Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Budapest miért nincs benne a...

Budapest miért nincs benne a világ, de még Európa leglátogatottabb városai között?

Figyelt kérdés

Több külföldi oldalt is átnéztem és Budapest még csak benne sincs Európa 15 legnépszerűbb városai között. Prága még világviszonylatban is ott van például. Én voltam Prágában, szépnek szép és tiszta is,de nem különlegesebb mint Budapest, a hídjai is egysíkúak és szinte egyformák, alig lehet elférni az emberektől.

Miért nem népszerű Budapest, eddig azt hittem hogy az.London szinte mindenhol első.


[link]


Itt van két link:

[link]



2018. máj. 11. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Nem pontosan értem, attól, hogy számodra az egyetlen kultúra a magyar, és ha jól olvasom soraidat, az egyetlen főváros amit megnéztél, budapest, abból miért vonod le azt a következtetést, hogy mindenkinek ezt kellene megnéznie.

Tudod, a külföldi látogatók nem idióták. Budapest alternatívájaként igenis választhatják Malagát, Londont, Dublint, barcelonát vagy akár Kuala Lumpurt is.

Ez az ő szabad döntésük. Elvégre ők Világpolgárok.

2018. máj. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Mert ha összehasonlítod a környező fővárosokkal, azért túl sok extrát nem tud nyújtani hozzájuk képest.


Nézzük az első listát. Londonnal, Párizzsal nyilván nem fog versenyezni, ezek olyan szinten vannak a köztudatban, hogy ha megkérdezel egy amerikai farmert, aki sosem járt még az államán kívül, hogy mondjon két európai várost, ezt a kettőt fogja mondani. Egyszerűen ikonikus városok, New Yorkkal meg Tokióval vannak egy szinten. Egy közép-európai főváros nem ebben a ligában játszik.


Isztambul, a harmadik a listán megint csak világszerte híres, a Bizánci Birodalom, az ortodox kereszténység, majd az Oszmán Birodalom központja volt, végigment rajta a fél történelem, plusz van benne annyi közel-keletiség, ami az átlag európai turista számára már egzotikus, de még nem annyira idegen, hogy az kényelmetlen legyen. Történelmileg Európán belül kb. Róma és Athén fogható hozzá.


Barcelonát meg Amszterdamot, de főleg az utóbbit a buliturizmus pörgeti nagyon, ami valahol egyébként sajnálatra méltó, mert kulturális téren is rengeteget tud nyújtani a két város, csak az odautazók jelentős része nem erre kíváncsi. Ez a buliturista típus, legalábbis a csóróbbak közülük Budapestet is el szokta árasztani, de én nem bánnám, ha nem jönne belőle ennyi.


Milánó, Róma: azzal is legyünk tisztában, hogy világszerte ha valakinek öt európai országot meg kell neveznie, akkor Olaszország közte lesz, mi meg valszeg az első tízben sem. Az olasz életérzés egy brand, az összes olasz város neve egyből felidézi az emberekben. (Engem meglep, hogy Firenze nincs a listán.)


Ezután jön Bécs, Prága, Dublin, na ezek kb. azok a városok, amelyekkel Budapest egy szinten van, itt érdemes vizsgálni, mi az, amit ők jobban csinálnak. Dublinról nem tudok nyilatkozni, de Bécs és Prága reklámja sokkal jobb. A prágai várnak sokkal középkoriasabb hangulata van, a budai vár épületei a tipikus tucatbarokk. Bécsen a mai napig érződik a 19. századvégi császárváros hangulata, Budapestnek az arculata kevésbé egységes (ebben a világháborús bombázások is szerepet játszottak). Aztán arról se feledkezzünk meg, hogy sokak számára a civilizált Nyugat-Európa határa valahol az osztrák-magyar határon van, Magyarország már amolyan majdnem-balkán. (Ezen nem sokat segít egy bizonyos politikus sem, aki talán Kazahsztán környékén annyira nem lógna ki a sorból, de az EU-ban nem éppen növeli az országa renoméját.)

2018. máj. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2.válaszolónak:Nagyon tetszett a felvezetésed.Valóban igazad lehet.
2018. máj. 11. 21:35
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Előtetm nagyon jó választ adtak, csak egy dolgot tennék hozzá...


Szóval ugye Budapest, Bécs, és Prága hasonló városok. Na most ha turista vagy, melyikbe valószínűbb hogy eljutsz?


Úthálózat:

[link]


Vasúthálózat:

[link]


Repülők kicsit bonyolultabb hálózatot képeznek, de hasonlóak a tendenciák.


Egyszerűen periférián vagyunk Bécshez meg Prágához képest.

2018. máj. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Illetve még Prágával kapcsolatban azt írod hogy a hídjai nem olyan izgik mint a budapesti hidak...


Hát szép a Szabadság-híd meg a Lánchíd... De azért a Károly-híd az Károly-híd!

2018. máj. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Lehet,hogy mert kevesen hallottak róla. Vagy lehet, hogy az előttelévő pont eggyel előzi meg statisztikában.
2018. máj. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Prágának tényleg volt egyfajta meseszerű hangulata. A Károly-hídon át is sétáltunk, az volt érdekes hogy csak gyalogos forgalom volt ott. Viszont a rengeteg turista miatt egymás hegyén-hátán voltak az emberek. A hidak ezenkívül nem nyújtottak nekem plusz érzést, nem olyan diverz mint itthon. Nem sok helyen jártam, tehát nem tudok nyilatkozni arról hogy mondjuk milyen Isztambul, vagy London. Amerikában voltam, de az egy külön történet, ott nem a történelmi épületekért megy az ember.
2018. máj. 12. 15:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát Isztambul vagy London után menni Pestre az kicsit olyan érzés, mint Pestről menni Székesfehérvárra. Szép, meg vannak látnivalók, de azért minél nagyobb egy város, annál több látványosságot nyújt.


Varsó például alig nagyobb, mint Budapest, de palota több van benne és az újjáépített óváros is különleges. Szóval van még jó pár város a Bécs-Prága-Budapest szinten.

2018. máj. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


Budapestet a világ második legszebb városának választották, ami nem kis eredmény. A látogatottság pontos mérési metódusára és a részletekre kíváncsi lennék, London, Párizs, Bécs, Berlin és München is fontos repülési csomópontok hosszútávú járatok szempontjából is, szerintem ez erősen belejátszik az eredménybe. Nem a vendégéjszakák számát mérték, ha jól értem, hanem azt, hogy hányan töltöttek el legalább egy éjszakát a városban. Nem teljesen ugyanaz.

Egyébként nagyon szeretem Prágát, szerintem gyönyörű, még a kevésbé turistás részeken is szépen karbantartott épületek vannak. A rengeteg nívós kis dzsesszklub, hangulatos sörözők is vonzóak, ráadásul olcsó desztináció. Firenze lemaradása viszont számomra is érthetetlen.

2018. máj. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
#10 szép, de én erre a második legszebb városos felmérésre is kíváncsi lennék; az eredeti forrást egy cikk sem linkeli, a "World Chacha" kifejezésre a google gyakorlatilag csak ezt a hírt hozza, a Bloomberg World Chachára szintén nem ad semmi érdemlegeset, csak valami keresőoldalt, amiről az se biztos, létezik-e. ha valami netes szavazás volt, azt meg elég betolni pár magyar facebook-csoportba...
2018. máj. 14. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!