítani, illetve a lehetőségeid közül mit tudsz kihasználni?

Pl. nálunk egy strandbelépő 1500 ft körül van - ennyiből már el lehet tölteni akár csak 1 éjszakát erdei házikóban is (pár fiatal + 1 felnőtt)


Végezetül: 8 éve mi sem voltunk "nyaralni", a szó legszorosabb értelmében, de ha nagyon elegünk van, csak kiszabadulunk 1-1 napra a városból. Tavaly pl. találtunk egy olyan last minute utat, ami péntek este indul, másnap reggelre lent van az olasz tengerparton, aznap este indul vissza, vasárnap hajnalban hazaér. 2 emberre 20 ezer ft volt. Sokan őrültségnek tartanák ezt, de mi megléptük és nem bántuk meg - szuper volt. A közös költséget meg 1 hónap késéssel fizettem be - de az is meglett :D Szóval nem mindig csak sok pénzzel lehet valamit elérni :-)

Akkora feltöltődés volt ez az 1 nap 2 éjszaka (péntek estétől vasárnap hajnal), hogy az csuda! Most is nagy boldogsággal gondolunk rá... pedig 20 ezer ft könnyen elmegy kajára, hülyeségekre is, oszt semmi emlék nem marad belőle :-)


Remélem, ezekkel a példákkal tudtam egy kis "löketet" adni, hogy megtaláld, mi tenne Téged boldoggá, s jól teljen a nyarad :-)

2015. jún. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm utolsó, te írtad eddig a leghasznosabb kommentet! sokat segítettél! a fogalmazásban azért nem akartam leírni az igazat, mert az úgyis kiderült volna és akkor én lettem volna a "csóró csaj", úgy, mint az egyik iskolatársam, és akkor folyton cikiztek volna.

biciklim nincs, bár jó lenne, de nagyon senkinek nincs kedve velem eljönni sehova. a Balatonon eddig kétszer voltam, igaz nem a családommal, de szerintem csak azért vittek el, mert megsajnáltak (ezért nem is írtam le ezt a kérdésben. jó ez most kamuzásnak tűnik, és az is, szóval ezért bocsi). minket egyszer kilakoltattak, és ezt irtó égőnek éreztem, de azóta rájöttem ennek az előnyére is: 2 szobásból 3 szobás lakásba költöztünk, egy számomra tök jő helyen, nincsenek itt azok a hülye pletykás szomszédok. furcsa egy dolog, igaz néha még most is bűnt, ha eszembe jut, hogy a számlákra nem volt pénz... de ha lett volna, akkor nem lehetnék itt ezen a király helyen :) (igaz az a hátránya van, hogy nem lehet se kutyát, se macskát tartani :()

barátokkal nem tudok elmenni sehova. nekik már csak az iskolában vagyok "barát". Két legjobb barátom is elárult elég durván, ok nélkül. plusz még egy másik is, igaz ő nem legjobb volt.

na jó, nem értem minek írok én ide erről xd megpróbálom széppé és emlékezetessé tenni a nyarat, amennyire lehet.

a jótanácsokat pedig köszönöm szépen mégegyszer :3 :)

2015. jún. 12. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!