Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hol élnél jelenleg inkább -...

Hol élnél jelenleg inkább - Magyarország vagy Anglia?

Figyelt kérdés
Mindkét ország elég ingatag lábakon áll, hozzák a rosszabbnál rosszabb döntéseiket - de ha választanod kéne, melyikben élnél inkább?
2018. okt. 17. 20:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy "inglöndben" kevesebb a napsütés és kevésbé forróak a nyarak, viszont a pénzük ér is valamit, nem ilyen inflációs játékzseton mint a forint, és sokkal jobbak a munkalehetőségek, juttatások, körülmények is. Az ottani munkáltatóknak sikerült rájönniük, hogy igen rosszul járnak ha oda szarnak ahonnét esznek, és nem rabszolgaként kezelik a beosztottakat. Plusz, ott nem volt 50 év szovjet megszállás, teljes egészében kimaradt a posztkommunista éra, annak minden "áldásos" hatásával...

Igen, vannak dolgok, amik idehaza jobbak, ezekről nyilván le kell mondani annak, aki kimegy. De ez az élet minden területén így van...dugni és szűznek is maradni...na AZ nehéz lesz...

2018. okt. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Norman Bates ***** válasza:
67%

Azert ez az angliat lehurrogo comment nem teljesen realis. A minimalber meg 0 hours contract etc. az annka problema aki ‘low skilled worker’ magyarul nem ert semmihez es barmit elvallal. Akinek van szakmaja es ert valamibez azt megfizetik es tisztelik.

Lakasok szinten, ha az olcso negyedben egy hanyag landlordtol berelsz, persze, hogy rossz a tapasztalatod.

A 4 oras varakozas sajnos realis az A&E-n, de ez nem az o hibajuk, meg mindig evi net 300k folott van a migracio, nem birjak a terhet ami csak no evrol evre. Ettol fuggetlenul mikor par hetes terhesen picit vereztem es beszaladtunk A&E-re (triage csak 16 het utan opcio) soron kivul fogadtak, meg aznap delutanra kaptam idopontot EPAU-ra, csinaltak UH-t.

A terhesgondozas, szules is remek volt, azok utan amiket otthonrol hallok sztorikat, hogy ugy beszelnek az apolok az emberrel, mintha a seggukbol rantottka volna ki...

En biztos, hogy nem fogok visszakoltozni Magyarorszagra, azt ajanlom, ha jonnel akkor gyere minnel hamarabb, mert nemsokara mar nem lesz ra lehetoseged.

2018. okt. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

ma 23:04

Pedig reális amiről írtam az angliai élettel kapcsolatban.

Én igaz nem vagyok képes nyolcadmagammal élni egy szobában, ezért 3 szobás lakást bérelek.

10 éve lakom ugyanabban a házban. 10 évvel ezelőtt a lakásbérlés havi 450 font + 80 font council tax volt. Ma 720 font a havi bérlet és 140 font a council tax. Ügynökségtől hivatalosan bérlem, jó környéken.

Van szakmám, benne dolgozom, írtam, hogy nekem jó a fizetésem csak a betegállományt nem fizetik.

De a nulla órás, és minimálbér itt is erősen jelen van.

Persze sokuknak már az is elég ha egy 3 szobás lakásban 12-en laknak egymás hegyén hátán.

2018. okt. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Londonról beszélve, nekem a volt managerem is társbérletben lakik, mert egy normális lakás simán 1000£+ számláknál kezdődik, ha nem akar a gettó közepén lakni.

UK nál sokkal jobb opciók vannak az EUban, mi azóta 4 éve Ausztriában élünk és fényévekkel jobb a megélhetés, van 13-14 havi fizu, széleskörben használt, jól működő lakásprogram, jó szociális háló, a munkavállalók jogait vasszigorral védő AK, azaz munkaügyi felügyelet, stb. Hogy az igazi nyárakról és telekről ne is beszéljek.

2018. okt. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én itt.

Jelenleg 300 nettót keresek fuvarszervezőként, férjem 350 körül raktárvezetőként. Plusz a kafeteriak, jutalmak.

Hiteles a házunk, rezsink nem sok, autót inkább csak hétvégén használjuk, ételen nem spórolunk, 1 gyerkőc van. Kb havi 250 a kiadásunk mindennel együtt.

Marad bőven pénzünk évi 2* nyaralni, ruházkodni, szórakozni, könyvekre, stb, bármire. Ha a hitel lejár mégtöbb.


Bátyám Angliában mérnök, átszámolva kb 1.1 milliót keres havonta. Felesége 2 gyerekkel otthon, de kb semmi támogatást nem kap, pedig 10 évet ledolgozott ott, 9 hónapig kapott pénzt, 3 éve nulla jövedelemmel van. Óvoda olyan drága, hogy igazából ha dolgozna se járna jobban, arra menne el. Albérletre átszámolva 650 ezer körül fizetnek rezsivel (3 szoba) , kocsi, kaja, gyerekek ellátása, kb nullára jönnek ki átlagosan, most a felesége hétvégén dolgozik egy mosodában mikor ő van a gyerekekkel, így marad kicsit több. Hát, gyakorlatilag költöznek haza, mert így gyerekekkel ez egy öngyilkosság, itt jobban élnének.

2018. okt. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Norman Bates ***** válasza:
Ezek a horror arak a lakasberlesre Londonra jellemzoek, DE az orszag tobbi reszen joval alatta van a berleti dij. Nem tartom Londont jo otletnek, de pl Birmingham (2.legnagyobb varos) olcso a lakhatas, tele van munkalehetoseggel etc.
2018. okt. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Most már idehaza is horror lakásárak vannak, Angliában legalább a fizetések jók.
2018. okt. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!