Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Tudtok mondani olyan tengerpar...

Tudtok mondani olyan tengerparti országokat mondani ahol nem kell borravalót adni?

Figyelt kérdés
2017. júl. 28. 16:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
62%

Írtam már: maradj otthon, ha ilyen sóher vagy.

Ha mégis elmész, nehogy üdülőbe szállj meg! Hajtsd le az ülésed, és aludj a kocsiban. ;)

2017. júl. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

"Hajtsd le az ülésed, és aludj a kocsiban."


Szinte mindegyik tengerparti országban tiltott a vadkemping.

2017. júl. 29. 10:10
 13/27 anonim válasza:

Tisztázzuk mi a borravaló? Az egy olyan juttatás, amivel kevesebbet ad a munkaadó az alkalmazottjának és helyette veled fizetteti meg az adózott fizetésedből az ő alkalmazottját. Majd pedig az állam ezt a borravalót is megadóztatja, immáron másodszori adóztatásban.

Miért kell ezt így csinálni? Mert balekok vagyunk és fizetünk.

2017. júl. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
Románia. Itt mindenki csöves :) Szóval csinálj úgy mintha nem lenne több pénzed csak épp annyi amiből kifizeted, a végén a pincér megsajnál és ő ad pénzt neked :)
2017. aug. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
Olaszországban se szokás.
2017. aug. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Egyszerűen mindenki hagyja abba a borravalófizetést és akkor idővel a pincéreket is rendesen megfizetik az alkalmazójuk.
2017. aug. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:

Szia,ha nem szeretnél borravalót adni az a te dolgod én ebbe nem fogok beleszólni.


Tehát a borravaló Olaszországból származik és ott hidd el el is várják,hogy az étkezés végén minimum egy 3 euróst vírits meg.


Mi görög étteremben voltunk és egyáltalan nem várták el,hogy adjunk és mostanában elég keresett Görögország mint üdülőhely szóval oda érdemes lenne elmenni.


Arra viszont számítás,hogy lehet nem szokás adni Görögországban de ha éppen egy olyan éttermet fogsz ki ahol ezt elvárják akkor ne lepődj meg és ne háborogj mert valamikor éttermekben a számla végén ott szokott lenni még egy amolyan "szervízdíj" is felszámolva,de nyugi ez általában Magyarországon szokás. :)

2017. aug. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Gördeszkás Girl válasza:
Horvátországban, Korcula szigetén elutasítják a borravalót.
2017. aug. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
Olaszországban voltunk, de nem várták el.
2017. aug. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
Én mindig és mindig csak akkor adok borravalót, ha olyan a kiszolgálás is. Ha úgy érzem elégedett vagyok akkor adok. Ha a gyorsaság mindig nem is, mert az se mindig az ő hibája meg türmeles is vagyok, de sok más dolog van még amiből úgy gondolom hogy nem adok.
2017. aug. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!