Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek is Magyarország...

Szerintetek is Magyarország egy unalmas ország turisztikai szempontból?

Figyelt kérdés

Szerencsés anyagi helyzetemnek köszönhetően megengedhetem magamnak, hogy évente több alkalommal utazhassak külföldre, így sok országban jártam már és sok érdekességet láttam. Kedvenc kontinensem Ázsia.


Amikor hazajövök, mindig elkap a sivárság érzete. Számomra Magyarország unalmas ország, nincs olyan turisztikai attrakció, ami lázba hozna. Mindig rosszul érzem magam Magyarországon, s amikor hazajövök, másnap máris mehetnékem van :D


Ti is így vagytok ezzel?



2018. jan. 25. 14:58
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
57%

"Néhány éve voltam Norvégiában, ahol lehetett farkasokat simogatni. Magyarországon ilyet pl. nem lehet csinálni."


Lehet. Igaz nem a természetes élőhelyükön, hanem rezervátumban. Csak valószínűleg, amiről nem tudsz, azt elkönyveled olyannak, mintha nem is létezne.

Számomra Magyarország sokszínű és gyönyörű: itt van történelem, nem is akármilyen, művészettörténet, természeti látnivalók. Én főleg ezeket keresem, ha nyaralni megyek. A tengerparton való fetrengést kb. két nap után megunom, így az nem hiányzik.

Egyébként nem kötelező itt élni...

2018. jan. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
39%
En is igy vagyok ezzel, elszomorito, hogy barmelyik kornyezo orszag millioszor szebb. Aki szerint a hazankban levo termeszeti szepsegek emlitesre meltoak, az valoszinuleg meg nem jart kulfoldon.
2018. jan. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
57%
12-es, én jártam 49 országban, mégis hihetetlenül várom, hogy holnap, immár negyedjére Kőszegre utazhassak. Ha nem csak a látványos attrakciókat veszed észre, hanem a velünk élő tőrtènelmet, és kiváncsi vagy távoli kultúrákon túlmenően a saját kultúrádra is, akkor van bőven mit nyújtson ez az ország. Lehetne jobban menedzselni, az igaz, de hogy ne lenne érdekesség benne, az igazából egy tudatlanságból vagy felszínességből fakadó állítás.
2018. jan. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
42%

13-as, en elsosorban a termeszeti szepsegeket veszem eszre, masodsorban meg az ember alkotta dolgok, varosok regi epitmenyekkel, hidak, stb. En nem mondom, hogy hazankban semmi latnivalo nincs, csak nagyon keves, emlitesre melto peldaul Olaszorszag mellett, ahol minden masodik telepulesben van egy dombon egy var-kastely, regi templom, varoskozpont sok-sok csodalatos epulettel, hegyek-tavak-tengerszemek-gleccserek-erdok-folyok-tengerpart-szigetek esatobbiesatobbi.


De legy csak buszke a tortenelmedre meg tavoli kulturadra, orulok, hogy ennyivel beered. :D

2018. jan. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
16%

Néhány unalmas hely:


[link]

[link]

[link]

[link]

2018. jan. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
79%
Pacsi, 13-as.:-) Hasonlóképpen vagyok én is, sokfelé jártam, vannak kedvenc helyeim a világban, de Kőszegre (ahova rengeteget járunk kirándulni), az Őrségbe, Egerbe, a Duna-kanyarba, Sárospatak környékére, Szegedre mindig szívesen megyek. Nekem Ázsiában sem az a megragadó, hogy lehet vadállatokat simogatni vagy a tengerparton dögleni, hanem a kultúrájuk. Amúgy ha valakinek kizárólag Thaiföld jelenti Ázsiát, az elég röhejes, mint ahogy az is, hogy ottani hotelek árait hasonlítja össze az európai szállodákéval.:D
2018. jan. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Nekem is unalmas Magyarország, de objektíven nézve szerintem nem az. Külföldieknek nagyon sok érdekes dolog lehet itt, leginkább talán építészetileg, de ott van a Balaton ami teljesen egyedi hangulattal rendelkezik, vagy Budapest ahol simán el lehet tölteni pár napot, gasztronómiailag is érdekes. Emellett marha olcsó is.
2018. jan. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
72%

"Aki szerint a hazankban levo termeszeti szepsegek emlitesre meltoak, az valoszinuleg meg nem jart kulfoldon."

Van egy barátom, aki munkájából kifolyólag elég sokat jár külföldre és nem "Tájföldnél" meg a "Szesell-szigeteknél" ragad le, hanem olyan helyekre megy, ahová átlag ember nem igazán juthat el. Neki speciel a legkedvesebb természeti helye a Prédikálószék. Mindig visszavágyik oda.

Tiszteletben tartom, akinek más tetszik, de ne írjuk már le a saját hazánkat ilyen baromi egyszerű gondolkodásmóddal. Már csak azért is, mert ízlésen nem érdemes vitatkozni.

Én történészként a művészettörténész párommal csodálom Magyarország kulturális és történelmi örökségét. Voltunk Itáliában is, igen. Megkockáztatom, hogy olyan helyeken, ami az átlag turistát nem érdekli. Mint ahogy oda is érdemes elmenni, úgy számos hely van itthon is, vagy Felvidéken, vagy Erdélyben, amit szívesen javasolok látogatásra.

2018. jan. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
43%

"Tiszteletben tartom, akinek más tetszik, de ne írjuk már le a saját hazánkat ilyen baromi egyszerű gondolkodásmóddal. Már csak azért is, mert ízlésen nem érdemes vitatkozni. "


Azert probaljunk mar objektivebbek lenni es ne azert magasztaljuk, mert a hazank. Baromi egyszeru nem gondolkodni, csak vakon vedeni azt, amirol azt hisszuk, hogy a mienk.

2018. jan. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
20%

En is rengeteget utazok a vilag körül, de nagyon szeretem Magyarorszagot is. Annyi mindent nem lattam meg, annak ellenere, hogy sok igazi gyöngyszemet felfedeztem mar hazankban.


Sok baratom van, aki sajnos nem teheti meg, hogy a vilag masik vegen nyaraljon. Magyarorszagon viszont örömmel tartok velük, meg akkor is, ha csak satrazni es turazni megyünk egy hetvegere, mert fantasztikus tarsasag es lehetetlen velük unatkozni.


Elöbb-utobb mindent meg lehet unni. Gondolom, nem mindig ugyanoda mesz, ugyanazt csinalsz.


Eltekintve kerdesed enyhe sznobizmusatol, az unalom ugy altalanossagban a kreativitas hianyara utal...

2018. jan. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!