Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmennétek Amerikába 3 hónapra...

Elmennétek Amerikába 3 hónapra 1 millióért a helyemben?

Figyelt kérdés
Másfél éve dolgozom egy helyen, nagyon stresszes, de ennek ellenére jól érzem ott magam, rendes emberek a munkatársaim. 95.000 Ft-ot + 40.000 Ft cafeteriát kapok havonta, helyben van a cég (vidék), így nem kell túl sokat utaznom. 32 éves vagyok, de semmim sincs, se házam, se autóm és ennyi fizetésből nem is lesz. Viszont nehezen találtam normális munkát. Most lenne lehetőségem, hogy kimenjek Amerikába 3 hónapra dolgozni és 1 millió forintot kapnék. Mit csinálnátok a helyemben? Felmondanátok és mennétek? Vagy maradnátok?
2015. jan. 10. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
1 millióból se lesz házad, se autód ill. +3 hónapra rá ismét munkanélküli leszel ki tudja meddig! 1 millió Ft nem ér ennyit.
2015. jan. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
És oda-vissza semmit nem kell költened? Csak mert a szállásod többe kerülne mint 1milla, +repülő, kaja, álláskeresési időre tartalék...
2015. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A párommal mennénk és ő is egy milliót keresne, ketten az 2 millió, ott ahol lakunk 4-5 millióért lehet lakást venni, a különbözetet hitelből finanszíroznánk.
2015. jan. 10. 22:22
 4/11 A kérdező kommentje:
Kaját és szállást kapunk.
2015. jan. 10. 22:22
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Így mennék, ha itthon lenne (akár másik) fix hely. Két munkanélkülinek a hitel nem tűnik jó ötletnek (még ha meg is adják).
2015. jan. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Lakhatást, kaját te állod vagy a munkáltató? Havi ~350 ezer az USA-ban elég karcsú. Ha lakhatást neked kell finanszírozni, akkor max. kalandnak lesz jó, sokat nem hozol belőle haza. Ráadásul ha felmondasz, 3 hónap után munkanélküli leszel.
2015. jan. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja látom, hogy kaját, szállást kapsz, akkor tárgytalan.
2015. jan. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Ha tudsz, kérjél három hónap fizetetlen szabit a mostani munkahelyeden...

Ha ez nem megy, akkor mielőtt döntesz, nézz körül itthon, hogy milyen álláslehetőségekre számíthatsz, ha hazajössz USA-ból. Ha most keresnél itthon állást, el tudnál helyezkedni? (költői kérdés)

2015. jan. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék, de utána vissza sem jönnék, hanem kiköltöznék egy normális országba pl. Anglia, oda elég lenne 2 millió Ft indulásnak. Szerintem felelőtlenség a jelenlegi helyzetben házat venni, főleg vidéken és ilyen fizetés mellé pedig totális hülyeség. Egy életre elvágjátok magatokat a normális élettől. Szerintem nagyon gondoljátok át, már mint a házvételt, illetve azt, hogy vissza-e akartok ide jönni.
2015. jan. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És a hitelt miből fogjátok fizetni, avagy mire kapjátok meg?? Mert 3 hónap után mind a 2en munkanélküliek lesztek!
2015. jan. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!