Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szeretnék kiköltözni Japánba....

Szeretnék kiköltözni Japánba. De nem tudom mi fogadna ott. Tudtok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

A nyelvtanulással haladok...valamennyire. Még diák vagyok de amint elvégeztem a művészeti egyetemet,minden álmom lenne kijutni Japánba. Csak mem tudom hogy is kellene hozzáfognom.

Jó lenne valaki olyannal beszélni aki magyar és Japánban él,csak nem ismerek senkit aki ott lakna...


2017. ápr. 15. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint Japánban is "művész-túltengés" van. e azok legalább jól tudnak japánul...
2017. ápr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kezdésnek mondjuk nem ártana, ha először el látogatnál Japánba pár hétre :)
2017. ápr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Hát érdekes egy népség az biztos. Viszont elégge felszines is, az emberek hozzáállása feléd elég negatív lesz erre készülj fel
2017. ápr. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kulturálisan évtizedek óta beléjük van kódolva az 'idegenellenesség', meg elég drága ország is.

hataratkelo.blog.hu

vagy

fb.-on több japán-magyar csoport is van.

2017. ápr. 16. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Japánba nem lehet csak úgy kiköltözni. Még akkor sem 100 % a maradásod, ha japánhoz mész hozzá és szülsz neki. Nem is egy kevert, korcs nép. Ők csinálják jól.
2017. ápr. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó linkem egy riport lesz Bencével és Viktorral, ők Japánban élő magyarok. Időbe telt, mire kijutottak, de nekik magas szintű diplomájuk van, olyan, amire van Japánban is kereslet.


Bence minimum N2-es japánból - bocsánat, nem tudom, hogy meg van-e neki már a felsőfokúja (N1) is vajon.

Kvantumfizikával foglalkozik.


Viktor nyelvész, japanológus, ő tutira perfekt japánból.


Azért említem őket, hogy tudd: nagyon magas az elvárás ahhoz, hogy valaki tartósan Japánban élhessen, külföldiként. Máskülönben teljesen bizonytalan kijutni, és pláne ott élni.


Bogi, aki meginterjúvolta őket, felsőfokú angollal rendelkezik, és japánból (asszem) N2-es, nem tudom, hogy rendelkezik-e más végzettséggel ezeken felül, asszem angoltanár(?). Ő is évek óta Japánban él, ő kifejezetten a felsőfokú angoltudása miatt.


Bence weboldala (5 nyelven beszél, és weboldalán, és youtube oldalán tanít japánt, kínait, orosz) :


[link]


Bence Youtube oldala:

https://www.youtube.com/channel/UCnqHKzcqkiezGxKf2cDwchg


__________________


Bogolette (Bogi) youtube oldala:

https://www.youtube.com/channel/UCz1PA1A0r8NGbr1gzUe60Kw

__________________


A RIPORT:

https://www.youtube.com/watch?v=y9TSjMb2BfM&index=2&list=PL5..


_______________


RAJTUK KÍVÜL


Dobri Andorról


kereshetsz videókat a youtube-on, róla nem találtam semmi adatot, csak a vlogjait a japánbeli életérő, japán neje van és kisgyermekei. Asszem 2011 óta él Japánban Andor, olyan 25-35 közti lehet most talán, mint a fenti másik 3 illető.

2017. ápr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Magas szintű diplomával és nyelvtudással valóban nem lehetetlen, de nem ez jellemző az átlag magyarra. Lusta és buta nép lett.
2017. ápr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért egy művészeti egyetem és " a japán nyelvvel haladok valamennyire " valamennyire az nem egy kategória pl. egy mérnöki / orvosi diplomával / több nyelvű tolmáccsal.
2017. ápr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat ^^

És utolsó válaszoló :3

Csak hogy tudd 14 éves vagyok és csak kíváncsi voltam oké? Nem kötekedni akarok,de a te válaszod nem tanács. Az amit írtál azzal egyenlő,hogy úgyse fog sikerülni búúú.... Nagyon szeretnék oda kiköltözni. És ha keményen tanulok és dolgozok a cél érdekében akkor sikerülhet.

(És szerintem nem sok olyan korombeli van aki már eldöntötte hova akar tobábbtanulni,hol szeretne élni,vagy hogy egyeltalán magától,noszogatás nélkül nekiálljon egy nyelvet tanulni. Különösen figyelembe véve azt hogy a japán nyelv rohadt nehéz nyelv. ^^ )

2017. máj. 6. 12:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, Japánban élni nem feltétlen leányálom, javaslom, hogy olvasgass róla. ;) Pláne külföldiként sose fogadnak be teljesen (más kérdés ,h a vendégek, átmenetileg Japánban tartózkodók seggét kinyalják, de csak hogy jó hírüket vigyék).


Jóból mondom, hogy nézz utána, sokféle forrásból, hogy össze tudd vetni azokat. Japánban élő magyaroktól is érdeklődj.


A japán nyelv meg egy magyarnak sok szempontból könnyű, a nyelvtanban van átfedés.


Ráadásul nincs nemek szerinti ragozás, mint a németben, nincs személyragozás sem, és csak jelen, meg múlt idő létezik.


A japán kiejtés nagyon könnyű egy magyarnak.,


Tehát túláltalánosító kijelentéseket tenni nem szerencsés. ;)


(Más kérdés, hogy a japán írásrendszer a világ egyik legösszetettebb írásrendszere, főleg mennyiségileg durva, a szó jeleik miatt.)

2017. máj. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!