Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ezen országok közül melyikben...

Ezen országok közül melyikben élnél hosszútávon és miért?

Figyelt kérdés

Kivándorlás előtt állok és kiváncsi vagyok pár véleményre. Célországok:

- Ausztria, Németország, Svájc: tetszik a magas életszínvonal, a kiváló eü. valamint a rengeteg hegyvidék (ez fontos számomra), de a német nyelv nem annyira jön be.

- Olaszország, Málta, San Marino: nagyon tetszik a mediterrán életstîlus, perfektül beszélek olaszul, de tartok az eü. fejletlenségétől

- Franciaország, Kanada: nagyon tetszik a francia nyelv, a francia ételek, életstílus, Kanadában pedig ingyenes es kiváló az eü., mindkét országnak gyönyörű tájai vannak

- UK : beszélek angolul, de ennyi

- Norvégia, Svédország: egyik nyelvet sem beszelem, de magas az életszínvonal, kiváló az eü. es az oktatás, es sok a hegy

- Új-Zéland: beszelek angolul, de messze van. Lehet nem élnek itt, max 1-2 évig amíg beutazom.



2016. febr. 28. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyértelműen behatárolná a lehetőségeket az hogy melyik ország nyelvén beszélek.

Mégis mit lehet csinálni egy olyan országban amelynek a nyelvét sem beszéled?

2016. febr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezek az infórmációk nem minden esetben helyesek.

Én inkább arra koncentrálnék, hogy hol kapnék munkát, hol érezném jól magam, melyik ország nyelvén beszélek, illetve, hogy mennyire nehéz a letelepedés.

2016. febr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Ha fontos az egészségügy akkor Angliát kizárnám. Itt sokkal rosszabb a rendszer mint otthon Magyarországon, legalábbis amiről hallom panaszkodni az otthoniakat.

Én a nyelvtudást, és a munkalehetőséget venném figyelembe első körbe.

Új-Zéland, és Kanada is kizáró o, mert oda nehéz eljutni, nagyjából annyira mintha Amerikába akarnál menni

2016. febr. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Angolul, olaszul és franciául beszélek anyanyelvi szinten. Szeptemberben lehet elkezdek németül tanulni, de nem biztos.

Igen, tudom hogy nagyon nehéz kijutni, de nem lehetetlen. Angliát kizárom, sok rosszat hallok róla. Új-Zélandra sem költöznék, mert nagyon messze van; oda egyetem alatt szeretnek kimenni 1-2 évre. Ugye most fogok egyetemre menni es ezen országokon gondolkodom.

Ezen kívül Svájcba sem mennek hosszútávon, most jött haza unokatesom Svájcból és hat at fog költözni Németbe, mert túl van szabályozva az ország. Eleg laza vagyok, nem bírnám a túlzott fegyelmet. Ja es ha majd egyszer gyermekem lesz nem szeretnem ha mar az óvodában kézfogással udvozolnek. És Norvégiát is kizárom, mert nem EU tag és nagyon más.

Tehát ami marad: Ausztria, Németország, Olaszország, Malta, San Marino, Franciaország, Kanada, es Svédország. De ha valami mást javasoltak, azt is elfogadom es utána nézek.

2016. febr. 28. 15:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hol tanultál meg ilyen fiatalon három nyelvet anyanyelvi szinten?

Én a helyedben nem választanék, szépen sorban végigjárnám az összes országot, mindenhol eltöltenék pár évet, de legalább néhány hónapot.

2016. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Iskolában és itthon. Csak szorgalom és fegyelem kell hozza. :) egyszer ugyis bejárom a világot! :)
2016. febr. 28. 22:26
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Nekem Angliáról, Svédországról, Dániáról, Máltáról és Teneriféről van saját tapasztalatom.


Anglia: mindig is imádtam, ott éltem közel 5 évig, az emberek jó fejek, tetszik a kultúra, de az időjárás miatt már nem mennék vissza.


Svédország: többször jártam, éltem jó pár hónapot egy huzamban, szép hely, tiszta ország, magas életszínvonal, az emberek kicsit ridegek eleinte, de amint jobban megismernek nagyon kedvesek és segítőkészek. Angolul szinte mindenki beszél és jól, de ahhoz hogy könnyen találj munkát kell svéd nyelvtudás is. Hátrány itt is az időjárás.


Dánia: itt éltem 2 évig, itt is mindenki beszél angolul, de legtöbb helyre kell dán tudás is. Az emberek elég nyersek tudnak lenni, főleg a fővárosban, az ügyintézés nem nevezhető éppen rugalmasnak, ettől függetlenül szintén magas az életszínvonal, jók a bérek, mindenhova eljutni biciklivel, de az időjárás itt is borzalmas. Májusig nem igen zöldell ki, augusztusban pedig már kezdődik az ősz. Télen 9 körül kezd el világosodni, de már fél 3-kor el kezd sötétedni. Igaz cserébe nyáron éjfélig világos van.


Málta: itt is 2 évig laktam, nagyon érdekes ország. Teljesen más mint bármelyik más ország, keveredik az angol, olasz, arab, spanyol hatás. Ugyan az angol hivatalos nyelv, de borzalmasan rosszul beszélik. A külföldi vállallatok kivételével mindenhova kérik a máltai nyelvtudást. Amúgy a lakosság kb. 1/3-a analfabéta. Nagyon idegengyűlölők, önfejűek, féltik az országukat, egy részről érthető, mert a sziget valóban nagyon kicsi, de szerintem nagy szükségük van a jól képzett külföldi munkaerőre. A közlekedés katasztrófa, mindenki autóval jár, állandók a dugók. Viszont az időjárás remek, rengeteg napsütés, a nyár forró, a tél elég enyhe, de mivel nincsenek hőszigetelt ablakok, eléggé le tud hűlni éjjelente a lakás. Egyébként nagyon szép hely.


Tenerife: most épp itt élek már jó pár hónapja. Gyönyörű hely, sok hegyvidék, viszont szinte senki nem beszél angolul. Az emberek mosolygósak, kedvesek, segítőkészek. Az időjárás attól függően változik melyik részén laksz a szigetnek, van tél, nyár, ősz, tavasz egyszerre. A Teide tél, a déli rész szinte állandó nyár, észak esős, őszies, Santa Cruz tavaszias. A bérek nem túl magasak, de a megélhetéshez elég.


Röviden ennyi, ez persze az én saját tapasztalatom. Én azt javaslom, hogy nézd meg milyen munkát szeretnél vállalni, az hol, mennyire fizet jól, az ottani árakhoz képest milyen színvonalon tudsz megélni. Ha zavar az állandó hideg, eső, borús idő, akkor csakis délre indulj el. Új-Zéland, Kanada valóban nem egyszerű, ha hosszútávon szeretnél maradni és dolgozni, de nem is lehetetlen.

2016. febr. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Svájcot nagyon tudom ajánlani, itt élek most már két éve. Gyönyörű, jól szervezett, tiszta, biztonságos...Ausztriához képest (ott is éltem egy darabig) ég és föld, kb olyan az osztrákokhoz képest, mint Ausztria Magyarországhoz képest...


Elég sok állás van, amihez elég az angol, ha németül nem tudsz no problem, a helyiek zöme is így van ezzel :) A dialektusaikat megtanulni reménytelen, de legalább ezzel ők is tisztában vannak.

2016. febr. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Tulajdonképpen en szeretem a hideget. Nem azt mondom, hogy a fél év sötétséget kibírják mert az mar nekem is túlzás, de gyakorlatilag hó es hegy nélkül sem tudnék élni. Imádok helyet mászni!
2016. febr. 29. 19:15
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
ha még egyetem előtt állsz, akkor NZ/Au kiesik, hacsak nem itt akarsz egyetemre járni, de az elég költséges mulatság. Viszont a rád vonatkozó bevándorlás szakmai alapú, középiskolai végzettséggel nem sokra mész. Egy jó egyetemi diplomával viszont simán meglehetnek a pontjaid. Au-ba még ez sem feltétlenül elég. Végezd el az egyetemet szerintem, sokkal komolyabb lehetőségeid lesznek, bárhova is mész végül.
2016. márc. 1. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!