Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Megnéznétek egy nyilvános...

Megnéznétek egy nyilvános kivégzést egy idegen országban?

Figyelt kérdés

Éppen most olvastam a halálbüntetésről és meglepődve láttam, hogy rengeteg helyen alkalmazzák még.

Kiváltképp az volt érdekes, hogy Szaúd-Arábia az egyetlen ország, ahol hivatalosan is le lehet fejezni az elítéltet. Ugye a rádióban is halljuk mindig, hogy Iránban nyilvános akasztás történt, stb.


Ti mit tennétek, ha találkoznátok egy ilyen nyilvános dologgal? Elhagynátok a helyszínt vagy végignéznétek?

Én nem tudom mit tennék, valószínűleg nem bírnám végignézni.


Esetleg láttatok már ilyen élőben is?


2010. máj. 8. 23:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Még nem láttam élőben, de 1-2 embernek szívesen végignézném a haláltusáját. Nem, nem vagyok szadista, de egyes emberek tényleg nem érdemlik meg az élet adta lehetőségeket.
2010. máj. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

dehogyis, képtelen lennék.

egyszer megnéztem Szaddám kivégzését a youtube-on, ahol természetesen nem mutatták végig, de olyan szinten rosszul lettem utána, szabályosan émelyegtem vagy fél napig.

és napokig lelkiismeret-furdalásom volt, hogy hogy lehettem ekkora idióta, hogy kíváncsiságból ilyesmit megnézzek.

nagyon-nagyon sajnáltam őt, meg is könnyeztem, borzalmas volt látni.

én betiltanám a halálbüntetést.

2010. máj. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
45%

Jóhogy megnéznék egy ilyet!

Ilyesmit nem lehet túl gyakran látni, hogy egy másik embernek leesik a feje, mert levágták, én simán megnézném, lehet fel is venném kamerával ha lenne nálam éppen akkor..

Ez lehet, hogy az én aberráltságom, de én pl az emberevéstől sem riadnék vissza, ha az életem múlna rajta..

2010. máj. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Én pár hazai politikus kivégzését nézném meg
2010. máj. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Én simán megnézném:D Nekem nincs ellenemre a halálbüntetés, sőt! (nem vagyok jobbikos...) Szerintem pl szándékos emberölésért azonnal halálbüntetést kéne adni.

(és az egyik előző válaszolóhoz hasonlóan, az emberhúst én is megkóstolnám, nagyon kíváncsi vagyok milyen íze lehet.)

19/L

2010. máj. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Szeretem az ilyen megszokottól eltérő dolgokat, de nem tudnám végignézni... Mégiscsak egy emberről van szó!
2010. máj. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

Én nem tudnám végignézni! A halálbüntetést pedig eltörölném. Helyette bevezetnék valami olyasmit, hogy egy 2 négyzetméteres beton lyukban kelljen élniük, ne tanulhassanak, ne dolgozhassanak, kapjanak száraz kenyeret meg vizet. Két hetente egyszer kimehessenek a szabad levegőre, hogy érezzék mit vesztettek. Aki olyan bűncselekményt követett el, hogy halálra ítélik, én annak nem adnám meg a halált... túl könnyű, utána már nem szenved! Igen is pusztuljon bele a szenvedésbe, érezze mit tett!

De ha valaki pl kínzott valakit, megerőszakolt stb, akkor ugyanezt végig csinálnám vele is! Hát... ez az én véleményem! :) 20/L

2010. máj. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%

én akasztást nem néznék, de lefejezést és agyonlövést igen

196?

2010. máj. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én már láttam videón kivégzéseket (a Caucescu házaspár lelövését, valami amerikai gyilkos kivégzését villamosszékben, meg egy gázkamrásat is).

Ezek közül egyértelműen a villamosszék volt a legkeményebb, de a legrosszabb mindenképpen az, amikor odavezetik őket, és a rabok teljesen le vannak izzadva, meg vannak bilincselve..ez a legborzasztóbb, hogy esélyük sincs elmenekülni.

Én betiltanám a halálbüntetést, helyette én is egy pár négyzetméteres, sötét tömlöcöt javasolnék, szerintem egyrészt nagyobb büntetés, másrészt pedig attól, hogy valaki esetleg ölt, a többit ez nem jogosítja fel ugyanerre.

A kérdésre válaszolva: nem nézném meg, nekem ezek bőven elégnek bizonyultak.

2010. máj. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%
meg
2010. máj. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!