Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ti elmennétek Amerikába?

Ti elmennétek Amerikába?

Figyelt kérdés

Csak úgy kérdezem, kíváncsi vagyok rá.

És mit csinálnátok ott?


2018. okt. 27. 09:17
1 2
 11/19 anonim válasza:
65%

Igen, 1-2 évente megyek/megyünk, idén majd novemberben fogunk. Ott lakik az egyik legjobb barátnőm a Nyugati Parton, most őt látogatjuk meg, és utána lesz egy kis tengerparti nyaralás is. Mindig nyaralási, kirándulási céllal utazunk.

Nem mindig oda megyünk amúgy, a legnagyobb kedvencem Manhattan. Tényleg igaz az, hogy sosem alszik a város, egyszerűen elvarázsol és magával ragad, újra és újra. Mindig tartogat valami újat, amitől még jobb lesz az utazás, mint az előző volt. Élni huzamosabb ideig viszont nem tudnék ott, a nyüzsgés közepén, bármennyire is örök szerelem nekem az a város. A legnagyobb vágyam egy roadtrip az USA-ban, de az szerintem még pár évet várat magára. :)

2018. okt. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
62%

Elmennék, nagyokat kirándulnék.

Viszont nem élnék ott,mindenképp hazajönnék.

2018. okt. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
41%
Nem igazán vonz az Egyesült Államok. Az olyan országok érdekelnek inkább, ahol van is valami kultúra. Dél-Amerika akkor már jobban érdekel turisztikai szempontból, de mondjuk a drogkartellek miatt lehet, hogy inkább kihagynám a dolgot.
2018. okt. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Most megyek harmadjára. Nem terveztem de 72 ezerért volt jegy Bécsből New Yorkba annyiért kihagyhatatlan.

Első alkalommal melózni mentem a 94-ben. Akkor kint voltam három hónapot, szép volt jó volt de nem igazán jött be a kinti világ. 2009-ben voltam kint egyik havernál Floridában, bejártuk a keleti partot akkor. Meg most megyek januárban, a program még képlékeny.

2018. okt. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%

"Nem igazán vonz az Egyesült Államok. Az olyan országok érdekelnek inkább, ahol van is valami kultúra."


Úgy látom, hogy sokaknál savanyú a szőlő, és könnyebb út egy hangzatos kifogást találni, mint egy kis kp-t összegyűjteni az utazásra. Pedig ahogyan már fentebb írta valaki a 74ezres rep.jegyet), olcsón is ki lehet jutni. Nekem pl. 64ezer Ft volt a legolcsóbb jegyem N.Y.ba, ill. 84ezer Ft volt

Orlandóba úgy, hogy az Alamotól bérelt autót Miamiban adtam le és onnan repültem vissza Bp.-re.


Amúgy -művészemberként írom, hogy- nem kell állandóan orrba-szájba a kultúra.

Ha erre vágyom éppen, akkor elmegyek Velencébe, Firenzébe stb..-e mint ahogyan tettem már többször is életem során.

Az USA-ba azért megy az ember, hogy elsősorban olyan dolgokat lásson, ami CSAK(!) ott látható.

Sétálni egyet N.Y.-ban pl. a Broadway-n ami amúgy dugig van színházakkal (és rendkívül olcsó műszaki üzletekkel), vagy felmenni az Empire State Building 102.-ik emeletére és lenézni a taxiktól sárgálló utcákra.

Avagy végig autózni (autópályán kívül) Floridán, és bemenni útközben pl. egy Gatorlandba és megnézni egy krokodil etetést, avagy az Everglades Nemzeti Park mocsarán Airboattal (légcsavaros hajó) száguldozni, miközben hemzsegnek körülöttünk a krokodilok meg az óriáskígyók.

Orlandó is megér néhány napot, hiszen itt található az Uniwersal Studios, a NASA, a SeaWorld az Orca -showval, a Disney, ami akkora mint fél Bp. és minden este nagyobb tüzijáték van mint itt aug. 20.-án ...stb...stb...

Azután tovább autózni Miamiba, hajóval átmenni a Bermudákra, miközben borzongatva mesélnek arról, hogy hány repülő és hajó tűnt el eddig a Bermuda háromszögben...

Azután autózni a Key-Westre az óceán felett ívelő kb. 200 km hosszú autóúton, megtekinteni Hemingway házát az ötujjú macskákkal, majd megnézni egy naplementét, melynek a "tiszteletére" vidám tömeg gyűlik össze minden este a parton, és csókolódzással, kócingatással és tapssal köszöntik amikor a nap elmerül a Mexicói öböl vizében.


Tényleg nincs ott semmi érdekes...

2018. okt. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
60%
15össel egyetértek, bár azt hozzátenném, hogy az én igazi szerelmem San Francisco. Ezért is költöztünk ki pár hónapja, startupot alapitottunk, majd elválik bejön-e az anerikai álom, de idáig jo uton haladunk. :) A legszebb SF-tol LA irányába a Highway 1. Az a panorámaut felejthetetlen.
2018. okt. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
19%
Miért olyan nehéz elhinni, hogy nem a szőlő savanyú, hanem egyszerűen nem érdekel valakit ott semmi? Még akkor se mennék, ha fizetnéd mindazt, amit elsoroltál. Nem mindenki van oda azért a giccsparádéért.
2018. okt. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de azért légyszi ne vesszetek össze.

Lehet h valakit nem érdekel, lehet h valakinek nincs pénze.

2018. okt. 29. 20:24
 19/19 anonim ***** válasza:
69%

En kint elek.

Mikor csak nyaralni voltam kint az jo buli volt de miota kint elek es dolgozok azota semmi extra. Nincs ido es penz elmenni pl Washington DC-be vagy NYC-be pedig szivesen kirandulnek egyet.

2018. okt. 30. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!