Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik az az...

Szerintetek melyik az az ország, ahol minden szempontból a legjobb élni? Ausztrália? Svájc?

Figyelt kérdés

Persze ez emberfüggő. Lehet van akinek Kuba az álom országa.

De ha megnézzük a legtöbb listát (boldogságindex, GDP, várható életkor, közbiztonság stb.) Ausztrália, Svájc, Norvégia meg pár gazdag ország áll az élen az összesben.

Indokolhattok is. :D



2016. ápr. 23. 22:52
1 2
 11/18 anonim válasza:
19%
OROSZORSZÁG
2016. máj. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
18%

Az én elképzelésem szerint:

1.Magyarország

Indok:Nincs mit indokolni.Ez az én hazám,én hiszek benne,hogy még egyszer nagy lesz a magyar nemzet,és én pedig itt fogom leélni az életem,a hazáért fogok élni,és dolgozni!

2.Új-Zéland

Indok:Kis elszigetelt,fejlődő,gazdag ország.Őrzi hagyományait(maori),óriási területen védett,az ország elkötelezte magát,hogy 10 éven belül szénmentessé válnak,és szinte csak megújuló energiát fognak használni.Szerintem nagyon is élhető ország,viszont állampolgárságot nehezen lehet szerezni ott.

3.Oroszország

Indok:Családi vonalak fűznek ide.De amúgy nagyon szép maga az ország,a nyelvük,a városaik,jó munkahelyek,pozíciók.Moszkvában voltam már egyszer,és hát nagyon szép,csak az a gond,hogy van ott 12 sávos út is mégis súgó van,folymatosan.Továbbá az oroszok(így a rokonaim is) nagyon csendesek,fegyelmezettek,szorgalmasak,bánatosak.A nyaralás elején olyanok voltak,mint akiknek halottja van.Ez szerintem a szovjet időkből maradt rájuk.Amúgy nagyon nagy a közbiztonság,például civilnek öltözött KGB-sek járkálnak mindenütt.Viszont ha oda mentek majd a rendőrlámpa előtt hagyjatok egy autónyi helyet a maffiának,mert ők felmennek a járdára,és elfoglalják az elől kihagyott helyet.

4.Izland

Indok:Nagyon szimpatikus kis szigetország számomra.Nagy természeti kincsekkel rendelkezik,viszont nincs sok lehetőség.

5.Ausztrália

Indok:Egy nagy,méltóságteljes,területéhez képest kicsiny lakosságú ország.Itt minden van!Különleges állatoktól kezdeve,mindenféle természeti értéken át,a gyönyörű városaikig.Sok a lehetőség,ráadásul sok a magyar is ott.

6.Kanada

Indok:Elég nagy ország,óriási kiterjedésű erdőkkel.Szép városai vannak,sok a lehetőség ott is.De ez csak délre igaz!

Északon kicsiny városok vannak,keményen dolgozó,szorgalmas,elszánt emberekkel.Oda már születni kell.


Ahová nem mennék soha:

1.USA

Indok:Ez az első,ahová milliárdokért se mennék el!Leginkább politikai és történelmi okok miatt!

2.Szíria és környező országok

Indok:Sőt!Ide sorolom az összes arab országot!

Leginkább a háborúk miatt nem utaznék oda!A gazdagabb arab országokba meg a nyelvük és vallásuk miatt.Meg fájna látni azt az óriási mértéktelenséget,amit például az Emírségekben művelnek.

3.Afrikai országok

Indok:A legtöbb afrikai országot kihagynám,leginkább a betegségek és háborúk miatt.

4.Kína,Japán

Indok:Túl nagy a szmog és a környezetszennyezés.

Ennyi!Remélem segítettem!

2016. máj. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ott Oroszországnál nem súgó,hanem dugó.
2016. máj. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én Vancouverben telepedtem le és nem bántam meg. Ami nekem kell mind megvan: elfogadható éghajlat, ritkán van nulla alatt, soha nincs negyven fok, szóval kellemes, igaz, sokszor esik, na bumm. Ezermilliárd étterem. Emberek a világ minden tájáról. Fű, fa, virág, tenger, folyó, amit akarsz, minden van. Az egészségügy (majdnem) ingyenes. A jogbiztonság elsőosztályú. Új-Zéland hasonló még de onnan nagyon macerás bárhová elrepülni, kiesik. Nem mondom hogy a 9.5-10 órás repülőút Európába kevés innen de Aucklandból Európába jutni legalább 24 óra aminek nagy része bizony repülés: 13 óra Szingapúr vagy Kuala Lumpur onnan a másik tíz London. 12 óra Hong Kong, 11 óra onnan London. Hát ez bizony sok.
2016. máj. 30. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ps. Ha beütöd [link] ide Auckland-et kijön hogy Malaga-Seville az átellenes pont a Földön, nem csoda hogy ilyen rettentő sokáig tart a repülés.
2016. máj. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kanada, USA a két kedvencem eddig ahol hosszabb távon tudnék élni. Kellemes, szép és szeretem a nyelvet és a kultúrát. Laza, pozitív. Ha bírnám a hideget akkor Norvégiát is bevenném ide, de így csak látogatni akarom :) Nagy kedvencem Hollandia is. Nagyon kreatív liberális , ékszerdoboz ország.

Ha bővebb okokat szeretnél hallani, itt megtalálsz, szeretek utazni:


https://www.youtube.com/channel/UCTrKt2f0dhjJaNLP053D2uw

üdv,

Bea

2017. febr. 14. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"melyik az az ország, ahol minden szempontból a legjobb élni? "


ilyen ország nincs. olyan van, amely jobban passzol a te szempontjaidhoz, igényeidhez, elképzeléseidhez, stb. ezek a szempontok mindenkinál mások.


a felsorolt listák (boldogságindex :) nem biztos, hogy rád is vonatkoznak, amikor új életet kezdesz egy új országban (persze, ha mondjuk a cég helyez ki valahova, intéz mindent, akkor megint más a helyzet)


mi a tesómmal két tök különböző helyre mentünk, pedig ugyanazzal a kulturális háttérrel rendelkezünk, ugyanonnan jöttünk. képzeld mennyire mást keres valaki egy budai villából meg egy borsodi zsákfaluból.

2017. márc. 2. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem Norvégia, vagyis én ott élnék legszívesebben. Remélem egyszer összejön
2020. okt. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!