Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Balaton vagy Horvát tenger,...

Balaton vagy Horvát tenger, ti hova mentek nyaralni és miért oda?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén nemrég jöttünk vissza a Horvátországból Krk szigetéről,előszőr voltam ott és abszolút nem bántam meg.


A hely gyönyörű nincs kocsival beláthatatlan távolságba,az emberek kedvesek


Először azthittem,hogy sokkal drágább lesz mint a Balaton,de közel ugyanaz volt,de lehet hogy még olcsóbban is kijöttem.



2019. jún. 26. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Balaton. Évek óta bejáratott helyeim vannak ott, az egyik, parttól távolabbi, álomszép régióban, ahová kevesek járnak.
2019. jún. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 D. Brasco ***** válasza:
53%
Remélem nem komoly a kerdes hogy a horvát tengert hasonlitani egy hugyos balatonhoz.........nem is lehet kerdes melyiket valasztom!
2019. jún. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Csupán az útiköltség egy ötvenessel több, illetve 2 nap az út oda-vissza.
2019. jún. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Mivel külföldön élek, így általában akikor itthon vagyok akkor Magyarországon belül megyek ide-oda. Tavaly Balaton déli part volt, amit nagyon szeretek mert nem zsúfolt, nem szeretem a tömeget. Idén is balcsi lesz, azon belül Tihany, 5 napra.

Viszont lehet lesz idén Horvátország is, de ez sok mindentől függ. Még nem voltam, de egyszer mindenképp megnézném. Én is azt hallom sok helyen, hogy olcsóbb mint a balcsi, bár a kaja elvileg mindenhol ugyanaz, mindenhol íztelen és unalmas. Mármint magyar szájhoz mérve :)

2019. jún. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Én egyiket sem választanám, nevetségesek az árak, pláne a Balatonon. Mindkettő hely szép, de túlárazott. Albániába járunk évek óta, gyönyörű hely és sokkal olcsóbb :)
2019. jún. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Balatonon 1-2 napnál többet még sosem voltam, egyszerűen azért nem, mert közel van, nem érdemes rá sok napot szánni, inkább többször keveset, a Balaton-felvidék jó részét is bejártam már apránként.


A horvát tengerparttal más a helyzet, mert nyilván távol van, emellett magyar szemmel érdekesek a sziklás partok, száraz, kopár hegyek, gyönyörű kanyonok, kékeszöld folyók, vízesések, mert nálunk hasonló helyek nicsenek . Szóval ha nem punnyadós nyaralás, akkor inkább Horvátországot preferálom. Érdemes persze nem nyáron is menni, eddig háromszor voltunk hosszúhétvégén fürdőszezonon kívül, nem bántuk meg, egyszer épp Krk szigeten, ahol rengeteg jelzett turistaút van gyönyörű helyeken, és nem dögmelegben lehet ott jókat túrázni, illetve szép tengerparti települések is vannak, olyankor tömegek nélkül.

2019. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
A Balaton egy undorító pocsolya és még baromi drága is. Azért kezdtünk Horvátországba járni mert sokkal olcsóbb volt 15-20 évvel ezelőtt. Most hasonlók az árak de ár érték arányban így is kvázi másik dimenzió. Amivel a balcsi versenyezhet az a bolgár tengerpart. De azzal is csak azért mert messze van. Ha itt lenne a szomszédban az is verné a Balatont sokaknál.
2019. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%

Sajnos idén csak a Balatonon fogunk nyaralni, de szívem szerint Horvátországba mentem volna. A tengerhez képest a Balaton valóban egy pocsolya. Tudom sok embernek ez is csak álom.

Egyébként Horvátországon belül sok helyen jártam és Krk sziget tetszett a legkevésbé. Zadar, Makarska, Nin, Zaton is sokkal szebb helyek nála.

2019. jún. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Balaton egy túlárazott pocsolya.

A szállás/pótlét ugyanannyi mint Horvátországba, csak több az üzemanyag, de inkább fizetem azt és oda megyünk.

2019. júl. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!