Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen élni az egyenlítő...

Milyen élni az egyenlítő mentén? Milyen az időjárás? Egész évben nyár van?

Figyelt kérdés
Így közép-európaiként nehezen tudom elképzelni, hogy milyen. Ki élt/él/volt ilyen helyen?

2017. júl. 6. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Általános 3. osztályos tananyag.


Párás, meleg idő, minden nap kiadós és kiszámítható esővel.

2017. júl. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
az egy dolog, hogy mi van leírva. De megtapasztalva más.
2017. júl. 6. 14:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ugyan kicsit délebbre élek, az Egyenlítő és a Baktérítő között, tehát még bőven a trópusi égövben.

Az egyenlítőhöz minél közelebb kerülsz, annál forróbb, nedvesebb az éghajlat, és nincs tél/nyár változás. Van viszont 70-90%-os páratartalom, és forróság.

Aztán a trópusi éghajlat pl nálunk kétszer 6 hónapos évszakból áll : a nyár forró, nedves, szinte naponta esik a forró trópusi eső (mit esik - ömlik) illetve ciklonidőszak, amikor 2-3 napig az ember be van zárva a lakásba, és nem nagyon tudsz mit tenni.

Télen inkább száraz, napos az idő, 21-25 fokos hőmérséklettel, de hűvös széllel, amit egy idő után elég kellemetlennek talál az ember ha hozzászokik az itteni éghajlathoz. Én negyedik éve élek itt, most már símán kötöttpulcsizom télen, legalábbis reggel és este, illetve bármikor, ha 25 fok alá megy a hőmérséklet.

Viszont : amit írtam, ez a tengerszinten érvényes. Nem szabad kihagyni a domborzati viszonyokat sem a számításból. Voltam pl májusban Antananarivóban (Madagaszkár fővárosa), 1400-1800 m magasságban, hát kabát kellett, és majd befagyott a fenekem

...) sőt pl 2 hete lovastúráztunk itt nálunk a hegyekben, deres volt a fű... szóval sok függ attól is, milyen magasan van a hely.

2017. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!