Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Megváltozott munkaképességűkén...

Rocky964 kérdése:

Megváltozott munkaképességűként Ausztriában szeretnék érvényesülni. Hogy és hol érdemes elindulni?

Figyelt kérdés
Magyarországon megváltozott munkaképességűként 4 órában dolgozhatok ami a túlélésre sem elég. Megelégeltem, és elhatároztam, hogy Ausztria felé veszem az irányt. Jó néhány éve tanulom a nyelvet, egy alap szókincs ragadt rám, azon kívül csak a kosz. Szeretném ezt kint tökéletesíteni. Hogy érdemes fogyatékkal élőként elindulni, munkát vállalni?

#munka #Ausztria #fogyatékkal élő. részmunka
2015. okt. 21. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:

"Hogy érdemes fogyatékkal élőként elindulni, munkát vállalni?"


Hát neked őszintén sehogy!Eleve hátránnyal indulsz,mert fogyatékkal élsz,meg még a nyelvet sem beszéled!Így az esélyeid gyakorlatilag egyenlőek a nullával!

2015. okt. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első kérdésem: hogy tervezted, hol laknál, amíg munkát találsz? Hány havi lakásbérletre van pénzed?
2015. okt. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hááát... így nem könnyű. És nem, nem a fogyatékosság miatt (bár nem írtad, hogy miben vagy fogyatékos, mivel nyilván ez sem mindegy), hanem a nyelvtudás hiánya miatt.
2015. okt. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tervem az, hogy első körben ingáznék Magyarország és Ausztria, leginkább Bécs közt. Még részmunkaidőben is többet keresnék úgy gondolom, mint itt. Egy mankóval járó vagyok, ami nem a világvége, szóval csak nehéz fizikai dolgokat nem tudok végezni.
2015. okt. 21. 22:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor egy csomó fizikai munka kilőve, amivel szoktak kezdeni: mosogatás, áruszállítás, takarítás, árufeltöltő stb. (nyelvtudás nélkül talán ezek mentek volna)


Akkor a második kérdésem: milyen végzettséggel, képesítéssel rendelkezel ?

2015. okt. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Középfokú kereskedelmi végzettséggel, jó számítógépes ismeretekkel rendelkezem.
2015. okt. 22. 10:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem akarlak elkeseríteni, de akkor nem túl sok esélyed van: lehetnél eladó, de egy nagyobb forgalmú boltban árut is kell feltöltenie az eladónak, egy kisebb forgalmú szakboltban, ahol meg lazábban lehet lenni (pl. szőnyegbolt, ott meg szükség van a nyelvtudásra.


Írtál már német nyelvű önéletrajzot? Ha nem írd meg, próbálj meg megpályázni ausztriai állásokat és hátha... De az önéletrajzba FELTÉTLENÜL írd be, hogy megváltozott munkaképességű vagy, mert ha nem írod be és behívnak interjúra, sok pénzed mehet el az utazgatással feleslegesen.

ja, és nem tudom, mennyi az az alap szókincs, de tanulj, tanulj, tanulj németül. A neten beírod, hogy online német és kihoz jó pár oldalt - egyedül is sokat fejlődhetsz.


Remélem, tudtam valamit segíteni :-)

2015. okt. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos így, nyelvtudás nélkül, gyakorlatilag semmi esélyt nem látok. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de tényleg így gondolom.

Képzetlen, nyelvtudás nélküli emberek takarítani, mosogatni szoktak kimenni, max. McDonald's-ba (de már oda is több nyelvtudás kell). Neked ezek így nem játszanak, irodai munka meg nincs egyszerűen, ha nem beszéled a nyelvet TÖKÉLETESEN.

(Az "alap" nyelvtudás az semmi, még turistáskodni is kevés általában.)

2015. okt. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!