Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Jó ideje nem tudok dönteni a...

Jó ideje nem tudok dönteni a két lehetőség közül: angol és német nyelv között. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Angol felé húzok, szeretem a nyelvet, angol nyelvterületek vonzanak, kicsit bejárni a világot akár óceánjárós munkával, viszont Németországban élek már több mint 1 éve, adódott egy lehetőség kijöttem, de valahogy sose éreztem otthon magam pedig a lehetőségem megvan de utazni/világot látni akarok egyértelműen ez a célom, pedig itt is megvan mindenem. Testvérem is itt él már velem egy ideje igazából azért maradtam hogy segítsek még neki. Minden nap máshogy érzem hogy ez vagy az lenne a jó. Vagy bejárom a fél világot ami a vágyam vagy itt alakítok ki egy új életet, leginkább tesómat nem magára hagyva gondolat tart itt, nem gondolhatok mindig másra és a saját álmaimat mindig háttérbe szorítani, elég nagy már ahhoz hogy egyedül is helytálljon.

2019. máj. 3. 01:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Tedd azt, amit te belül jónak érzel, azt , amit szeretnéd, ami inkább belső késztetésre a szíved vágyához hozzásegíthetne jobban. Szal most a tesód miatt , ha már tehát meg tud állni a saját lábán, akkor azért ne maradj ott, meg ne mondj le a saját terveidről, az álmaidról. Meg még plusz, nehogy később megbánd; meg úgyis utazgatni szeretnél, meg úgyis az angol áll hozzád közelebb. Lehetséges, h talán angolul többen tudnak, de a német is jó nyelv. Én szerintem angolra mennék, és tényleg, jól írtad, a saját érdekeit is nézned kéne; nem csak másokért élni, aztán elmegy feletted az élet, és nem is a saját életedet élted, hanem mindig pl segítettél; okés, valakinek az a sorsa, de ha neked van lehetőséged dönteni, akkor érted
2019. máj. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kint élsz akkor a német valamennyire ragad rád. Szóval ha csak tv-t nézel, rádiót hallgatsz már fejlődik. Az angol szinte mindenhol megtalálható. Szerintem próbáld ki, hogy egy hónapig mind a kettőt tanulod és amelyik jobban megy azzal folytasd.

Nekem az a tapasztalatom, hogy a német után könnyebb az angolt megtanulni, mint az angol után a németet :D

2019. máj. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kint élsz Németországban, akkor tanulj meg németül, vagy 1 év alatt gondolom, már meg is tanultál valamennyire.

Mellette tanulj angolt is, és indulj el világot látni, ha ez a vágyad. Ne 50 évesen jöjj majd rá, hogy de kár, hogy annak idején nem tettem meg. Persze 50 évesen is mehetsz :)

Ha jól gondolom, nem igazán van ott Németországban semmi, ami odakötne, csak testvéred. De ő sem várhatja el, hogy mindig őt segítsd. De ha nem jön be másik ország, akkor még mindig visszamehetsz oda, ahol most vagy.

2019. máj. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tanultam mind a kettőt, de a németet szinte sosem használom, csak Németországban. Sokszor ott is inkább angolul beszélek, mert a németet eléggé elfelejtettem. Angolul mindenhol beszélnek, legalább alap szinten. Még a spanyol egy eléggé használható nyelv és könnyű megtanulni.

Azt, hogy hol akarsz élni, neked kell eldönteni, gondolom a testvéred is felnőtt ember, megáll a lábán egyedül is. Ami a világjárást illeti, az emberek nagy része ábrándozik erről fiatal korában. Most már sokkal több lehetőség van, mint 30 éve, amikor én voltam fiatal, mégis kevesen válnak világjáróvá. Először találd meg a stabil helyed kiindulópontnak, aztán majd kialakul. Sodródni ide-oda nem sok értelme van.

2019. máj. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Német nyelvterületen akkor sem élnék, ha pisztolyt tartanának a fejemhez, az angol meg olyan 10 éve kvázi második anyanyelvem (addigra jutottam el arra a szintre). Minden más nyelvnél sokkal hasznosabb, a világ majdnem bármely táján beszélik legalább egy picit (nekem Közép-Ázsia és Kína volt csak olyan hely, ahol semmire nem mentem az angollal), illetve lényegesen szebbnek is tartom.
2019. máj. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi tart vissza attól, hogy mindkettőt megtanuld?
2019. máj. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Két nyelvet tanulni egyszerre arra már én is gondoltam, de utána olvasva nem igazán ajánlják. Iskolában is tanultunk több nyelvet, ha kötelező volt, biztos meglehet csinálni csak nehezebben mint egyszerre egyre koncentrálni.

2019. máj. 3. 15:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy éve élsz kint és most merült fel benned, hogy tanuld a nyelvet?
2019. máj. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem, tanultam azóta a németet, angolt korábban. Mindig is angol felé húztam. Melyik "világot" válasszam azon van a hangsúly. Értelemszerűen az angolt fel kell javítanom ha azt az utat választom, ahogy a németem se tökéletes még. Így merült fel mindkét nyelv egyidejű tanulása.
2019. máj. 4. 16:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen az angolt választanám. És utazd be az egész világot. Angolul mindenhol beszél néhány ember. Világnyelv.
2019. máj. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!