Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érettségi után halasztanék...

Érettségi után halasztanék egy évet, és külföldre mennék dolgozni, talán Angliába. Milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Nem tervezek ott letelepedni, csak még nem döntöttem el, hogy miből szeretnék diplomát. Valószínűleg mérnökit vagy pénzügyet végzek majd, de előbb szeretnék világot látni, dolgozni, pénzt keresni, kapcsolatokat építeni. Milyen területeken érdemes keresgélnem? Milyen munkát tud ott kint egy magyar találni, aki jó képességű, értelmes, és nem éhbérért akar egész nap mosogatni?

2015. okt. 28. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Ha pénzt akarsz keresni akkor felejtsd el Londont. Vidéki anglia esetleg jó lehet, viszont ott meg kérdés mennyire van munka.

Eddig 3 EU országban éltem (élek), Hollandia, UK, Ausztria. Mindenhol jobban éltem mint UK-ban, pedig sehol sem minimálbért kerestem.

2015. okt. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Remélem csak viccelsz, amikor azt írod hogy érettségivel nem éhbért akarsz keresni. :D Nincs szakmád, sem diplomád. Bármilyen munkád is lesz, a minimálbérnél többet semmiképp sem fogsz keresni, és az már jó ha kapsz minimált.


Londonban egyébként ha fiú vagy és erős, akkor mosogatás vagy pincér. Ha lány vagy, akkor pincérnő, takarítás, vagy prosti. Más nem nagyon van. Boltba vagy ilyesmi nem fognak felvenni eladónak 18 évesen végzettség nélkül, tört angollal. De persze ott is csak a minimált kapnád. Ja és mekibe sem fognak felvenni.


Gondolkodom de az a baj hogy végzettség nélkül most tényleg még Magyarországon sem tudom elképzelni milyen munkád lehetne, amit nem a szüleid intéznek. Szemléletes példaként mondom, hogy 3 diplomám van, de pénztárosnak nem vennének fel soha, mert nincs pénztáros végzettségem. Nem tudom lecsippantani az ételeket a csippantóban meg minden.


Ha van jogsid, és már több éve vezetsz Angliában, akkor lehetnél az az ember aki éjszakánként megy és lemossa a buszmegállót. Ahhoz sztem csak jogsi és angliai vezetési tapasztalat kell. De ugye ez is kiesett.


Ja, ha lány vagy akkor még a bébiszitter szóba jöhet! De a minimált ott sem kapnád sztem, és csak feketén zsebbe kapnád.


Most hirtelen ezek jutottak eszembe. Egyébként én mosogattam Londonban, és tök jó volt. De ekkora arccal sztem ne menj ki, mert több srácot láttam kint sírni az éhségtől, mint amennyit szerettem volna.


És még egy FYI a diplomásoknak akik kimennek gyakornoki időt kell eltölteniük általában, amiért nem fizet a cég, csak az utazást és az ebédet, jó esetben.. Szóval az hogy te minden nélkül csupasz seggel sok pénzt akarsz keresni dicséretes, de nem túl valószínű. :D

2015. okt. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az a baj hogy a doplomasok azt hiszik ok felsobbrenduek. 19 evesen tobb diplomas emberrel is mosogattam meg takaritottam Londonban, akik azt hittek hogy ok kulonbozoek mint en mert van diplomajuk. Sajnos nem is szerettek, ugyanis megmondtam nekik hogy ugyanugy utolso senkik vagytok mint en, csak en 19 evesen mosogatok ti meg 40 evesen 2 diplomaval :D nem szerettek hallani, de az igazsag faj! Szoval szerintem menj nyugodtan, lass vilagot, de elsore erd be barmilyen meloval!
2016. jan. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!