Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nemzetközi jogosítvány - hol...

Nemzetközi jogosítvány - hol kérik ezt még?

Figyelt kérdés

Van ez az 1968-as egyezmény, mivel megyek az amerikai kontinensen több országba is, így gondoltam, kérek egy nemzhetközit is, de aztán a nő lebeszélt róla, mondván nézzem meg, hát kiröhögnek, ez egy kis könyvecske és én különbet csinálok :) azt mondta felesleges erre költeni, az Uniós (magyar) bőven jó mindenhova.


Mi a véleményetek és tapasztalatotok? van esetleg olyan ország, amelyik kifejezetten megköveteli?



2018. okt. 6. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

A nemzetközi jogosítvánnyal mindenhol kirohognek, meg amerikába is jó a sima magyar.

[link]

2018. okt. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi, hát nem tudom, talán Panamánál volt az h kifejezetten megkövetelték és sőt, még valamilyen időbeli korláthoz is kötötték h a belépéstől számított 3 hóig érvényes, miközben 6 hónapot is maradhatsz ha hosszabbítasz hivatalosan. szal a fene se tudja ... annyi apróság csak ott helyben derül ki h lehetetlen mindennel felkészülni tényleg.
2018. okt. 6. 10:32
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
És éppen ezért jó, ha van nálad egy ilyen valóban tök béna szürke füzetke, mert aztán ha Panamában vagy a fene tudja hol az autókölcsönzős vagy rosszabb esetben a rendőr széttárja a kezét a magyar jogsi láttán, akkor aztán telefonálgathatsz a konzulátusnak meg mehetsz stoppal...
2018. okt. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

na de épp ezt nem értem- háta ha az uniós, egységes formátumú, mindenki által ismert jogsi előtt széttárja a kezét, akkor a kis füzetke előtt, amin van egy számára ismeretlen nyelvű feliratos bélyegző, ugyan mivel jelentene többet? ezt nem értem :)

ha vki otthon hajtogat egy olyat, aztán ráteszi a munkahelye bélyegzőjét, sztem a kutyának nem fog feltűnni ....

2018. okt. 6. 13:12
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Többször is jártam az USA-ban, kétszer is volt rendőrségi leállításom -szabálysértés miatt- de nem izgatta magát egyik rendőr sem a magyar jogosítvány láttán.


(Talán "lekötötte őket" az, hogy két útlevéllel igazoltam magamat. Egy érvényessel és egy lejárttal, amiben az érvényes 10 éves USA vízumom volt.)

2018. okt. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

baratnom meglatogatott az USAban (CA) es a Hertz kolcsonzonel bereltunk autot, nekem helyi jogsim van, neki pedig spanyol. A Hertzes neni elkerte tole a nemzetkozi jogsit. Meg jo, hogy csinaltatott.

Masik ismerostol viszont az Enterprise nem kerte. Viszont van egy masik ismeros (magyar jogsival), akitol az Avis elkerte. Na most erre varrjal gombot. Szerintem inkabb legyen nalad es ne kerjek, minthogy nincs es valaki elkeri...

2018. okt. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Floridában az Alamotól béreltem már többször is autót, és mindig megfelelt nekik a magyar jogsi.
2018. okt. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk sem kérték el sem New Yorkban, sem Kaliforniában.

2018. okt. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!