Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Soha nem voltam még nyaralni,...

Soha nem voltam még nyaralni, pedig nagyon szeretnék, hogyan győzzem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és még soha nem voltam nyaralni, pedig lenne rá időnk is és pénzünk is de a szüleim szerint túl rosszul tanulok ezért nem visznek se nyaralni se kirándulni mert nem érdemlem meg... Pedig a legtöbb tantárgyból 5-ös vagyok és csak néhányból 4-es, 3-as semmiből nem vagyok... Hogy győzzem meg a szüleimet, hogy legalább a Balatonhoz elmenjünk? :( Minden nyáron végig itthon fekszek és gépezek, mert semmit nem tudok csinálni..

2017. júl. 30. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tanulsz rosszul. 4-5 átlag az rossz? Inkább a pénz a gond. Mond a szüleidnek, létezik a Provident. Egyszerűen ad hitelt nyaralásra is. Mink is így voltunk a Maldív szigeteken.
2017. júl. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pénzünk lenne rá... De a szüleim folyton arra hivatkoznak hogy nagyon rossz jegyeim vannak és többet kéne tanulnom mert sehova nem fognak majd felvenni... A tesóm matek meg informatika diákolimpiákra jár, mindenből 5-ös, és szerinten azt akarják, hogy én is olyan legyek, de akárhogy tanulok nem sikerül :(
2017. júl. 30. 11:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak halkan írom:

Ha ők maguk sem utaznak sehová, akkor lehet, hogy inkább ők utálják a nyaralást magát, és csak kifogás, amit mondanak. Sajnos van ilyen (én is ilyen vagyok).

Ha ők utaznak, de titeket nem visznek magukkal, akkor meg talán szeretnének kicsit magukban lenni (naphosszat szerelmeskedni például), és úgy gondolják, csak útban lennétek.

2017. júl. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a tesód ennyire zseniális, akkor őt miért nem viszik nyaralni? Egyébként te is tudod, hogy ez csak egy gyenge kifogás. 1 hét nyaralás nem fog azon változtatni, hogy felvesznek-e vagy sem. Egyszerűen nem akarnak nyaralni menni a szüleid, van ilyen. Szerintem nem sok mindent tudsz tenni, várd meg amíg nagyobb leszel és keress pénzt, aztán el tudsz menni nyaralni.
2017. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A tesóm azért nem viszik nyaralni, mert szinte sosincs itthon és tulajdonképpen mindig nyaral. De amúgy a szüleimet szinte csak ő érdekli, én meg túl hülye vagyok ezért nem csinálhatok soha semmit, mert tesóm fontosabb... És nem utálnak a szüleim nyaralni, mert mindig mondják, hogy akarnak menni ők is, de nem akarnak itthon hagyni mert túl béna vagyok azt meg nem érdemlem meg hogy én is menjek :(
2017. júl. 30. 13:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem akkor megfejtettük: ők utálják a nyaralást, de ugyanakkor maximalisták, és a nyaralás ígéretével akarnak rávenni, hogy kitűnő legyél. Szerintem sok tennivalód nincs, azon kívül, amit #4 mondott.
2017. júl. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnállak nagyon, hogy ilyen tökfej szüleid vannak. Nem lehet mindenki kitűnő tanuló, biztos van valami, amiben jobb vagy, mint a tesód, de az őket nem érdekli. Saját nemtörődömségüket a te hibádnak állítják be, ez azért felháborító.

Próbálj keresni valami tábort, elég nagy vagy, oda el tudsz menni egyedül, talán erre rá tudod beszélni őket. És magyarázd el nekik, hogy ne várják el tőled azt, amit a tesódtól, nem vagytok egyformák. És hogy átlátsz rajtuk, egyszerűen csak kényelemből nem törődnek veled.

2017. júl. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es, tavaly voltam 2 táborban is de nagyon rosszul jövök ki másokkal, ez ott sem volt máshogy, és egy barátom sincs akivel elmehetnék sétalni vagy akár beszélgethetnék vele.. és egyedül nem is hiszem, hogy el mernék menni akárhova is... Az egyetlen amit jól tudok az a rajzolás, meg talán még a lovaglás... De már lovagolni sem vittek több hónapja mert "nincs rá idő", pedig itthon vannak szinte egész nyáron. Igazából nem is nagyon érdekli őket mi van velem, csak legyek csendbe és hagyjam őket békén
2017. júl. 30. 22:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Léteznek kimondottan rajz-táborok, rajzfilmes táborok, lovas táborok. Keress rájuk! Ha nem idén, akkor esetleg jövőre még talán "kisírhatsz" magadnak egy hasonlót.

Amúgy, ha "rosszul jössz ki másokkal", és alapvetően magányos szórakozásaid vannak, akkor mit élveznél egy nyaralásban?

2017. júl. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!