Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van aki utazott már Pestről...

Van aki utazott már Pestről Zürichbe vonattal? (Vagy akár máshova külföldre)

Figyelt kérdés
Pest Keletiről indulna 20:40kor egy átszállás nélküli éjszakai vonat Zürichbe. Neten szeretném megvenni a jegyet, viszont nem nagyon értem. Megtudom venni neten? Hogy működik?

2018. máj. 9. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Én elég sokat utaztam vonattal Európában, de az még 2001-2002 körül volt. Akkor simán bementem a Keletiben a nemzetközi jegypénztárba, és megvettem. Nem tudok róla, hogy ma neten lehetne rendelni.


De ma már nem is igazán érdemes vonatozni, mert a fapados repülő sokkal olcsóbb és gyorsabb. Most megnéztem a skyscanner.com-on, Budapest-Zürich holnapi indulással a legolcsóbban 27 301 forint. De ha 31 ezerért is jó, akkor van egy 9:10-kor indulva, düsseldorfi átszállással 14:40-kor érkezve.


Igaz, ez nem olyan olcsó, mint a vonat, de csak mert rögtön a holnapit nézem. Ha 3-4 hétre előre megveszed, sokkal olcsóbb lesz. Június 1-re például a legolcsóbb lehetőség 24 359 forint.

2018. máj. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Megveheted neten, persze, csak a máv néha hülye. :)


Megveszed, kapsz egy kódot, amit kinyomtatsz az automatánál Keletiben.


Opciók:

- 6-os vagy 4-es hálókocsi (itt célszerű legfelülre kérni a jegyet, mert csak bevackolsz és csá).

- 2 személyes hálófülke - itt 99% egyedül leszel

- ülőrész - őőő, ezt hagyjuk, 12 óra szenvedés


7-fél 8 felé Buchs után jön a Grenzenpolizei, felzörgetnek mindenkit, személyi/útlevél miatt és ha van vámolnivalód, azt is megkérdik, de a csomagokat nem nézik át, hacsak nem tök simlis vagy nekik :)

2018. máj. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%

Egyes, az megvan, hogy Zürichbe csak a Swissair (vagyis annak utó"cége") jár? :) Ami nagyon nem 30 rongy, 2-300 chf simán megvan.


Fapadossal, kérdező, mehetsz Genéve-be, vagy Baselbe, Zürichbe nem :)

2018. máj. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Csak azért szenvedünk ennyire ezzel a jegyvétellel, mert a barátom aki utazna nem Pesten lakik. Csak a keletiben tudná megvenni/átvenni a jegyet vagy máshol is? Az igaz hogy ezt is jóval előre meg kell venni, különben nem lesz fekvőhely?
2018. máj. 10. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!