Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Veszélyes környék Párizsban?

Veszélyes környék Párizsban?

Figyelt kérdés
olvastam, hogy a külső kerületeket 18-19-20 jobb elkerülni, különös tekintettel a Saint Denis "kerület részre"(nem utca). A 2. kerület biztonságos? a szállás a 2. kerület rue saint denis utcáján van, először nagyon megijedtem, hogy pont a legrosszabb részre foglaltam, de aztán láttam, hogy ez saint denis ut, nem pedig egy egesz "környék". de olvastam hideget, meleget róla... kicsit elbitonytalanodtam
2017. dec. 28. 01:52
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

A 18. Kerületnek is vannak kevésbé veszélyes részei, mint pl a Guy Moquet metrómegálló környéke, ahol én 2 évig laktam majdnem, és semmi gondom nem volt.

Ami a "veszélyes" tengely, az viszont feljebb a Lamarck-Coulaincourt, Abesses, Pigalle megállók környéke (bár a Pigalle mellett naponta és esténként hemzseg a tömeg, szóval ez inkàbb zsebtolvaj-tanya, meg hajnalban gázos) illetve sötétedés utàn Barbès, valamint a 19.és a 20. Kerületnek a périphérique-hez közelebb eső részei, illetve a kihalt kisebb utcák.

Mondjuk Párizsban a kihalt utcákat mindig kerüld el, én amikor a 13. Kerületben laktam (rue Domrémy) ami egy elég biztonságos kerületnek szàmít, egyik reggel arra ébredtem, hogy az ablakom alatt reggel nyolckor raboltak ki valakit aki épp ment volna a reptérre (laptop, iratok, pénz). De olyat is láttam, hogy a 6-os metrón a Montparnasse-nál ugrottak fel a metróra az indulàs előtt és rángattàk le szempillantàs alatt a táskákat a vállakról (tanulság : metrón SOHA nem àllunk úgy ajtóközelbe, hogy a táska csak félvállon lóg, értékeket pedig mindig olyan belső zsebbe teszünk, ami nem èrhető el egy egyszerű benyúlàssal. A zsebtolvajok is sajnos nagyon ügyesek, elsősorban az 1es, 2es, 4es és 6-os metróvonalakon dolgoznak.) De ért már atrocitás a rue Turbigo előtt is, ami pedig belváros, amikor suliból mentem haza, és egy csapat részeg fiatal akart erőszakoskodni velem a metróban, meg fogdostak.

Châtelet metró és bevásárlóközpont kerülendő még péntek- szombat délutàn - este, akkor vannak a nagy bandázások, olyankor előfordulhat, hogy rosszkor van az ember rossz helyen. Ugyanez igaz a la Défense megálló környèkére is.


Alapvetően nappal nem veszélyes város Párizs, olyankor még Barbès is járható (naponta jártam át rajta gyalog vagy biciklivel dolgozni) sőt kifejezetten érdekes hely, olyan mini-afrika. De a külvárosokat, főleg északon, valamint a kihalt részeket kell elsősorban kerülni, illetve nagy értékű dolgok ne legyenek nàlatok (útlevélből csak másolat, készpènz helyett bankkártya, telefont jól eldugni) akkor nem lesz gond.


Párizsba ha CDG-ra érkeztek, akkor vàlasszatok mindenképp olyan RER-t ami közvetlenül bevisz a gare du nord-ig és nem áll meg minden bokornàl. Ez ki van írva az indulàsnàl.

2017. dec. 28. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem hinném, hogy Párizs közbiztonsága lenne az igazi probléma, sokkal inkább az, ha aljas szemét propagandatévékbőlmondasz ítéletet a világról.
2017. dec. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2/2 nem ertem, ezt mire irod, de az alapbol tamado stilusod miatt nem is erdekel :D


1/2 koszonom a valaszt! :) esetleg abban tudnal segiteni, hogy egy taxizas az Orlyrol a belvarosba (2.ker) mennyibe kerulhet? 30-70euroig mindent olvastam mar, es azert nagyon nem mindegy...

2017. dec. 29. 00:54
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, azért, hogy megint lepontozzanak?


Amúgy most már fix àrasak a taxik Párizsban, de ami miatt tényleg e kettő között mozoghat az àr, az a dugó.


Azaz ha olyan időben èrsz be, amikor nincs dugó, akkor valóban kijön harmincból, ha viszont csúcsidőben mèsz, akkor ez lehet több. Plusz a csomagokèrt fizetni kell külön.


Gondolom Transavia a gép, ez talán vagy nagyon késő este, vagy nagyon korán reggel érkezik, nem? (Nem emlékszem, régen mentem már vele, Air France-szal vagy Lufthansával szoktam mostanában utazni).


Mi most nyáron taxiztunk be Orlyról egy augusztusi reggelen a 11. Kerületbe, 3 csomaggal 33 euró volt (csomagokért külön kell fizetni, 1 euro / csomag).


Van a taxi G7-nek egy telefonos alkalmazàsa, ahol megrendelheted a taxit, ès meg is adja a kb àrat. Nekünk kemény 5 euro volt a különbség a taxi és az Uber között, a taxinál maradtunk a gyerekülès miatt.


De fix áras bejutàsra van lehetőséged màskèppen is. Az Air France busza (azt hiszem most talán Bus Direct a neve) 17 euro a belváros több pontjára fejenkènt.


De a legolcsóbb megoldás az vagy az Orlybus a Denfert Rochereau-ig (onnan metró vagy RER), ez legutolsó emlèkeim szerint 5-6 euro körül volt, azóta valószínű emelték, de nem hinném hogy vészesen, vagy villamossal Villejuif Louis Aragon megállóig (7-es vonal, egy villamosjegy ára, talán 1.50 euro de nem tudom pontosan mert nekem Navigom van), onnan pedig metro.


Van RER is (Orlyval Anthonyig, onnan RER) de csak az Orlyval simàn egy tízes fejenként, szóval elég drága...

2017. dec. 29. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Illetve kihagytam a Paris City Shuttle-t mint lehetőséget, ez is háztól hàzig visz, olyan mint a reptéri minibusz. Utoljàra CDG-re mentem vele egy hajnalban, 33 euro volt, ez is fix ár.
2017. dec. 29. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

koszi, es nem tudom miett pontoztak le, nalam ment a zold kez...


igen transavia, es keso este, 11kor erunk oda, ezert sem szeretnem akkor bogaraszni a terkepet es metrozgatni. akkor szerintem nem lesz dugo...


koszi a valaszokat! ha van meg valami hasznos tipped, tanacsod, orommel veszem :)

2017. dec. 29. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!