Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utazáshoz hasznos egy vízszűrő...

Utazáshoz hasznos egy vízszűrő kulacs?

Figyelt kérdés

Európai országba fogok utazni hosszabb időre, de valahogy külföldön nem szívesen iszom meg a csapvizet (nem szeretnék elkapni egy hasmenéses hányós vírust, vagy bármilyen fertőzést). Ásványvízre pedig nem akarok költeni.

Ezért gondoltam hogy veszek egy vízszűrős kulacsot(Brita), de ahogy olvasom, a baktériumokat nem igazán szűrik ki, csak a víz íze lesz jobb.

Másik lehetőség egy komolyabb és drágább kulacs(LifeStraw) ami szinte mindent kiszűr, akár a folyó vizét is ihatnám vele.


Szóval a kérdésem az, hogy érdemes beruháznom bármelyik kulacsra? Vagy alaptalan a félelmem, és nyugodtan ihatom bárhol európában a csapvizet, nem lesz semmi bajom?


Köszönöm a válaszokat!



2018. aug. 6. 00:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A vízszűrő megszűr egyes anyagokat, de értelmetlen lenne vinned. Ahol jó a csapvíz ott amúgy is jó, ahol rossz ott nem fog segíteni. Hova mész egész pontosan?
2018. aug. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Spanyolország(Barcelona). De jövőre tervezem Angliát/Írországot és Izlandot is.

Pár éve Rómában voltam, ott is nagyon sokan itták az utcai kutak vizét, de én nem mertem, inkább vettem palackozott vizet.

2018. aug. 6. 02:21
 3/4 D. Brasco ***** válasza:
100%
Europában főleg az ilyen fejlettebb helyeken semmi ertelme az ilyen vízszűrős akármiknek!Mindenhol problema nelkul fogyaszthato a csapviz!
2018. aug. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Mi környezettudatosak vagyunk és ezért sose veszünk petpalackos vizet. Mindenütt a csapvizet isszuk amikor utazunk is, meg amikor itthon vagyunk de még sose volt belőle bajunk.

Szerintem ne vegyed meg azt a drága kulacsot hanem helyette szokjál rá a csap vízre!

2018. aug. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!