Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan tud v. laki külföldre...

Hogyan tud v. laki külföldre menni nyaralni vagy néha utazgatni ha mondjuk egy praktikerben dolgozik vagy más nem igazán jól fizető helyen?

Figyelt kérdés
Meg még mondjuk mellette elméletileg f...sza életet is él.

2019. máj. 30. 03:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Otthon lakik szülőkkel.

Van egy jól kereső párja.

Nem cigizik el havi 30 ezret.

Támogatja valaki.

Van esze és tudja használni a netet. Pl Grúziát 50000ft/fő összegből jártam meg, repjegy+szállás 33000 ft, költőpénz 20000 ft, minden fele összeg minimum mint nálunk. Még egy gyenge fizetésből is pár hónap alatt össze lehet tenni.

Praktikerben se mindenki eladó

Lehet mellette mellékes munkája.

2019. máj. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Adott esetben odafigyel, mire költ egész évben, tud spórolni és nem vesz fölölseges dolgokat. Így jut neki idönként szabadidö-programokra is.
2019. máj. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzem, most alapvetően megbántottad a Praktikerben dolgozókat.

Amúgy kérdésedre válaszolván ez az élet. Itt nem fogja már senki a kezedet, csakis tőled függ, találsz-e magadnak 4000 forintért repülőjegyet vagy találsz-e magadnak tuti szállást a balatoni árak töredékéért.

Ez nem munkahely és fizetés kérdése, ez műveltség kérdése.

2019. máj. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Alkat kérdése. Én sajnos sosem tudtam spórolni, és volt néhány rossz befektetésem is. Ezért inkább addig küzdöttem, hogy most jól keresek, nem kell a filléreket számolni.

De van ismerősöm, aki igen jól spórol, a vérében van. Amúgy szerintem néhány nagyon távoli vidéki környéket kivéve nincsenek rossz fizetések, és sokan túlmisztifikálják az utazásokat, de egyáltalán nem drága és elérhetetlen utazni. Nyilván bizonyos határok között.

2019. máj. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nem költ hülyeségekre. Nem bagózik, nem piál, nem vásárol össze minden marhaságot a boltban.
2019. máj. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én akkor is utazgattam, amikor még diákmunkából tartottam fel magam, stoppal jártam a környező országokat és Couchsurfingen keresztül volt szállásom. Ha volt egy kis extra pénzem, ami nem a megélhetésemhez kellett, akkor azt erre tettem félre, nem költöttem szinte semmi másra, se ruhákra, se szórakozásra, se elektornikai kütyükre, se drágább ételekre, mert az utazás volt a prioritásom. Belföldön pedig sokszor csináltam azt, hogy kimentem a pályaudvarra reggel, kinéztem egy induló vonatot, vettem egy retúrjegyet és ott töltöttem a napot, majd este utolsó vonattal vissza.
2019. máj. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy "külföld" (elég tág fogalom, de maradjunk Európánál) manapság már egyáltalán nem feltétlenül drágább mint belföld. Csak egy példát mondok, rendszeresen olcsóbb egy Debrecen-Milánó repjegy mint egy Debrecen-Budapest MÁV vonatjegy... :)
2019. máj. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemista vagyok, heti 2-3 napot dolgozok kevés pénzért. Mégis jut utazásra is, mert fontos nekem és félreteszek rá. Ha havi 10 ezret teszek félre, az évi 2 külföldi nyaralàsra is elég, vagy akár többre is, ha a költőpénzt nem nézem. Olcsóbban elmegyek Európán belül tengerpartra, mint a Balatonra az ország másik végéből.

Egyébként sok mindenen lehet spòrolni a hétköznapokban. Én pl nem cigizek, nem iszok. Ruhákat leàrazàson veszek, kaját magam főzök, nem rendelek.

Nyaralásra nem veszek új ruhákat, pénzt keveset váltok át és inkább kártyával fizetek.

Aki akar utazni megteszi, fizutòl függetlenül szerintem.

Egyébként lehet a családjával vagy párjával jár az ismerősöd és osztják a költségeket is.

2019. máj. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Praktikerben is hozzád vágnak 200 nettót. Vidéken ha találsz egy olcsó albit, akkor ebből azért el lehet karistolni. Meg a mai világban az utazgatás sem olyan drága. 25-30 ezerből ki lehet hozni egy hosszú hétvégét külföldön, egy hetes nyaralást 70-80-ból, ha nincsenek luxus igényeid. Ennyit meg egy hónapban félre lehet rakni még gyári melóból is.
2019. máj. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Akkor csak én vagyok ilyen béna,sokallom az utazást sőt máson is szorongok,hogy mi lesz ha... pl van autóm azt is fent kell tartanom,igaz még saját lakás ilyesmi nincs de ott is lennének költségek venni ezt az ,vagy ha elromlik venni meg sorolhatnám.A fejembe zavar van annyi mindenre lehetne költeni.
2019. máj. 30. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!