Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Tudtok mondani olyan tengerpar...

Tudtok mondani olyan tengerparti országokat mondani ahol nem kell borravalót adni?

Figyelt kérdés
2017. júl. 28. 16:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
Japánban például nem szokás borravalót adni és tengerpart is van bőven.
2017. júl. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
66%

A kis kapzsi. XD

Ez alapján úticélt választani... nevetséges.

2017. júl. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
76%
"Nem kell" borravalót adni? Hahahaaa. Hát hol kell?? :D adsz ha akarsz, bár eléggé illendő dolog. Egyébként nehogy már egy vállalkozó nem tud napi 2 eurót borravalóra szánni...? Nevetséges amúgy amikor pl egy tengerparton a 40 fokban a pincérek egyenruhában szolgálnak fel az embereknek mindent anélkül hogy akár egy rossz szavuk is lenne.. és te sajnálnál rájuk 300-600 forintot?
2017. júl. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

"és te sajnálnál rájuk 300-600 forintot?"


Igen. Kap fizetést. MI jogon kéne még pluszba pénzt adnom.

2017. júl. 28. 18:37
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ne utazz el sehova. A tengerparti országokban úgyis barátságosabbak az emberek, nem illenél oda.

Mi mindig adunk utazásnál borravalót, mondjuk a pincérek mindenhol nagyon kedvesek, főleg, amikor felismerik, hogy magyarok vagyunk, és elmondják az összes magyar szót, amit ismernek. :D

Fel nem fogom, neked ez miért fáj.

2017. júl. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

"A tengerparti országokban úgyis barátságosabbak az emberek, nem illenél oda. "


Szeretek annyit fizetni egy dologért amennyibe kerül.

Én még sosem kaptam azért borravalót mert barátságos voltam, sőt soha nem kaptam borravalót. Egyébként tapasztaltam már hogyha nem adsz borravalót akkor rögtön ellenségesek lesznek veled.

2017. júl. 28. 19:50
 7/27 pptomi ***** válasza:
96%

Nekem is Japán ugrott be.

Borravalót nem kötelező adnod sehol, van ahol beépített szervízdíjnak hívják, van ahol az "elvárt" borravaló kalkulált összegével kevesebb fizut kapnak a pincérek/felszolgálók, mivel az üzemeltető arra számít, hogy a fizetővendégek majd kiegészítik a fizetésüket. Ezért szoktak morcosak lenni, amikor nem kapnak. Kapnak fizetést ez igaz, de végül is téged szolgálnak ki, mert ki akarod magad szolgáltatni. Ennek a milyenségét vagy honorálod pár forinttal, vagy nem. A vendéglátásban ez évszázados hagyomány, mint az orvoslásban a hálapénz.

2017. júl. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
60%

Eszak Korea

Vagy nagymama haza, ha nincs is tenger, nem kell fizetni.

Legjobb megoldas: maradj otthon

2017. júl. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Spanyolországban például nem szokás. Benne van a fizetésükben. Ezzel szemben mondjuk sz USA-ban 20 százalék, mert ott sokuk minimálbér alatti alapbért kap. Helye válogatja.
2017. júl. 29. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Voltam Észak-Koreában, ott is adnak borravalót.
2017. júl. 29. 10:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!