Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek is Magyarország...

Szerintetek is Magyarország egy unalmas ország turisztikai szempontból?

Figyelt kérdés

Szerencsés anyagi helyzetemnek köszönhetően megengedhetem magamnak, hogy évente több alkalommal utazhassak külföldre, így sok országban jártam már és sok érdekességet láttam. Kedvenc kontinensem Ázsia.


Amikor hazajövök, mindig elkap a sivárság érzete. Számomra Magyarország unalmas ország, nincs olyan turisztikai attrakció, ami lázba hozna. Mindig rosszul érzem magam Magyarországon, s amikor hazajövök, másnap máris mehetnékem van :D


Ti is így vagytok ezzel?



2018. jan. 25. 14:58
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
40%
14-es,én már lassan az Országos Kéktúra végére érek és annyira hihetetlenül szép helyeket fedeztem így fel, hogy egyszerűen nem tudom elfogadni az álláspontodat. Feküdj ki egy szép meleg délutánon a Tar-kő mellett a fűbe és gondolkodj el azon, hogy tényleg nincs-e ebben az országban annyi természeti látnivaló. Ismétlem: mindezt 49 országot kipipálva mondom.
2018. jan. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
11%

Én azt gondolom nem unalmas! A nézőpontokat is kell nézni. Tehát, te itt éled meg a minden napjaidat, felkelsz, lefekszel Magyar földön vagy, és csak ezt látod, ismered a városokat, megyéket, gyógyfürdőket, élmény fürdőket, kalandparkokat, Budapestet. (Ez persze csak egy töredéke.)

És mondjuk elmész Japánba, teljesen más a kultúra, nem ismersz semmit, senkit, annyi infód van a dolgokról amennyit megnéztél, se a nyelv nem ugyan az, sem a közlekedés, sem a város.

És ezért válik számodra "nem unalmassá" mert újdonságok.

De egy Japán ember ugyan úgy ismeri a kultúrát, nyelvet, stb stb...

De egy Japán nem ismeri a Magyar dolgokat, így az ő számára ezért válik Magyarország "nem unalmassá".

Remélem érthető a levezetésem :)


Tegyük fel azt mondom Budapest. Neked egyből beugrik a Budai és Pesti oldal, a Duna, a Parlament, a nevezetes kerületek, és ismered ezeket, de egy külföldinek teljesen új dolgok! (Ha első Magyar útján van persze:))

2018. febr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
40%
Kedves Kérdező! Sajnos én is igy erzek kis országunkkal kapcsolatosan, szándékosan nem irtam hazankat, mert én nem tekintem annak. Unalmas, szürke, jellegtelen...
2018. ápr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
viszonyitás kérdése szerintem.
2018. aug. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
20%

#23-as, ha nem tekinted a hazádnak, akkor ne nevezd “országunk”-nak sem. Nyugodtan emlegesd Magyarországként, ahogy az összes többi országot is, amihez semmi közöd, a nevén nevezed.


Egyébként pedig szimplán tudatlanságra és ostobaságra vall, ha valaki szürkének és unalmasnak tartja Magyarországot turisztikai szempontból. És ezt nem azért gondolom így, mert nekem ez az ország a hazám, hanem azért, mert nekem is volt alkalmam sokfelé utazni a világban, bőven van lehetőségem az összehasonlításra.

2018. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 TheOneAboutAll válasza:
100%

Így igaz. Unalmas, egyhangú, túlárazott..

Csak azok mondjaák, hogy nem az, akiknek; vagy nem volt még alkalma valódi természeti csodákat látni, - és itt nem az adriára gondolok.. -

vagy akinek csupán a balcsi kimeríti az igerencia küszöbét..


Vagy a lokálpatrióták, akik inkább lehazudjak a csillagot is az égről, csak, hogy kis hazánk jobb fényben sütkérezzen...

2018. aug. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Szerintem már az Adria is egy igazi természeti csoda... legalábbis az egyhangú, iszapos Balatonhoz képest biztosan az...
2018. aug. 31. 18:02
 28/29 anonim ***** válasza:
Erdély csodállatos. Nem kell Ázsiába menned
2019. jan. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetértek, szerintem is unalmas és jellegtelen Magyarország, a minden nagyobb városban lévő panelrengeteg, valamint a rengetek omladozó vakolatú ház pedig számomra egyenesen nyomasztó. Bármelyik országba szívesebben születtem volna tőlünk nyugatra Európában. Mindig szomorúan jövök haza nyugatról, hogy itt mennyire semmilyen minden. De hát itt vagyok csak itthon, itt beszélhetek csak az anyanyelvemen. Ha külföldre megyek akkor búcsúzhatok az anyanyelvtől, de lehetőségem nyílik olyan helyen élni, ahol gyönyörködtet a táj, a kultúra és az építészet a minden nap. Nagy dilemma, még nem tudom melyik mellett döntsek. Én Magyarországban nem tudok gyönyörködni, nekem nem szép.
2019. dec. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!