Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Akik nem, vagy csak ritkán...

Akik nem, vagy csak ritkán utaztok, van útleveletek?

Figyelt kérdés

Minap a párommal ezen "vitáztunk". Tavaly ősszellejárt az útlevele, és gondolkozott, mikor lenne ideje/alkalma újat csináltatni/meghosszabbíttatni. Mondtam neki, hogy hagyja a francba, az enyém is évekel ezelőtt lejárt, mikor szórakozni vele, plusz ha jól tudom, fizetni is kell érte (vagy már változott?). 6-8 éve mindketten dolgoztunk külföldön olyan országban, ahova kellett útlevél, még onnan "maradt". Azóta max Németországban vagy Ausztriában voltunk, és nincs is tervben, hogy EU-n kívülre utazzunk. Szerinte viszont mindenkinek van útlevele, ez olyan kb, mintha a személyinket nem hosszabbíttatnánk meg, metr ma ma már útlevél is alap, állítolag minden ismerősének van, nem is hallott még ilyenről, hogy valakinek ne legyen. Plusz sose lehet tudni, mikor utaznánk valahova. Ezt szintén nem értem, amennyire tudom, sürgősségivel néhány napon belül elkészül az útlevél, nehezen tudom elképzelni, hogy egyik napról a másikra kelljen külföldre utaznunk.

Vagy én gondolom rosszul, és ez ma már ténlyeg alap?



2017. máj. 17. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem feltetlen alap az utlevel foleg ha nem is utaztos semmerre,vagy ha igen akkor is csak az eu-n belül.

Egyebkent tenyleg elkeszitik 1nap alatt az utlevelet ha azt akarod csak nem többszörös hanem sokszoros áron!

2017. máj. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem gondolnám, hogy ez akkora létszükség lenne, ha nem utaztok olyan helyekre, ahová kell útlevél. Ha pedig mégis mennétek, valószínű nem 2 nappal az utazás előtt eszmélnétek fel, hogy nincs útlevél. Nekem 1 hét alatt kész lett, bármiféle extra fizetése nélkül.
2017. máj. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
10 éve volt utoljára útlevelem, most pedig újat csináltattam, mert az USA-ba utazok. Amúgy egyáltalán nem érdekel az útlevél, csak azért van, mert amerikába nem elég a személyi. EU-n belül gyakran utazok, de nincs szükségem útlevélre. Egyébként nekem 1 hét alatt kész lett, pedig nem is kértem sürgősségit.
2017. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Nekem sem volt 10+ évig, de Svájcba költöztünk és oda meg kell.

Ha csak pár napot vagy itt, akkor elég a személyi, de 30+ napos tartózkodást be kell jelentened, ahhoz meg kérik az útlevelet is.


Meg most az éjszakai vonaton elkérték-ellenőrizték mindenkiét, és kérdezősködtek is.

2017. máj. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Egyéni megítélés kérdése, nekem ad egyfajta szabadságérzetet az, hogy van útlevelem és ha úgy hozza a sors, gond nélkül elindulhatok a világban bármerre. Ráadásul az utazással kapcsolatos döntéseimet sem befolyásolja így az a tényező, hogy egy országba elég-e a személyit vinni vagy kell útlevél is. Így eljuthattam olyan, számomra az átlag turistacélpontoknál izgalmasabb és érdekesebb helyekre is, mint a Kaukázus vagy épp Koszovó.
2017. máj. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mint írtam, nem szoktunk külföldre utazni, max néha Németországba vagy Ausztriába (egy évben egyszer-kétszer). A szabadságérzetes dolgot értem, de nem állunk úgy anyagilag, hogy csak úgy hopp elutazzunk a világ végére, olyan hirtelenséggel, hogy még útlevelet csináltatni se legyen idő. Bár így belegfondolva, párom Németországba is mindig vitte az útlevelét, metr bár elméletileg tudja, hogy elég a személyi, de az KELL, mert mégiscsak külföld. Plusz azért is fontos az útlevél szerinte, mert ha elhagynánk a személyiket, akkor azzal tudjuk magunkat igazolni (ez amúgy igaz, de úgys csináltatnánk azonnal újat...).
2017. máj. 17. 18:10
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Nekem utoljára gyermekkoromba volt útlevelem, mert kellett egy szlovákiai tábor miatt, akkor csináltattak a szüleim. Voltam vele Szlovákiában meg Szerbiában és kb ennyi.

Az lejárt olyan 16 éves koromban, azóta sincs.

Mostanában voltam Horvátországban, Ausztriában, Csehországban, Angliában, Grúziában...sehova nem kellett, mindenhova elég a személyi.

Most Olaszországba megyek, oda is elég, megint nem csináltatok.

Jövőre tervezünk messzebbre menni, Indonéziába, ha biztos lesz majd csak akkor csináltatunk, mert se nekem se a férjemnek nincs.

jó amúgy ha van, de azért nem alap

2017. máj. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

"Ráadásul az utazással kapcsolatos döntéseimet sem befolyásolja így az a tényező, hogy egy országba elég-e a személyit vinni vagy kell útlevél is."


Mást sem, nyugodj meg, megcsináltatja, és ugyanúgy elmehet. Bárhová. KÉpzeld.


"Így eljuthattam olyan, számomra az átlag turistacélpontoknál izgalmasabb és érdekesebb helyekre is, mint a Kaukázus vagy épp Koszovó."


Katt, vissza ugrás az első pontra.

2017. máj. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Van útlevelem. Közkeletű tévedés, hogy "csak ide, az EU-be" utazunk, akkor nem kell útlevél... Tényleg nem kell a határ átlépésekor. De sokszor kellhet benn az országban. Pl. iszogatsz egy kocsmában, meglöknek, odaszólsz - vagyis önkéntelenül belekeveredsz. Ha bevittek, akkor jó, hogy ott van az útlevél. Lehet, hogy találsz egy olcsó járgányt, ami megérné hazahozni... akkor is kell. Bármilyen ügyleted van egy ügyvédnél, ott is kell, stb.

Mai modern embernek legyen útlevele, Eu-kártyája, biztosítása, hitelkártyája és okostelefonja. Ez alapkövetelmény.

2017. máj. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nem szabad az előző birkára hallgatni. Ő az a típus, aki beáll a tömegbe bégetni, mert azt mondták, hogy KELL, és KELL az okostelefon, stb. Mi vvvan??? Ki mondta, hogy KELL, és ki az a "modern" ember?


Én kicsit modernebb vagyok nálad, mert nekem nem KELL telefonközelben lennem, ugyanis ÉN saját magam szabályozom, hogy MIKOR vagyok elérhető, és MIKOR válaszolok, mikor és meddig van bekapcsolva a telefonom, ami természetesen nem "okos" :), ez csak annak KELL, aki divatmajomként beáll a sorba.

MINDENT el lehet intézni ezek nélkül is, EU-ban igenis nem KELL útlevél:


- NEM megyek be kocsmába, NEM kerülök inzultusba

- NEM kell ügyvéd

- NEM KELL autót vennem, mivel előre úgy tervezek, hogy NEM veszek.

Ha pedig venni AKAROK, akkor pedig arra vannak más lehetőségek is :))))))))


Az előző MEGFELELÉSI KÉNYSZERES, a társadalomnak akar megfelelni, a divatnak, a többi hozzá hasonló majomnak!

2017. máj. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!