Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Létezik az, hogy hosszabb...

Bubuka508 kérdése:

Létezik az, hogy hosszabb ideje külföldön élö emberek elfelejthetik az anyanyelvüket, ha nem beszélik, nem gyakorolják? Vagy ez csak kifogás?

Figyelt kérdés
2017. okt. 16. 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Létezik. Külföldön élek és a környezetemben nincs magyar. Napi szinten csak és kizárólag az idegen nyelvet beszélem, azt olvasom, szabadidőmben olvasok magyarul, beszélnritkán van alkalmam. Az olvasassal, írással nincs problémám, bár azt már észrevettem, hogy a helyesirasom hagy némi kivetnivalót, az idegennyelv szabályait alkalmazom automatikusan sokszor. A beszéd viszont nagyon romlik. Az egy dolog, hogy a hangsúlyozasom egy az egyben más, de alapvető szavak nem jutnak eszembe mondjuk egy hivatalos telefonhívás alkalmával... Ciki nagyon, pláne hogy magam se hittem, hogy ez lehetséges, mielőtt külföldre költöztem volna.
2017. okt. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%

Attól függ, hogy hány évesen került külföldre.

Felnőttnél nem létezik. Van olyan ismerősöm, aki 15-20 éve külföldön él, és mégsem felejtette el. Főleg manapság, ha kint külföldiekkel is van körülvéve, azért neten olvashat magyarul bármikor vagy írhat fb-on, stb.

2017. okt. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A beszélt nyelvre gondolok elsösorban, az irás-olvasás tudom, hogy könnyebben megoldható.
2017. okt. 16. 13:51
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Az írás olvasás oké, második. De az élő beszéd elveszik, ha nem használják.
2017. okt. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
3: Nem lehet elfelejteni felnőtt korban. Lehet, hogy csökken a szókincs, nem tudja olyan szépen kifejezni magát, nem ugranak be szavak, de teljesen nem felejti el.
2017. okt. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

4: Nem veszik el. Csak romlik.

És se felejtem el az idegennyelvet, amit tök ritkán használok, pedig csak tanult nyelv.

És a külföldön élő ismerőseimmel sem angolul beszélünk, amikor tízévente hazalátogatnak :D

2017. okt. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
El nem felejted, de sokat romlik. Találkoztam öregekkel akik 56'ban elmentek, akkoriban nem volt YouTube hogy ott nézzen magyar tartalmakat. Így évtizedekig keveset használták a magyart és keresték a szavakat, kiejtés is más lett.
2017. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem mert pl. Gene Simmons, a Kiss basszusgitárosa is magyar származásu. Ö amilyen környezetben van, aligha gyakorolja mindennap a magyar beszédet, mégis tökéletesen beszél magyarul. Ugyanakkor ismerek olyat, aki alig néhány éve ment el, de már gyakorlatilag nem akar emlékezni a magyar szóra, mekeg, nyöszörög, dadog stb.
2017. okt. 16. 15:55
 9/13 anonim ***** válasza:
A beszéd megkophat egy kicsit, de az ember nem felejti el az anyanyelvét. Én Kanadában élek, sok olyan embert ismerek, akik még `56-ban, gyerekként jöttek ki, vagyis 60 éve, de mindegyikük beszél magyarul, ha nem is tökéletesen. Pedig néhányuknak már nincs élő magyar rokona.
2017. okt. 17. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De kivel beszél, ha nincs se rokona, se magyarul beszélő ismerőse?
2017. okt. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!