Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Erettsegi nelkul munka?

Tim. kérdése:

Erettsegi nelkul munka?

Figyelt kérdés

Kerdesem az lenne, hogy tudok-e Magyarorszagon erettsegi nelkul dolgozni? 2evet jartam itt gimnáziumba utana kikoltoztem kulfoldre es ott tanultam tovabb de ott a suli ahova jartam nem gimnázium volt. Maskepp van ott az oktatás. Haza jottem most egy evre mert halasztottam kint. Esteleg ruha üzletbe eltudok menni eladónak, vagy drogériába?

Koszonom a válaszokat!



2017. márc. 29. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Szalag mellé, három műszakba igen, utcaseprőnek is, meg talán gyorséttermekbe is, bár ebben nem vagyok már biztos. Minden más helyre érettségi kell.
2017. márc. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen nyelven tudsz a magyar nyelvben kívül? Mert ha angolul, németül tudsz akkor nyugodtan menj el a plázákba, ahol mindig keresnek eladókat. Elég ha elmondod, hogy társalgási szinten kommunikálsz angolul/németül vagy egyéb nyelven és felvesznek.

Budapesten az Árkádban a nemrég Angliából hazament unokatestvérem akinek szintén nincs magyar érettségije 1 hete dolgozik az árkádban mint eladó. A főnöknek tetszett, hogy nagyon jól beszél angolul, és francia nyelven.

2017. márc. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Melyik országba költöztél ki?
2017. márc. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fuss neki az érettséginek ha kell tízszer, százszor! Ne foglalkozz azzal ki mit mond, valahogy majd csak átengednek valahol. De érettségire sokkal jobb, piacképesebb szakmák épülnek, amivel Te is többre viheted sokkal. Noha érettségi nélkül is lehetsz valaki, de küzdj érte! Akár több évig is, mert megéri ! Aztán keress fel egy területileg illetékes Szakképzési Centrumot, ahol ezer és ezer jó szakma közül választhatsz magadnak.
2017. ápr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 meggybor válasza:
Ha külföldön voltál, akkor gondolom beszélsz valamilyen nyelvet. Azzal is lehetne kezdeni valamit.
2017. ápr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!