Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van olyan, aki hosszabb távon...

Van olyan, aki hosszabb távon külföldön élt vagy él?

Figyelt kérdés

Melyik országban éltél vagy élsz? Miért ezt az országot választottad? Mennyi nyelvtudással mentél ki és hány évesen?

Mi az ami jobban tetszett kint és mit hiányoltál? Otthon érzed magad?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat, szívesen hallgatok hosszú beszámolókat.


2018. ápr. 29. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Aligha fogsz itt hosszú beszámolókat kapni.

Ha azonban tényleg érdekel a téma, akkor ebben jól elmerülhetsz:


[link]

2018. ápr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Rokonokhoz mentem Kanadába(Toronto) ezért csak közepes nyelvtudással mentem ki. Aztán ott ragadtam a tervezettnél tovább. 20 éves voltam, amikor kiutaztam.


Amiket szerettem:

- a nagyváros

-a lehetőségek

-az emberek hihetetlenül barátságosak és kedvesek (bár csak felszínesen)

-a rengeteg látnivaló

- a szép természet

- a mentalitás

- a tisztaság, rendezettség


Amiket nem szerettem:


- a hideg tél (én nem bírtam, ez volt az egyik legfőbb okom hogy haza jöttem)

- a közbiztonság, mindenhol biztonságban éreztem magam összeségében, de valahogy ott inkább gyakoribbak a gyilkosságok és emberrablások mint itthon. Betörések és rablások ott jóval ritkàbbak. Simán nyitva hagytam a kocsi ablakát ha a boltba beszaladtam.( a belvárosban azért nem csináltam volna meg)

- rengeteg a hajléktalan a belvárosban, bajt nem csinálnak de rossz látni őket és simán a forgalmas út közepére fekszenek aludni. Nem zavartatják magukat.

- a hatalmas távolságok, autó nélkül (ha nem a belvárosban élsz és dolgozol) nem lehet meglenni.

- Az adó és az árak, Ontarioban és úgy Torontoban a legnagyobbak az adók és az árak is. A szomszédos tartományokban akár fele annyi is lehet.


Sok magyar panaszkodott arra, hogy hiányoznak nekik a hazai ízek, de Torontoban is szinte mindent meglehet kapni, vannak magyar boltok, könyves(újságos) bolt, persze teljesen hazai ízeket keresni a világ másik oldalán butaság. Az alapvető élelmiszerek összetétele is más, így a kanadai kenyérnek, tejnek, lisztnek, húsoknak, fűszereknek más íze van. Ezért, ha ezekből készít valaki csirkepörköltet akkor azért csodálkozni nem kell, hogy nem olyan mint otthon. Engem ez igazából nem zavart.

2018. ápr. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
fizess érte
2018. ápr. 30. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Melyik országban éltél vagy élsz?

- Anglia. 11 éve itt élek még mindig

Miért ezt az országot választottad?

- mert a férjem után jöttem ki, aki itt kapott állást

Mennyi nyelvtudással mentél ki és hány évesen?

- angolul csak 3 szót tudtam: yes, no, sorry 33 évesen jöttem ki.

Mi az ami jobban tetszett kint és mit hiányoltál?

- Eleinte az angliai kultúra tetszett. Meg az,hogy mindenki olyan kedves. (persze sok év után rájön az ember, hogy az angolok zöme nem kedves csak az ember szemébe nem mernek semmit mondani..) AZ időjárást, a meleg nyarat még ma is hiányolom. 11 év után az angol időjárást képtelen vagyok megszokni. Értsd: Ha jól tudom most otthon Magyarországon 30 fok meleg van. Itt esik az eső, és 8 fok van. Kabát, sapka, nadrág kell. Egyre nehezebben viselem, hogy itt a nyár csak pár hétig tart,

Otthon érzed magad?

- Nem, elvagyok, boldogulok, de nem érzem otthon magam.

2018. ápr. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
11 éve Hollandiában élek, férjem itt kapott állást, amikor kijöttem, angolul beszéltem, hollandul semmit. Ami tetszik: rendezettség, sokkal zöldebb, mint Magyarország, szeretem a sok tavat, csatornát, a tengert, a folyókat. Nem szeretem a túl sok esőt (bár ugye ettől zöldebb minden, valamit valamiért.) És igen, 11 év után már itthon érzem magam. A magyar nyelv hiányzik, ezért lógok sokat itt az oldalon.
2018. ápr. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1,5 éve Svájcban élek.

Párkapcsolat miatt jöttem ki 27 évesen, közép némettel és alap angollal.

100% itthon érzem magam, és utálok hzamenni, minden sokkal jobb kinn.


- közlekedés - 95% pontos, tiszta, kulturált, de ha késés van, arról azonnal étesülsz, megmondják, miért, mennyi idő és az estleges pótlásokat is

- politika - nincs hülye celeb-politikus, sőt, az orzág vzetői tök hétkköznapi emberek :), vonattal járnak, vagy bringával, de népszavazások igen, amit figyelembe is vesznek

- gondolkodó! emberek, nem sok hülye birka

- tisztaság a városokban

- jó közbiztonság, szinte nulla hajléktalan és/vagy kéregető

- jó fizetés, nem kell attól élnem, hgoy hó végén tudok-e enni vagy marad-e a számlákra


Ami hiányzik:

- pár otthoni édesség

- magyar szó (bár hallok, de túl sokszor szégyenkezek ilyenkor, sokan akkora kivagyi parasztok)

- egy cica (itt nem tarthatunk állatot)

2018. ápr. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!