Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Angliában élőmagyarok válaszát...

Angliában élőmagyarok válaszát várom!?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 14éves vagyok és szüleimmel tervezzük, hogy Angliába szeretnénk költözni. Nyelvtudásom körülbelül csak annyi amennyit az általános iskolában megtanítottak, több mint a semmi de azért a megéléshez nem elegendő. Ti hány évesen költöztetek ki és, hogy ment a nyelv megtanulása? Nagyon nehézkesen indult? Kérlek segítsetek! Előre is köszi.
2010. máj. 22. 12:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%
halottmagyarok nincsenek
2010. máj. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
2-3 hét míg egszokod a nyelvet, utána gyorsabban tanulsz. De itt sincs kolbászból a kerítés, ha valamit akarsz, dolgozni kell érte, vonatkozik ez a nyelvre is. Egyébként minden kezdet nehéz, ahogy a mondás tartja...
2010. máj. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 évesen amikor ballagtam az általános suliban,akkor mentem ki Angliába.Anyám egyik nap csak annyit mondott,hogy oda mennek a nevelőapámmal.Nem akartam menni,mert egy szót sem tudtam angolul(németet tanultam),meg a haverok miatt sem.Már úgy volt,hogy apámhoz megyek,de végül is meggondoltam magam.Amikor kijöttem baromira be voltam sz@rva,hogy egy szót sem értek.Még itt is tanköteles voltam,ezért beírattak egy college-ba ahova már lassan 4 éve járok..Idén érettségizem.(tegnap kaptam meg a másik suliból a levelet,hogy felvettek szakmai képzésre...:) )

Én tényleg egy szót sem tudtam angolul,de már jól boldogulok..A suliban több nemzetiségű osztálytársaim vannak(főleg brazilok,és lengyelek)de jól elvagyok velük..

A nyelvtanulás nem olyan könnyű,mint sokan hiszik.Itt senki nem fordítja le magyarul,hogy mit jelent,és csak angolul kommunikálnak veled..Ha nem érted a szót vagy mondatot azt is angolul írják körül..Nekem nevelőapám segített sokszor..de az tény,hogy itt kint sokkal többet,és jobban megtanulod a nyelvet...Idővel bele lehet jönni,de számít az is,hogy mennyire tudsz nyelvet tanulni..A nevelőapám folyékonyan beszél angolul(le is tette itt kint a nyelvvizsgát) Anyám például kínlódik vele.

Viszont azt tudnod kell,hogy ha a szüleid nem tudnak angolul kommunikálni nem fognak munkát kapni...A munkához nyelvtudás kell.És te diákként ha tanulsz nem biztos,hogy kapsz diák melót,mert ugyanolyan nehéz szerezni mint otthon.

2010. máj. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 33 évesen költöztem ki Angliába.Eszem ágában sem volt,hogy idegen helyen éljek..Egy szót sem tudtam angolul..Mivel a párom jól beszéli a nyelvet,és jó munkahelye van így követtem.Én csak azért jöttem ki,hogy ne legyek otthon egyedül..Lassan 3 éve vagyok kint.Még mai napig sem tudok jól angolul....Bizony ha valaki dolgozni akar jó angol tudás kell..Enélkül esély sincs...
2010. máj. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
apa már volt kint 5hónapig azt mondta könnyen megy a nyelvtanulás. ezen kívül volt egy ilyen irodában ahol azt mondták neki, hogy ne aggódjon mert mivel fiatal vagyok még és fogékony az agyam 3 hónap alatt megtanulom a nyelvet akár helyi akcentussal. anya munkája keresett nagyon és könnyne találna munkát. őt apa tanítgatja a nyelvre. egyébként köszönöm mindenkinek a válaszokat.(:
2010. máj. 23. 11:28
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggodj, meg fogod tanulni a nyelvet, nem lesz gond. En 20 evesen tanultam meg es habar az eleje docogosen ment, viszonylag gyorsan jol tudtam kommunikalni. Igaz melo volt vele rendesen, tehat nem csak ragadt.

De a parom az ellenpelda. O 35 evesen jott ki eloszor es alig tanulta megis masfel eve alatt mar jobb melot tudott vallalni. Es ujabb egy ev mulva mar a szakmajaban is talalt munkat. Persze neki nagyon eros az akcentusa es nem is tokeletes a tudasa, de nala nem lenyeg az akademiai szint.

2010. máj. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Könnyen megy a nyelvtanulás annak aki fogékony rá..Nem mindenki tanulja meg pár hónap alatt.Mint ahogy én sem tudtam.Egyszerűen hiába élek Angliában,hiába járok angol tanfolyamra,ahol csak angolok tanítanak,nem fog az agyam.nekem is azt mondták az önkormányzatnál amikor a fiamat beírattam,hogy nem kell aggódnom,a gyerekek hamar ráéreznek a nyelvre..Ők illeszkednek be a legjobban..Ez igaz is.A fiam egy szót sem tudott,de ma már elég jól kommunikál..De az nem igaz,hogy 3 hónap alatt majdnem tökéletesen fogsz beszélni,enyhe akcentussal!!A fiam most fog érettségizni itt kint,és sokat tanul,mert jelen pillanatban elakadt a jövőbeni folyamatos jövő igétől...például...

Szóval inkább azt mondanám,hogy rövidebb idő alatt többet fogsz tudni,mint otthon...de ne várd 3 hónap alatt mert ez nem igaz.A férjem folyékonyan beszéli a nyelvet.Az Oxfordi egyetemen le is tette a felsőfokú nyelv vizsgáját,de még ő sem beszél helyi akcentussal..

Nem írtad anyukádnak mi a szakmája,de tévedésben vagy ha azt hiszed,hogy rögtön fog állást találni..Hacsak nem otthon egy ügynökségen keresztül jönnek ki,vagy nincs egy rokon,ismerős aki beviszi..

Nem olyan könnyű elhelyezkedni..itt is van válág,és itt is sok angol keres munkát magának..

Ha apukád volt kint 5 hónapot akkor neki tudnia kell,hogy nehéz egyből családostul kijönni..Hiszen ti nem mehettek egy szobába(maximum párban lehet,de 3-an egy szobában már nem engedik) Így lakást vagy kis házat kell bérelnetek..De addig nem tudtok bérelni amíg nincs állása a szülőknek..Mivel nem lesz meg a 3 hónap munkaviszony majd keresni kell valakit aki referenciát vállal értettek..(ez csak akkor van ha lakást bérelsz) Tudom,mert mi végig csináltuk,de annyival volt könnyebb,hogy a férjem már 8 hónapja kint dolgozott amikor kijöttünk utána...Szóval a lakás bérlés olyan mint a 22-es csapdája..Ha nincs munka,nincs lakás.Ha nincs bejelentett lakcím-nincs munka...

Ma sokkal nehezebb minden mint régebben...Ma már egy takarítási munkáért is elvárják,hogy tudj valamennyire kommunikálni...

És még valamit..Ha ennyire szép és jó minden ahogy írod,akkor miért csak tervezitek? Akkor apád miért nem jött már ki előkészíteni a terepet???Ha jól tud angolul,akkor előbb neki kéne kijönnie,és munkát találnia,majd egy lakást szereznie,hogy ti is tudjátok követni...Ha anyud tuti biztos kap állást akkor miért nem próbálkozik???

2010. máj. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ. kedves utolsó nem gondolod, hogy nem kéne ennyire bunkón viselkedni? ez egy kérdés volt nem tudom mi a bajod van rád jött a havi görcs vagy mi...apa suliba jár..nem hagyhatja itt a sulijának 2 év múlva lesz vége. képzeld keresgélünk anyának is állásokat a neten keresett a munkája, bárhol találunk neki nagyon jól fizető állást. ezúton közlöm veled,hogy gondolkodtunk már ezen amit mondtál és valószínűleg így is lesz,hogy apa kijön hamarabb mert van munkahely ahova tudna jönni. talán a saját személyes ügyeinket hagy intézzük már úgy ahogyan mi szeretnénk. a válaszod hasznos részét köszönöm de viselkedési problémáid úgy látom akadnak szép számmal.
2010. máj. 24. 13:45
 9/15 A kérdező kommentje:
egyébként nem mondtam, hogy minden szép és jó csak a körülményeket írtam le.
2010. máj. 24. 13:50
 10/15 anonim ***** válasza:

Nyugi kedves kerdezo... habar az "utolso" nem jol fejtette ki, amit mondani akart, nem lehetetlen, hogy x eltotltott ido utan mar ti is hasonloan fogtok reagalni egy "kiszeretnekmennistb" kerdesre.

Sajnos tenyleg nagyon sokan jonnek ide eszetlenul, nem vegiggondolva dolgokat es aztan jon a pofara eses es mindenki mas hibaztatasa, na meg a bezzegezes, ami megmondom oszinten a legtobb itt elo magyart tenyleg duhiti. Szoval en megertem hova akart kilukadni.


Remeljuk anyudek tenyleg pontosan tudjak, hogy mi, hol merre mettol meddig es a tovabbiakben sok sikert es legfokepp kitartast nektek. Szivbol kivanom.

2010. máj. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!