Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utazás vagy autóvásárlás?

Sm's girl kérdése:

Utazás vagy autóvásárlás?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni a történetet, a lényeg annyi, hogy van x összegem félretéve. Ez az összeg elegendő lenne egy már kinézett autó megvásárlására vagy szintén elegendő, még kicsivel több is mint egy nagyon régóta tervezett, dédelgetett utazás ára a szüleimmel.

Ti mire fordítanátok a pénzt?

Mert persze az autó hasznos, több éves beruházás viszont nem létszükséglet. Emellett viszont az utazás egy felejthetetlen élmény lenne és már ezt a pénzt is relatíve hosszú idő volt összegyűjtögetni, nem feltétlen szeretnék még ennyit várni az utazásra.



2019. márc. 8. 11:53
1 2
 1/13 D. Brasco ***** válasza:
És ezt most kajak mi döntsük el helyetted így 2 mondat alapján higy neked mi lenne a jó vagy mire van szükséged?!
2019. márc. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 veterán vas ***** válasza:
20%

Az autó csak viszi a pénzt, lehet, hogy össze fogod törni, vagy ha nem Te, akkor más. Aztán kell majd bele ezt-azt vásárolni, állandóan tankolni járni, biztosítást fizetni, vizsgára hordani, és minden szerelő át fog verni, jaj-jaj-jaj.

Viszont az utazásnál eltérítik a repülőt, elromlik a busz, átvernek az utazási irodában, koszos lesz a szálloda, ellopnak mindent a takarítók, az idegen kajától gyomormérgezést kapsz, és különben is egész idő alatt szakadni fog az eső, szóval egy óriási csalódás lesz.


Szóval én nem tudok választani, úgy hogy Te döntsd el, melyikre vágysz a kettő közül? :D

2019. márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Az utazás egy pillanatnyi élmény {na jó, egy heti} ott csudi jó, utána egy pár hétig még emlékszel rá, aztán az egész a feledés homályába merül. Én voltam pár éve Egyiptomban, annyira emlékszem, hogy jó volt a kaja, a hajó alatt elúszott egy rája. De most milyen jó lenne az a 500 ezer forint.
2019. márc. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az autó kitágítja az utazási legetőségeket. Olyan helyekre el tudsz vele jutni, ahova közösségi közlekedéssel igen körülményesen tudnál.
2019. márc. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Imádok utazni, imádok vezetni, nincs autóm, és kb ugyanebben a helyzetben vagyok :D

Lenne pénzem egy kocsira vagy egy nyaralásra, viszont ha kocsit vennék, nem tudnám fenntartani. Ha lenne fizetésem, akkor 100000% hogy a kocsit venném meg. Lehet, hogy arra költeni kell meg viszi a pénzt, de én személy szerint kocsit vennék. Ahogy előttem valaki írta, kitágítja a lehetőségeket.

2019. márc. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy hol laksz. Ha olyan helyen, ahol jó a tömegközlekedés, akkor inkább utazz. Viszont ha a hétköznapokban sok időt megspórolnál vele, akkor én a kocsit választanám.
2019. márc. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az utazás egy amerikai út lett így az autó nem könnyíteni meg az utazási lehetőségeket értelemszerűen. A tömegközlekedés egészen jó, mint említettem nem lenne létszükséglet az autó, csak még kényelmesebb lenne vele az élet. Így jelenleg inkább az utazásra hajlok.
2019. márc. 8. 17:44
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem jobb élményekre költeni, mint tárgyakra, úgyhogy az utazásra szavazok.


Én nemrég vettem egy autót egy millióért, de alig használom, javarészt itt parkol a ház előtt. Ha belegondolok, hogy ennyi pénzből milyen frankó helyekre mehettem volna el...

2019. márc. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlo cipoben jartam en is nehany eve mikor autora gyujtottem.

Kozben megismerkedtem valakivel -aki azota mar a felesegem de ez kulon tortenet- es meghivott engem amerikaba nyaralni hogy latogassam meg.

Eleinte nem nagyon tetszett az otlet hogy a penzem nagyreszet elkoltom utazasra de vegulis felultem a repulore es nem bantam meg. Eloszor is mert megismertem a felesegem, masik pedig az hogy lattam hogy kulfoldon hogyan elnek az emberek, vilagot lattam es nagyon nagy elmeny volt.

Amugy azota se lett ujabb autom... :D

2019. márc. 9. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem létszükséglet az autó, inkább az utazás. Főleg, ha a szüleiddel mennél. Nem tudom, mennyi idősek, de fiatalabbak nem lesznek, egyre nehezebben mozdulnak majd. Esetleg megbetegszenek, stb. és már nem is tudtok elutazni.

Autóra tudsz gyűjteni később is. Nekem pl. úgy alakult, hogy ezekben a válságos években nem volt autóm, görcsösen gyűjtöttem rá, bár fenntartanom nehéz lett volna. Aztán pár éve olyan munkát kaptam, hogy ugrásszerűen javult az anyagi helyzetem, autózom is, utazok is minden anyagi stressz nélkül.

2019. márc. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!