Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ez mennyire lehet biztonságos?...

Ez mennyire lehet biztonságos? (olcsó áron repülés)

Figyelt kérdés
[link]

2019. jan. 1. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:

A repülésnek elég jók a biztonsági statisztikái. Azzal, ha autóba ülsz, és elmész Párizsba, jóval nagyobb kockázatot vállalsz, mintha ugyanezt a távot repülővel tennéd meg. Persze Texasba nem tudsz innen autóval elmenni, de talán így is érthető, mit akarok mondani. Lehet, hogy nagyon ijesztőek a terrortámadások, de a sima közlekedési balesetekhez képest mákszemnyi sincs a hatásuk. Röviden: a repülés nagyon biztonságos.


Persze a jegyvásárlásnál észnél kell lenni, hiszen a neten bárhol átverhetnek. Nézz utána a dolgoknak, mielőtt megadod a kártyaadataid.

2019. jan. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem mire vonatkozik ez a kérdés.
2019. jan. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A vállalatra gondoltam. Valaki utazott már ezzel? Elég olcsó, nem vagyok benne biztos, hogy teljesen megbízható, nem csalás-e.
2019. jan. 2. 10:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Látom, kicsit kezdő vagy :-) Semmi pánik, mindenki így kezdi.


Az oldal, amit belinkeltél, nem egy repülőtársaságé, hanem a különböző társaságok ajánlatait gyűjti össze. Texasból Budapestre többféleképp is jöhetsz, különböző társaságokkal. A cheapflights.com arra jó, hogy ezeket listázd és összehasonlítsd. Legjobban az Árukeresőhöz vagy az Árgéphez tudnám hasonlítani. Magát az árut a megfelelő bolt webshopjában veszed meg, de az Árukereső kilistázza neked, hogy melyik boltokban kapható az általad keresett fényképezőgép-típus, hol mennyibe kerül, és mennyi a szállítási költség.


Miután kilistáztattad az oldallal az ajánlatokat, minden egyes ajánlatnál láthatod, hogy melyik repülőtársaság fog téged elszállítani. Ha attól félsz, hogy valamelyiknek rendszeresen lezuhannának a repülői és meghalnának az utasok - attól ne félj :-) . Elég szigorúan ellenőrzik őket. Viszont érdemes a társaságnak utánaolvasni, hogy milyen rejtett költségeket alkalmaznak. Pl. az indulás előtt egy nappal a neten be kell jelentkezned - ha nem, akkor a reptéren is lehet, súlyos összegekért. Vagy hatalmas díjat számolnak fel a poggyászért. Vagy magadnak kell nyomtatni otthon a beszállókártyát - vagy a reptéren jó drágán. Ha nem tájékozódsz, akkor könnyen lehet ráfizetés a vége.


Mielőtt bármit vennél az interneten - nem csak repülőjegyet - érdemes a kereskedőre rákeresni, utánanézni, hogy nem egy nagy csaló oldal-e az egész. Pl. rákeresel az oldal nevére, és a megtévesztés, probléma, csalás stb. szavakra (angolul persze még jobb). Ha találsz valamit, ami gyanúsnak tűnik, akkor elolvasod, jobban utánanézel. Ha semmi gyanús nem jön ki, akkor megnyugszol. Nem tévedhetetlen a módszer, de segít. (Ha magad nem tudsz angolul, akkor kérj valakitől segítséget, aki tud.)

2019. jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elozo nagyon szepen leirta!

Annyit ehhez viszont hozzatennek:

"Pl. az indulás előtt egy nappal a neten be kell jelentkezned - ha nem, akkor a reptéren is lehet, súlyos összegekért." Budapest Texas (vagy TX BUD) utvonalon nem hiszem, hogy talalsz "fapados" jaratokat ezert a becsekkolas mindig ingyen van a repteren. 15 eve elek az allamokban, szinte minden legitarsasagot kiprobaltam akik Magyarorszag es a nyugati part kozott jarnak, eddig egyiknel sem kertek extra penzt a repteren valo becsekkolaskor.


En magamnak (illetve az ide latogato rokonaimnak) ezeken az oldalakon vettem az evek alatt repjegyet es eddig mindegyikkel meg voltam elegedve: Expedia, Cheapoair es Onetravel. Mindig megnezem ezeket es ha megvan a kivalasztott jarat akkor kozvetlen a legitarsasag oldalat is megnezem es a 15 ev alatt eddig egyetlen egyszer volt, hogy nem a keresooldalon vettem a jegyet ez pedig a norveg tarsasagnal fordult elo. A norveg jegy a kereson es a norveg oldalon is ugyanannyiba kerult es ebben az egy esetben kozvetlen a tarsasag oldalan vettem a jegyet. De ezen kivul eddig a keresooldalak mindig olcsobbak voltak mint kozvetlen a tarsasag oldalan venni a jegyet.


Raadasul az Expedia pl. olyan jegyeket is mutat, hogy egyik iranyba pl. Lufthansaval repulsz masik iranyba pedig Swiss (vagy akarmelyik masik). Ebben az esetben egybe veszed a retur jegyet de 2 kulonbozo tarsasaggal repulsz. Ez azert erdekes, mert ha megprobalod ugyanazt a jegyet megvenni a Luftinal, majd a masik (1-iranyu jegyet) a Swissnel, akkor sokkal dragabb lesz. Ilyen hosszu utakra 1iranyu jegyet nem eri meg venni.


Arra figyelj, szamomra aranylag uj a dolog, hogy a legitarsasagok bevezettek un. 'basic' jegyet.

Amiota vilag a vilag, az USA utazasnal mindig benne volt a jegy araban egy feladhato 50 lb / 23 kg poggyasz. Ujabban lehet olyan jegyet venni, ami olcsobb de nincs benne a 23 kilos csomag. Ne orulj meg hogy jaj de jo milyen olcso a jegy es megveszed es a repteren deruljon ki, hogy a csomag nincs benne. Ilyenkor sokkal tobbet kell fizetni a feladott csomagert mintha eleve olyan jegyet veszel, amiben mar benne van a feladott poggyasz.

2019. jan. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!