Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ti márciusban a 2 ünnep közül...

Ti márciusban a 2 ünnep közül melyiken utaztok el - ha elutaztok- inkább: a 4 napos márc.15. -in vagy a húsvéti ünnepeknél?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert idén márc. 27-re esik húsvét, s mivel hó végén van, arra vagyok kíváncsi, ki mennyire meri megkockáztatni, hogy elutazik a 4 naposban, Húsvétra meg esetleg nem marad pénze...

Lehet, kicsit körülményesen fogalmaztam, de remélem, azért érthetőre sikerült :D



2016. febr. 26. 19:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ami az anyagi megközelítést illeti: meg tudod úgy oldani, hogy az utazás egy részét (pl. szállás) már ebben a hónapban kifizeted, bár ezzel kicsit elkéstél... Előre is lehet takarékoskodni kicsit. Meg aztán belföldön lehet olcsó túrákat szervezni, egy utazás kapcsán nem kell mindig nagy dolgokra gondolni.


Márciusban mi még nem nagyon kirándulgatunk (legfeljebb síelni), bár nagyon csábítóak a hosszú hétvégék... Nagyon bizonytalan az időjárás, a természet is alszik még. Esetleg valami városlátogatás jöhet szóba.

2016. febr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

"Márciusban mi még nem nagyon kirándulgatunk (legfeljebb síelni), bár nagyon csábítóak a hosszú hétvégék... Nagyon bizonytalan az időjárás"


Igen, erre is kíváncsi voltam, köszönöm :-)


Na, akkor "kiadom magam" :D és elmondom pontosan, hogy s mint vannak a dolgok :-)

Van egy nyári, stabil programunk, a gyerekemnek egy egyhetes zenei tábor, ahová 11.-ik éve megyünk minden évben. Tanév alatt komolyzenét tanul, nyáron meg komolytalant :D Nos, ez a tábor sajnos egyre drágább, kettőnknek már 80 -100 ezer ft körül van (utazás, szállás, kaja), így már most elkezdek gyűjteni rá.

Azt is tudtam, hogy márc. végén van Húsvét, ezzel is kalkuláltam. Amivel viszont nem., az az, hogy a márc.15-e keddi nap és így hosszú hétvége lesz belőle. Tekintettel arra, hogy olyan a munkám, hogy nincs ünnepnap (max hétvége), ezért nem is kísértem figyelemmel, milyen napra esik - csak nemrég szúrtam ki, hogy kedd :-)

És mivel közben az is kiderült, hogy nem fog esni a hó - nem úgy, mint 3 éve -, ezért arra gondoltam, talán el tudnánk utazni (1 napot, a hétfőt még meg tudnám oldani).

De akkor meg arra jöttem rá, hogy egy hónapban 2 "dorbézolás" talán nem is fér bele. Ezért kérdeztem - talán nem túl szerencsés módon - hogy Ti melyikre helyezitek a hangsúlyt?

És nem , ezt nem tudom előre tervezni, pont azért, mert bizonytalan az idő, s ha esik a hó, akkor egy tapodtat nem mehetek sehova a munkám miatt.


De most már úgy tűnik, megoldódni látszik a helyzet, ugyanis a gyerekemnek váratlanul beesett egy 3 napos ifi összejövetel a hosszú hétvégére, így Ő el, én marad :D


Azért szívesen olvasnám még, ki hogy tervezi a márciust, ezeket a napokat.

A téli-nyári menetrend nagyon tetszett, mint szempont, újat tanultam vele, s a bizonytalan időjárás is jó megvilágítás - köszönöm mindkettőtöknek :-)

2016. febr. 29. 07:56
 13/15 anonim válasza:

Szia!

Mi idén a férjemmel wellnesselni megyünk a március 15.-ei hosszú hétvégén, húsvétkor pedig maradunk itthon.

Ennek több oka is volt, mégpedig az, hogy húsvétkor egy hétfőt kapunk meg, most 15.-én pedig a hétfő-keddet is. Szerettünk volna úgy elmenni pihenni, hogy ne csak 1 tényleges teljes napunk legyen kihasználni a wellness adta lehetőségeket, hanem legalább 2, hogy tényleg nyugodtan ellazulhassunk, el tudjunk menni masszázsra stb, és ez most jött össze. :)

Mi úgy különösebben a húsvétra egyébként nem készülünk úgy nagyon, tehát nem sütök sütiket, meg főzök úgy különösebben másként vagy máshogy mint pl. Karácsonykor.

Festünk 10 db tojást, venni szoktunk egy kisebb sonkát amit megfőzök húsvét reggelén, főtt tojással, franciasalátával szoktuk enni reggelire és várom a locsolókat. :D A vendégeknek ropival, egy kis pogácsával szoktam készülni, meg ha marad sonka, franciasaláta, van, hogy abból is megkínálom őket. Alkoholt a családban nálunk nem nagyon isznak, meg mivel kiesünk kicsit a többi családhoz képest, hozzánk autóval jönnek, így nem kell bevásárolni pálinkákat, sört, egyebeket, na meg nem is nagyon szeretem ha valaki nálunk akar berúgni 15 perc alatt. :)

Így nekünk belefér most az utazás is, és a húsvét is a keretbe, de az már nem férne bele, hogy most is, és húsvétkor is elutazzunk. :)

2016. márc. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen, ilyenre voltam kíváncsi, hogy kinél melyik ünnep a hangsúlyosabb, melyiket használja ki utazásra, stb.


Azok közül, akik elutaznak (és válaszoltak), úgy tűnik, inkább a 15.-i hosszú hétvégét használják ki utazásra.

Mint írtam, nálunk végül a gyerekem is ekkor megy, én marad.

2016. márc. 8. 12:55
 15/15 A kérdező kommentje:

Na, visszajöttem zöld kezet nyomni meg tudósítani:


Mint azt 6-os írta, hogy ilyenkor még olcsók a repjegyek, így körülnéztem, csak úgy szórakozásból.

De az egyik olyan olcsó volt, hogy nem bírtam ellenállni, s mivel végül nem mentünk sehová márciusban (csak a gyerek), így lecsaptam rá. Azóta még bejött egy kis plusz pénz is, így remélem, ki tudom gazdálkodni :-) Április közepe felé 3 napos út, Spanyolország.

Most kezdhetem megint elölről a spórolást a nyári táborra :D

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2016. ápr. 3. 07:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!