Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Éjjel vagy nappal lenne jobb...

Éjjel vagy nappal lenne jobb lebringázni a Balatonhoz? (7es út)

Figyelt kérdés
Ugye éjjel kisebb a forgalom viszint nem lehet annyira jól látni de vannak lámpáink meg ilyenek. Melyik lenne a jobb?

2016. jún. 4. 00:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Éjjel ne biciklizz országúton szerintem. Az autósok fáradtak, a bringást nehéz észrevenni, nagyobb veszélyben vagy, mint világosban. Az a prizma meg minimállámpa lófütty. Autósként mondom, hogy a brigások lámpái 99,99 százalékban ló..t se érnek, alig látni őket a sötétben. Még a robogókét sem látni, a robogók indexe nappal is alig világít. Ha tudnál valami rendesebb lámpát felszerelni, talán akkor rizikózhatsz, de nem érdemes szerintem. E jó erős reflektort előre, és egy jó erős piros lámpát hátra. De ezeket a biciklisek által közkedvelt ceruzaelemes sz..rokat felejtsd el, azok, ha 100-120-szal megy valaki a kihalt 7-esen, semmire sem jók. Márpedig annyival mennek, mert miért ne?

Nappal is csak kukásmellényben menj országúton - ezt javaslom.

2016. jún. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van jó pár lámpánk erősebb fénnyel, meg prizma viszont a mellény az felejtős mert úgy belerohadunk hogy az már fáj. Köszönöm a válaszod, ment a zöld pacsi. :) Szép napot! :)
2016. jún. 4. 13:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem abba az 500 forintos sárga mellénybe éppen nem fogsz belerohadni, a világon semmit sem melegít.

Te vezetsz autót amúgy? Az éjszakai bringázást lámpa mellett is meggondolnám, szerintem nagyon veszélyes. Nézd, egy kihalt úton éjjel senki (sokan) nem tartják be a sebességkorlátozást. Nehéz észrevenni a bringást.

2016. jún. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
16 évesen még nem nagyon vetek, így nem tudok belegondolni, hogy milyen lehet a mások szemszögből. Ezért is írtam ki a kérdést.
2016. jún. 4. 14:22
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mindenképpen nappal menj. A kukásmellény meg nem ciki, egy szál vékony kis anyag, pár száz forintba kerül, vedd fel, látszanod kell messziről, minél messzebbről, ez nagyon fontos.
2016. jún. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Bocsi elírtam az előbb... *vezetek
2016. jún. 4. 18:35
 7/10 anonim válasza:
54%

Attól függ hány km-ről indulsz. Ha több mint 100-ról, akkor mindenképpen éjjel kellene indulni, hogy lássál is valamit belőle nappal.

Miért csak a főút a lehetőség? Sok kis falun keresztül úgy lemehetsz, hogy autóval sem találkozol.

2016. jún. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Na mi van???

Még mindig nem indultál el???

:)

2016. jún. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
50%
Éjjppal
2016. jún. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy elindulj éjjel, a kis falvakban meg főleg közöttük a sötét országúton nem lennél biztonságban. Indulj el hajnalban, elég korán kel a nap, 5-kor már világos van, de semmiképpen se sötétben menj!
2016. jún. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!