Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik az az...

Szerintetek melyik az az ország, ahol minden szempontból a legjobb élni? Ausztrália? Svájc?

Figyelt kérdés

Persze ez emberfüggő. Lehet van akinek Kuba az álom országa.

De ha megnézzük a legtöbb listát (boldogságindex, GDP, várható életkor, közbiztonság stb.) Ausztrália, Svájc, Norvégia meg pár gazdag ország áll az élen az összesben.

Indokolhattok is. :D



2016. ápr. 23. 22:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%

Az usa,de igazábol ott nem tudnék 1államot megnevezni,túl sok minden van ami vonz ott.

NY:maga a város.

TX:mert fegyver bu-zi vagyok.

FL:mert meleg van,meg pálmafák.

CA:mert szeretek bringázni,és mondhatjuk,hogy ott született a MTB.


.

2016. ápr. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Izland.
2016. ápr. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más, de ki kell menni körbenézni, milyenek az emberek, környezet, légkör stb. A statisztikai adatokból nem fogod tudni eldönteni. Nekem is "álom országom" míg ki nem mentem turistaként és bár az ország gyönyörű volt, már első nap tudtam, hogy ott mégse tudnék élni.
2016. ápr. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem az ahol kellemes az időjárás, viszonylagos jólét, biztonság és nyugati kultúra van.

Ilyen pl Gran Canaria, Ausztrália, USA egyes államai, de pl a szomszédos Ausztria is nagyon élhető.

2016. ápr. 24. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Én Szingapúrban élnék. Az egyéniségemhez illik, nekem tetszik, hogy sok szabály van (némelyik egész furcsa szabály), viszont tiszta, biztonságos és jól működik minden. Tetszik a 4 nagy kultúra egybeolvadása, az emberek közvetlenek és kedvesek. Egész évben meleg van.

Ausztráliában is nagyon szívesen élnék, nekem Sydney nagyon tetszett.

Svájc viszont nekem nem jött be, turistaként inkább angolul kellett beszélnem, mert a németem nekik nem volt megfelelő, több helyen kiröhögtek, mert nem tetszett nekik az akcentusom. (Németországban ilyen soha nem történt velem). Én úgy éreztem magam Svájcban, mint egy nem szívesen látott turista.

2016. ápr. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
25%

Ausztráliába nem mennék. Elég sok az államadósság, a lakások pedig nagyon drágák.

USA-ba sajnos nehéz kijutni, de én is szívesen kipróbálnám. Szintén NY, Ca, esetleg Arizona, vagy Hawaii. :)

Leginkább egyébként egy kis trópusi szigeten, mindentől elzárva.

2016. ápr. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Pápua Új-Guinea
2016. ápr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Van Svájcban ismerős, úgyhogy sok panaszt hallok rá (bölcsi, ovi, orvos). Persze akinek sok pénze van, ezeket könnyen megoldja. Én Norvégiában nem tudnék élni, túl hideg és sötét.
2016. ápr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

Németország - imádom. Az időjárás kellemes, az emberek értelmesek, kedvesek, nyitottak, aktívak. A bérezés jó, a munkanélküliség alacsony, a lakások, élelmiszer, alap dolgok megfizethetőek. Mi más kellene még?

4 éve vagyok kint, idén építkezünk idekint a férjemmel, nem 2 fillér, de simán meg lehet tenni egy átlagos fizetésből. Mellette évente legalább 2 nyaralás, 30 nap szabadság + rugalmas munkaidő. Komolyan nem tudom, hogy a nyelven kívül - ami szerintem ocsmány - mire panaszkodhatnék :)

2016. ápr. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9%

Igen, amberfüggő, azaz családi háttérfüggő.


Ausztria rendben is lenne, az emberek egymáshoz való viszonya -nem a nagyvárosokban, mert Bécs pl. nem jellemzó Ausztriára- , a munkához való viszonya, a család megbecsülése szempontjából. A hagyományok megélése szempontjából.


DE. Hiába dolgoznék én nő létemre szívesen traktoron, hiába öltöztetném magam által varrt-kötött ruhákba a gyerekeimet, hiába is becsülnének meg mindemiatt, a hagyományaik, a kultúrájuk nem az enyém. Nekem Haydn való, nem Mozart. Sőt Bartók és Kodály. Képtelen lennék átvenni a -különben nagyon aranyos- akcentusukat, hiszen németül tanultam.


Szóval úgy kell nekem, marad Magyarország, ahol azért találok olyan embereket -még- , akikkel félszavakból, vagy szavak nélkül is megértjük egymást, és folytatni tudják a verset, amit elkezdtem, vagy fordítva. Akik legalább a Bartók Mikrokozmoszt a fülük mögött érzik.

Akik között -még- vannak, akik a zsigereikben érzik a magyar népdalokat, a táncot.


Szörnyű, de ez van. Boldogságindex; smafu. GDP; mondja meg valaki GDP-ben a hétköznapi magyar nyelvhasználat értékét. Várható életkor? Mire? Közbiztonság, tőlem nincs mit elvenni, nincs nálam csóróbb.


Az Usa pl gazdag ország, és mégis van olyan lista, ahol Mo- mögött volt "boldogságindexben", akármi is az, és Costa Rica meg első, hiába szegény ország.

2016. máj. 9. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!