Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki, gyerekkoráb...

Van itt olyan aki, gyerekkorában nagyon vágyott arra, hogy sok helyre elutazzon, de akkor nem volt rá lehetősége, és később beteljesítette az álmát?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor hogy sikerült elérni a célod? előre is köszi!
2016. dec. 30. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én. Nagyon egyszerűen: diplomát, majd jól fizető állást szereztem, munkámból kifolyólag és saját pénzemből is sok helyen jártam.
2016. dec. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen :) Én érettségi után/egyetem előtt mentem ki 1 évre először hosszabb időre külföldre. Akkor az útiköltséget és egy kis zsebpénzt kaptam a szüleimitől, de aztán kint a munkával szerzett pénzből sokat félre tudtam tenni és szabadidőmben utazgatni is volt lehetőségem. Később is többször voltam hosszabb-rövidebb ideig külföldön, volt hogy 1 hónapos intenzív nyelvtanfolyamon Spanyolországban,vagy épp Erasmus ösztöndíjjal Hollandiában... dolgozni Belgiumban, egy nyarat Görögországban és jelenleg Németországban élek. Rövidebb nyaralások és céges utak is akadtak közben persze.

Ha nincs sok pénzed akkor érdemes munkával egybekötni, vagy tanulmányi ösztöndíjat nyerni.

Sok sikert és jó utazást!

2016. dec. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként sok helyre utaztam. Apám minden alkalommal verte a családot, mert ideges volt és nem tudta szóval kezelni a helyzetet.

Én örülök, hogy sehova nem kell utaznom. De mindig csodálom, aki világ körüli útra megy. Szerintem nagyon jó lehet. Állítólag az első lépés csak a nehéz.

Jazzy radio reggeli műsorában péntekenként van Takács in the Air. Az egy utazási magazin. Olcsó utakat ajánlanak. Pár ezer forintos repjegyek szuper helyekre. Ha egyszer mennék valahova, ez jó kiindulás lenne.

2016. dec. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként nem nyaraltunk soha, mert anyám mindig elitta a pénzt, így nem volt miből.

Felnőttként már megengedhetem magamnak, és évente 2x mindig utazunk. Szinte mindenhol voltam már ahová elszerettem volna jutni. Hogyan? Dolgozom, év közben nem járok wellness hétvégékre, nem strandolok stb. Nem iszom, nem cigizem. Cserébe télen megyek 2-3 hétre Afrika, vagy ázsiai országba..

2016. dec. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nos, igen, szüleim nem egyszer kifejezésre juttatták ,hogy menjek a Csába, ami tulajdonképpen tetszetősen hangzik, majd mire nagykorú lettem, sikerült khm kielégítenem ez irányú vágyaimat. Azóta is sokat járok oda ki-be-ki-be, kielégítően meleg van ott.
2016. dec. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyerekként max. Balatonra jutottam el, felnőttként bejártam a világot. Jó állás, plusz sporólás, nem iszok, dohányzok, bulizok, nem szórom a pénzt.

Egyébként amikor még pályakezdő voltam és alig volt pénzem akkor is mentem csak közeli helyekre vonattal pl. Bécsbe, Pozsonyba, Prágába.

2016. dec. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!