Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan tud v. laki külföldre...

Hogyan tud v. laki külföldre menni nyaralni vagy néha utazgatni ha mondjuk egy praktikerben dolgozik vagy más nem igazán jól fizető helyen?

Figyelt kérdés
Meg még mondjuk mellette elméletileg f...sza életet is él.

2019. máj. 30. 03:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

# 9


Hát gyári melóból,nem tudom esetleg ha valaki otthon lakik és még el is tartják.Egy ismerősöm kb 130EFt ot keres túlórával talán 150EFt a gyárban.Szerintem ez k...rva kevés.

2019. máj. 30. 20:21
 12/18 anonim ***** válasza:

#11

Nyilván ha csak 30 ezer forintod van akkor azt nem utazásra költöd. De ha figyel a bankszámlán már egy kis vésztartalék, akkor lehet egy kicsit élni is.

2019. máj. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

# 12


És ezekből a kis szar fizetésekből ugyan mennyi tartalékot lehet félre rakni,meg ha már tartalék ha elutazgatja az ember mi lesz öregkorára?Mert az oké,hogy most éli az ember az életét de mikor már tehetetlenebb lesz meg nem lesz semmije oké,hogy élj a jelennek de ez el fog múlni egy idő után és akkor?

2019. máj. 30. 20:49
 14/18 anonim ***** válasza:

Dolgoztam gyárban 3 évet 2012-2015 közt, már akkor 170 nettót kaptam meg havi 30 kafetéria, évi 2 bónusz, ingyenes lakhatás Angyalföldön..

Azóta többet kapnak, van akivel tartom a kapcsolatotm

2019. máj. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, a #10 alatti hozzászólásod magyarázza a kérdésfeltevést. Nem mindenkinek ennyire fontos az anyagi biztonság, és persze az autó költséges dolog - más ezt a pénzt költi utazásra.

(És egyébként ha albérletben laksz, ugyanúgy meg kell fizetni az "elromló" dolgokat, csakhogy ez bele van kalkulálva a bérleti díjba.)

2019. máj. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

# 15


Az a baj,hogy van akinek az autó létszükséglet akkor nem kótyavetyélhetem el.Nekem meg ne mond,hogy nem fontos az anyagi biztonság,mit akarsz idős korodra már ha megéled valahol az utcán eltengődni?Mindenre költeni kell,aki kis pénzből tud utazgatni az minimalista,de öreg korár meg meg is szorulhat és akkor van gáz nem amíg fiatal az ember.

2019. jún. 1. 12:42
 17/18 anonim ***** válasza:

"Nekem meg ne mond,hogy nem fontos az anyagi biztonság,mit akarsz idős korodra már ha megéled valahol az utcán eltengődni?Mindenre költeni kell,aki kis pénzből tud utazgatni az minimalista,de öreg korár meg meg is szorulhat és akkor van gáz nem amíg fiatal az ember."


Te meg most sem utazgatsz meg nem csinálsz semmit, viszont öreg korodra sem lesz semmi tartalékod.

Értelmes ember megtalálja azt az egyensúlyt, hogy fiatal korában is él, élvezi az életét - normális kereteken belül -, és idös korára is tesz félre valamennyit.

2019. jún. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Öreg korodra bőven elég elkezdeni 40-50 éves korod között gyűjteni. Közel 70 éves korodig dolgozni fogsz, 15-20 év bőven elég.

Fiatalon még stresszelj ilyenen. Kell egy kis tartalék (betegség, stb. esetére), de inkább élvezd az életet.

2019. jún. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!