Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ti márciusban a 2 ünnep közül...

Ti márciusban a 2 ünnep közül melyiken utaztok el - ha elutaztok- inkább: a 4 napos márc.15. -in vagy a húsvéti ünnepeknél?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert idén márc. 27-re esik húsvét, s mivel hó végén van, arra vagyok kíváncsi, ki mennyire meri megkockáztatni, hogy elutazik a 4 naposban, Húsvétra meg esetleg nem marad pénze...

Lehet, kicsit körülményesen fogalmaztam, de remélem, azért érthetőre sikerült :D



2016. febr. 26. 19:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az egy napos március 15.i ünnepen ha jó idő lesz kitakarítok.
2016. febr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Jó, jogos, hogy az ünnep csak 1 napos :D

De hosszú hétvége van, s gondolom, sokan elutaznak akkor... vagy mindenki inkább a húsvétra készül ? :-)

2016. febr. 26. 20:30
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem pontosan értettem a kérdésedet, főleg onnan, hogy a hó végén van. Megismételnéd, mi a problémád?
2016. febr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én sem értem, mi a probléma...

Mi amúgy áprilisban utazunk el egy hétvégére.

Nem értem, miért csak ez a két lehetőség (márc. 15. vagy húsvét) lenne elképzelhető...

2016. febr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Na jó, megpróbálom érthetőbben kifejteni :-)


Pl. szívesen elutaznék a márc. 15-ével 4 naposra bővült, hosszú hétvégén, de attól félek, hogy ezalatt kiköltekeznék és nem maradna a kasszában a hó végi Húsvéti Ünnepekre. Magyarul a mi költségvetésünk nem bír ki 2 "dorbézolást" egy hónapban és arra lennék kíváncsi, Ti melyikre helyezitek inkább a hangsúlyt anyagilag?

Vagy egyáltalán elutaztok-e valahová kikapcsolódni a 2 piros betűs ünnep közül valamelyiken?


És azért nem az áprilist kérdeztem, mert márciusban van 1 hónap alatt 2 ünnep :-)

2016. febr. 27. 09:03
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, mi egészen más filozófia mentén szervezzük az útjainkat. Márciusban például mindkét hosszú hétvége jó választásnak tűnt volna, találtunk is mindkettőre repülőjegyet fejenként 3.000 forintért egy európai nagyvárosba. (Meggyőződésem, hogy az olcsó repülőjegyek tartják egyensúlyban a családi költségvetésünket, a rendszeres utazás pedig gondoskodik a jó mentális állapotunkról).


Azért döntöttünk a március 15-i hosszú hétvége mellett, mert ott még a téli menetrend szerint járnak a repülők, és az utolsó nap este jöhetünk haza 3.000 forintért, szemben a húsvéti hétvégével, ahol már a nyári menetrend szerint reggel kellett volna ennyiért hazarepülnünk.


Ha kíváncsi vagy más szempontokra is, és külön kérdésben összehozol egy szép gondolatmenetet aminek mentén filozofálgathatunk, szívesen megosztom az áprilisi utunk szervezésének műhelytitkait is...

2016. febr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6-os, igen, ez az, erre gondoltam!!! Az ilyen megközelítésre.

Pl. ezt nem is tudtam, hogy márc 15.-i hétvégénél még téli menetrend van, akkor körülnézek, hátha nekem is sikerül még kifogni valami olcsót :-)

Köszönöm.


Örülnék, ha még mások is írnának :-)

2016. febr. 27. 10:24
 8/15 anonim ***** válasza:

Azért nem tudunk a kérdésedre válaszolni, mert nem abban a helyzetben vagyunk, mint ti.


Én nem ilyen alapon szervezem az utazásaimat. Ha el szeretnék valahova utazni, akkor azt megtervezem mind anyagilag, mind időben, függetlenül attól, hogy mikor "lett" hosszú hétvége (amit mellesleg jó előre lehet tudni, nem most derült ki....)


Nem kerülhetek olyan helyzetbe, hogy egy utazás vagy a húsvét egymás rovására menjenek, ezért ne haragudj, de - számomra legalábbis - érthetetlen a kérdésed.

2016. febr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"amit mellesleg jó előre lehet tudni, nem most derült ki...."

- valóban, csak nekem olyan a munkám, ami télen-tavasszal összefügg az időjárással is és én nem tudok hónapokkal előre tervezni.


"Nem kerülhetek olyan helyzetbe, hogy egy utazás vagy a húsvét egymás rovására menjenek"

- ennek nagyon örülök, hogy Te ilyen jó helyzetben vagy (egyébként a kérdés nem csak az anyagi helyzetre vonatkozott, azt csak példaként írtam, hogy érzékeltessem), de pl én csont egyedül nevelem a gyerekemet, se nagyszülők támogatása, se pénzes barát, így én már annak is örülök, hogy egyáltalán el tudunk utazni :-)


És attól, hogy nekem esetleg most több pénzem van, én még át tudom érezni azok helyzetét is, akik esetleg egyáltalán nem tudnak elutazni (mint ahogy már a kérdésben is utaltam "- ha elutaztok" rá).

Szóval nem feltétlenül kell "kiosztani" a másikat ismeretlenül...

2016. febr. 27. 10:53
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem osztottalak ki, hanem rámutattam annak az okára, hogy miért nem vagy elégedett a válaszokkal.


Mert értelmetlen a kérdés.

2016. febr. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!