Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ciki egy éjszakás osztálykirán...

Ciki egy éjszakás osztálykirándulásra kis bőrönddel menni? :D

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. Hargita megyei, Kolozsvárra mennénk kirándulni (7. oszt.), gondoltam, hogy megyek a sulis táskával, dr sehogy se elég, pedig csak egy éjszaka az egész. Elég sok cuccot viszek majd, valószínűleg hülyének néznek bőrönddel, de:

-először is az utazásra kell egy outfit

-megyunk színházba, oda viszek két ruhát, mert meg nem tudom, melyiket veszem fel, ehhez viszek két fekete harisnyát, ha az egyik elszakadna,meg testszínűt, attól függően, hogy melyik ruhát veszem+cipő ide is

-a vacsihoz kell egy outfit, háromnegyedes ujjuval+cipő

-pizsama

-masnapra outfit, az esti cipővel, de viszek +rövid nacit ha jó idő lesz, ez utazós nap.

-ezen kívül meg viszek 2 rovidujjut a biztonság kedvéért, meghogy milyen kedvem lesz.

-król vigyek egy plusz elegánsabb kabátot a színházba

-fehernemuk, zokni, törölköző, neszesszer, töltők, szelfibot, is kell.


Meg még vinnek egy oldaltaskat telefonnak,fülesnek,víznek meg kajának is.

Sok ez? Szerintem kell ennyi, viszont egy sima sulis táskába nem fér bele. Egy kisebb bőrönddel mennék, nevetséges?



2018. máj. 8. 16:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Vacsihoz miért nem jó ugyanaz, amibe a színházba mész? Egyáltalán mentek a kettő között a szállásra, hogy át tudjál öltözni? Arra is készülj, hogy lehet, hogy napközben egyáltalán nem mentek oda vissza, szóval nem is lesz alkalmad ennyiszer öltözködni.

Másnapra is teljesen felesleges a teljes öltözet, nadrág/szoknya lehet rajtad ugyanaz, ami előző nap, egyetlen fölsőt kell betenned váltásnak.

Cipőt is kiválasztanék egy semlegeset, amiben sétálni is tudok, és a színházban is elfogadható.

De ha te szeretsz cipekedni, végül is a te dolgod. :)

2018. máj. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszi, igazatok van természetesen:D 3 cipő és papucs ígyis-úgyis kell, másnap másban szeretnék menni. A vacsihoz nem mehet az utazós, azt csak akkor veszem fel, mert 4-5 óra meleg busz után leizzadok. Most, hogy valaki mondta, lehet, hogy a vacsi színház elott-utan lesz, de lesz egy plusz outfit. Tehát lesz 2 nadrág, 3 póló, 3 cipő+papucs, pizsama és ruha. Meg a többi más jellegű cucc. Köszi mindenkinek!
2018. máj. 8. 18:49
 13/15 anonim ***** válasza:

Színhàzba simàn megteszi egy elegànsabb nadràg (akàr farmer, de fehér, fekete vagy sötétkék, vagy valamilyen màs szín, pl pasztell, vagy korall, attól függ, milyen színű ruhàkay hordasz àltalàban) egy elegànsabb felsővel (pl blúz) amiben vacsoràzni is simàn mehetsz. Plàne, hogy a vacsora és a színhàz között tuti nem lesz időd àtöltözni, mert nem hinném, hogy visszamentek a szàllàsra.(max a wc-ben, de akkor hova teszed a màsik ruhàd? Cipeled magaddal egy zacskóban a színhàzban végig?) Egy lapostalpú szandàl vagy balerinacipő simàn megteszi, abban màszkàlhatsz màsnap is, ha csak utaztok.

A szelfibot szükségességét nem tudom megérteni, ahogy azt sem, hogy minek kell 3 cipő a papucs mellé.

Én vinnék (bàr én is mindig sok cuccot viszek, hàtha kell):

- egy vàltàs fehèrneműt estére, az utazàs utàni zuhanyzàsra, meg màsnapra

- egy kényelmes zàrt cipőt az utazàs napjàra, amiben esetleg màszkàlni is tudsz, egy szandàlt meleg idő esetére, egy papucsot a fürdéshez, meg pl egy balerinacipőt a színhàzba / vacsoràhoz

- egy nadràgot estére, meg egy màsik farmer napközbenre, ami mindkét napra jó

- 1 pólót ami rajtad van az utazàskor, egy màsikat màsnapra

- 1 rövidnadràg ha meleg lesz

- egy kardigàn vagy pulcsi ha hűvös van

- nesszeszer, hajszàrító, telefontöltő


Plusz kaja, víz, pénz.

Minden màs totàl felesleges...


Mivel a sportosabb cipő eleve rajtad lesz az úton, valamint az egyik nadràg is a kettő közül, meg az egyik póló, illetve a kardigànt is pl a derekadra kötheted, a színhàzi ruha plusz a szandàl+papucs+ballerina, a 2 fehérnemű meg a màsnapi póló / rövidgatya simàn befér egy iskolatàska mèretű hàtizsàkba, vagy egy kisebb sporttàskàba.

Elég viccesen néznél ki egy kisbőrönddel egy 2 napos kiràndulàson, de ha azt akarod, hogy röhögjenek rajtad... plusz szeretsz cipekedni...

Emlékszem, gyerekkoromban az egyik tàborban volt egy ilyen csaj, aki napi 2-3-szor öltözött àt. Mindenki cikizte èrte. Persze lehet, hogy ma màr màsképp van, de ez nagyon megmaradt bennem valamièrt.

2018. máj. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igazából a színházat nem tudjuk, mert nem ismerjük az ottani szokásokat. Itt Magyarországon egyre kevésbé vágják magukat puccba az emberek, sokan sima hétköznapi ruhában mennek a színházba, de ha Kolozsváron mindenki nagyon kicsípi magát, akkor a kérdező nyilván rosszul érezné magát köztük, ha nincs rajta is valami elegáns cucc.
2018. máj. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Kolozsvári vagyok. Gyakran járok színházba, azért illik megjelenni valahogy, mindenki elegánsan van öltözve.
2018. jún. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!