Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen szervezettel van...

Milyen szervezettel van lehetőség kimenni önkéntes munkára pár hétre, ahol adnak támogatást a repülőjegyre (vagy esetleg a szállást fizetnék)?

Figyelt kérdés
Jövő év elején lesz szabad 6-7 hetem, amit szeretnék azzal tölteni, hogy valamelyik országban önkéntesként dolgoznék. Igazából bármilyen szervezetről infónak, facebook-csoportnak örülnék, hogy merre kezdjek el nézelődni még (én csak az AIESEC-et ismerem).

2017. szept. 30. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:
32%

Ilyen rövid időre semelyik szervezetnek nem éri meg. És többnyire az önkéntesség azért az,mert te segíted őket és nem várod el tőlük az anyagi támogatást.

Barátnőm önkénteskedik ghánában,de ő oldotta meg a kijutást és kinn főállásban dolgozik és az önkéntes munkát a főállása után és hétvégéken végzi.

Az ilyen szervezetek nem dobálóznak a pénzzel és repjegyekkel,mert te világot akarsz látni és "segíteni".


Ha van ennyi szabadidőd,nézz külföldön diákmunkákat vagy egyetemen belül ösztöndíj programokat és azzal menj külföldre.

Önkénteskedni amúgy otthon is lehet: máltai szeretetszolgálat, ágota alapítvány, dawn egyesület, lehet menni hajléktalanoknak ételosztásra,stb stb. Van otthon is elég segíteni való. Ha tényleg segítség a szándékod és nem világkörüli utazás,akkor tudsz is segíteni.

2017. okt. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Unokatesom romaniaban volt kint onkenteskedni egy szerzetes altal alapitott helyen ahol olyan gyerekeket neveltek akiknek nem elnek a szuleik.


A wokaway.info oldalon keresztul is tudsz onkenteskedni de a repjegyet nem alljak, egyedul a szallas az amiert nem kell fizetni meg hasznalhatod a konyhat. Napi 3-4 ora munkat varnak el.

2017. okt. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem tudom mennyire aktuális még a kérdés... :D

AIESEC tag vagyok pár hónapja. Van lehetőség 4-6 hetes programra is. A szállás és az étkezés szinte mindig biztosítva van, az utazást kell fizetned, és az AIESEC-nek egy bizonyos összeget (ha jól tudom 30 000 Ft körül). A hozzád legközelebbi helyi bizottságot érdemes felkeresned. :)

2017. nov. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!