Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliába érettségivel?

Angliába érettségivel?

Figyelt kérdés

Heló!


18 éves vagyok egy eléggé stabil nyelvtudással (nem passzív, egy erős közép szint). A kérdésem lényege az lenne, hogy egy átlagos kisvárosban és környékén el tudnék-e helyezkedni úgy, hogy meg is tudjak normális körülmények között, (gondolok a hobbikra, sport, esetleg nyaralásra) élni úgy, hogy azért félre lehessen tenni ezekre a dolgokra. Nem igazán vagyok oda Londonért, szóval ha lehet minél messzebbre tőle. 1-2 évet szeretnék kint tölteni az egyetem/főiskola előtt, hogy nehogy rossz döntést hozzak az iskolával kapcsolatban.



2016. márc. 3. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
És mégis, mit szeretnél ott csinálni ? Tanítani az egyetemen, vagy mosogatni egy lebujban ? Mer a középszintű angol nyelvtudás nem elég, az ottani munkanélküliek perfekt tudnak angolul. Kellene egy kenyérkereső mesterség is...
2016. márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Kisvárosban szokott lenni munka, főleg ha tudsz angolul kommunikálni.

Most mondom:

-senkit nem érdekel itt kint, hogy milyen nyelvvizsgád van. Beszélj, ha kérdeznek tudj válaszolni vagyis kommunikálj.

- a magyar érettségi semmit nem ér kint, soha senki nem fogja kérni tőled.


Azt jó tudnod, hogy ha nincs semmi szakmád, vagy gyakorlatod, akkor is tudsz munkát szerezni, de nagyon valószínű, hogy minimálbéres meló lesz. A korod miatt kevesebb lesz mint a normál minimálbér. 18 évesen a minimálbér 5.13 font/ óra.

Ez elég kevéske pénzt.

Ennyi pénzből kéne szobát bérelned ahol osztoznod kell a lakáson többed magaddal. Általában heti 60-70 font között már tudsz egy kis szobát bérelni. Sport az úgy elehet ingyenes is, mondjuk egy közeli parkba mész kocogni. De mehetsz konditerembe is. Én például konditerembe járok ami 24 órás (vagyis állandóan nyitva van) és havi 20 fontot fizetek. De amikor úszni jártam, és mellette a törökfürdőbe az havi 35 fontomba került. Nyaralásra meg ennyi pénzből nem nagyon fogja futni, félre tenni is csak akkor tudsz ha borzalmas, egészségtelen kajákat veszel. Az meg hosszabb távon nem éri meg..

2016. márc. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Még valamit.

Ha takarítani, mosogatni akarsz, esetleg meki a cél akkor arra is fel kell készülnöd, hogy ezek a munkák többnyire part time munkák, ami ha szerencsés vagy heti 20-25 órásnak felel meg. 5.13 fonttal számolva nem sok pénzed lesz.

2016. márc. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van. Mégis, mit akarsz dolgozni? Egy középfokú angollal kb takarítani, mosogatni mehetsz. S ahogy írtàk, ne számíts teljes munkaidőre.
2016. márc. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
45%

Na akkor elmesélem az én sztorimat.

Fél éve jöttem ki Angliába, mint au pair. (Au Pair Hungary Angency-n keresztül). Találtak nekem szuper családot. Alap ugródeszkának, nyelv gyakorlásnak, megszokni Angliát jó volt. De rájöttem, hogy az Au pair dolog nem az én világom, szóval 2 hónap után hazajöttem pár hétre, majd újra nekivágtam. Barátokat szereztem még az Au paires "korszakból" és hozzájuk mentem vissza. Ők egy gyárban dolgoztak. Jelentkeztem én is és felvettek. Teljesen jó volt. Bankszámlát nyitottam, NI-t elintéztem, minden ment ahogy annak menni kell.

2 hónap gyári munka után volt egy meghirdetett irodai állás a gyáron belül. Jelentkeztem, volt egy interjúm a menedzsmenttel és felvettek. Most recruitment consultant vagyok, ami elég fontos a cég szempontjából. Felvenni, interjúztatni az embereket, prezentációkat tartani és sok egyéb normál irodai munkák. Persze ez már nem is a minimálbérért. Normális contract-om van, tehát minden legális.

Ezzel a sztorival csak bíztatni szeretnélek. Igaz, hogy nagyon de nagyon szerencsém is volt. Angol tudásnak pedig tényleg nagyon jónak kell lennie. Egy ilyen Au Paires dolog a legegyszerűbb. Így megismered Angliát, kapsz a nyelvből és mindenből egy kis ízelítőt aztán már könyebben fog menni a következő lépés. Vagy esetleg vedd fel az Eu Workkel a kapcsolatot. Ők is tudnak segíteni más fajta munkákban és szállásban egyaránt.


A poén, hogy 7 nap múlva leszek 19. :)


Szóval ne csüggedj!!! Ha van egy álmod, tegyél érte és csak pozitívan.. úgy menni fog!!


Sok sikert!!

2016. márc. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
53%
Előző vagyok. Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nekem is még "csak" egy érettségim van. :)
2016. márc. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
14%

tegnap 23:46

Drága!

Azt azért tegyük hozzá, hogy nem mindenki ilyen szerencsés mint te. Te jókor voltál jó helyen, de azért a tény az, hogy a legtöbb 18-19 éves mekinél tovább nem jut évekig.


Ilyen egyedi sztorik amiről mesélsz van bőven, de mégis kevesebben mondhatják, hogy "igen, nekem nulláról sikerült"

Az én történetem is egyedi. Én 10 évvel ezelőtt követtem a férjemet Angliába úgy, hogy angolul csak köszöni és az igen-nem szavakat tudtam. 2 hónapig kerestem munkát, semmi eredménnyel Végül a férjem angol kollégája intézett el nekem egy gyári melót. Ott is csak bólogattam mindenre, és fogalmam sem volt, hogy mire. 3 évig dolgoztam a gyárban, közben tanultam a nyelvet. Persze barátságok születtek, és egy igen jó barátomnak köszönhetően bekerültem egy munkaközvetítő irodába.

Én is jó helyen voltam jó időben...ahogy te az én történetem sem minden napos..

2016. márc. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!