Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Akik nem, vagy csak ritkán...

Akik nem, vagy csak ritkán utaztok, van útleveletek?

Figyelt kérdés

Minap a párommal ezen "vitáztunk". Tavaly ősszellejárt az útlevele, és gondolkozott, mikor lenne ideje/alkalma újat csináltatni/meghosszabbíttatni. Mondtam neki, hogy hagyja a francba, az enyém is évekel ezelőtt lejárt, mikor szórakozni vele, plusz ha jól tudom, fizetni is kell érte (vagy már változott?). 6-8 éve mindketten dolgoztunk külföldön olyan országban, ahova kellett útlevél, még onnan "maradt". Azóta max Németországban vagy Ausztriában voltunk, és nincs is tervben, hogy EU-n kívülre utazzunk. Szerinte viszont mindenkinek van útlevele, ez olyan kb, mintha a személyinket nem hosszabbíttatnánk meg, metr ma ma már útlevél is alap, állítolag minden ismerősének van, nem is hallott még ilyenről, hogy valakinek ne legyen. Plusz sose lehet tudni, mikor utaznánk valahova. Ezt szintén nem értem, amennyire tudom, sürgősségivel néhány napon belül elkészül az útlevél, nehezen tudom elképzelni, hogy egyik napról a másikra kelljen külföldre utaznunk.

Vagy én gondolom rosszul, és ez ma már ténlyeg alap?



2017. máj. 17. 13:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nekem nincs útlevelem. Belföldön gyakran utazok, de ide felesleges. Esetleg néha átmegyek Szlovákiába vagy Ausztriába, de ugye mivel EU-s országok, oda se kell. Ha EU-n belül utazgatsz, felesleges az útlevél.
2017. jún. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!