Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen Norvégia?

Milyen Norvégia?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, de egyszerűen nem birom elviselni ezt az országot. Az oktatási rendszer egy rakat sz** az egészségüggyel együtt. A sok stessz és rohanás teljesen tönkretesz idegileg, a sok dolgozat és beadandó miatt 3-4 orákat alszok naponta (jobb esetben), az orrom állandóan vérzik és még sorolhatnám... Ez egyszerűen nem normális ami itt megy, arról nem is beszélve, hogy sok a kétszínű, képmutató alak, akiktől már rosszul vagyok. Ja és akkor kihagytam azt az aprócska tényt is hogy a stessz okozta orrvérzés következtében még vérszegény is lettem.

Azt hallottam, hogy a skandináv országokban, különösen Norvégiában és Dániában jóval kevesebb a stressz és az emberek boldogok, a diákok nincsenek túlterhelve, és lehetőség van arra, hogy mindenki a saját tempójában haladjon, valamint vannak osztályok külön azoknak akik egyeltalán nem, vagy csak részben értik meg a norvégot. Úgy hallottam, hogy az emberek is kedvesebbek ott, és jobban odafigyelnek a másikra. Igaz ez?

Van itt esetleg valaki olyan aki kint él vagy élt és megosztaná velem a tapasztalatait? Valamit még arra lennék kíváncsi, hogy egyedül meg tudnám-e ott állni a helyem...

Talán ennyi lenne röviden.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. nov. 3. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Él ismerősöm Norvégiában. Az alapján ők még képmutatóbbak.


Ha leérettségizel, amúgy is megváltozik a világ, változik a számonkérés is.


Azt kötve hiszem, hogy vérszegénység orrvérzés miatt alakult volna ki.


Téged gyenge fából fargak, de rossz hírem van: egy keményebb egyetem mellett a régi gimi leányálomnak fog tűnni. Ha ez most ennyire nem megy, nem ajánlom neked az idegen nyelvű felsőoktatást. Inkább egy lazább OKJ, vagy lazább magyar felsőoktatás lenne neked célszerű.

2018. nov. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát amilyen durvan vérzik az orrom simán meglehet, de nem is pont ez a lényeg.

És nem az van, hogy gyenge fábol fagtak, mert amit el szeretnék érni azért meg is küzdök, de ha körülnézek látom, hogy nem csak engem, hanem mindenki mást, aki egy kicsit is komolyan veszi a tanulást és a jövőjét, azt megviseli ez az oktatási rendszer. Ez nem állapot, és nem akarok egy idegroncs lenni mire lediplomázok.

És az is egész biztos, hogy amint tehetem, elhagyom ezt az országot. Nem azt kértem, hogy megmondd mi nekem való és mi nem, csak azt, hogy tapasztalatokat írjatok, vagy amit hallottatok Norvégiáról.

2018. nov. 3. 19:20
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Te fogsz szívni, nem én... Egy egyetemen nagyjából senkit nem érdekel, hogy lemorzsolódsz, főleg, ha külföldi vagy. Egyetemen sokkal tobb a tananyag és több a beadandó, s mindez idegen nyelven, hát, te tudod.
2018. nov. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Nekem egy csomó rokonom, ismerősöm simán leérettségizett az utóbbi években minden dráma nélkül. A hiba benned van. Külföldön csak még nehezebb lesz. Kérd meg a szüleidet, hogy vigyenek orvoshoz és pszichológushoz, ez az állandó orvvérzés valami súlyos stresszbetegség jele, szerintem. De én nem vagyok orvos, csak a leírásodból is kiérződik, hogy vergődsz. A problémát kell megoldani, nem elmenekülni, ráadásul olyan körülmények közé (külföldre) ahol csak még nehezebb lesz.
2018. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Több osztálytársam és ismerősöm is jár pszichológushoz, ezért én is gondolkoztam már rajta, csak nem tudok egy jó szakembert sem. A legtöbb a saját akaratát próbálja ráeröltetni másokra.
2018. nov. 4. 21:44
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Bennetek van a hiba. 2010-ben érettségiztem, s*gghülye vagyok, főleg matekból, mégis vígan le tudtam érettségizni, józan paraszti ésszel meg majdnem a hármas is meg lett matekból. Mindezt mondom úgy, hogy szószerint s*gghülye vagyok matekból, mai napig a szorzáshoz használnom kell az ujjaimat, ha nem számológépet használok.

Kétszínű, képmutató alak meg mindenhol van. Legnagyobb baromság mikor állandóan úgy próbálják beállítani, mintha csak itt Magyarországon lenne.

Vérszegénység meg orrvérzés miatt nem alakulhatott ki, bármennyire próbálod úgy beállítani, más áll a háttérben.

Mindenhol érik stresszt a diákok, mindenhol tud marhanehéz lenni az iskola, emiatt tök fölösleges elköltöznöd.

Bármennyire nem esik jól hallanod ezt, hiába költöznél el máshova, ugyanez lenne veled.

2018. nov. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

mekkora selejt válaszokat kaptál! :)

Norvégia a világ egyik legélhetőbb országa. Nagyon gazdagok az olaj miatt, az EU-t lesz*rják - nem tagok - és a Taxik a legújabb Mercik (legalábbis Osloban)

Egy családnak 2-3 autója van, a házak fából épülnek, mindenki halászik vidéken.

Szarvasok is vannak, a lapp kisebbség meg elvan északon.

Oslo kicsit unalmas lehet, mert a pia drága, és csak külön boltban kapható (Vinmonopolet)

A norvég fiatalok kicsit lelassultak, középiskolában politizálnak, aztán beiratkoznak a dán ingyenes egyetemekre, vagy a tandíjjal szívnak, mert az magas.

Ja, amúgy egy csomó info fennvan a Norvég nagykövetség honlapján.

2018. dec. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!