Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 240. 000! Ennyi pénzből...

240. 000! Ennyi pénzből tudnék nyaralni. Szerintetek hová tudnék menni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy karcsú, de csak ennyit sikerült összespórolnom. Szeretnék végre eljutni külföldre, de nem vagyok biztos benne, h pl egy olaszországi nyaraláshoz ez elég... útlevelem sincs.

Viszont ha csak az országon belül járható, tudtok ajánlani helyeket, amik jók, de nem csak wellnessezni lehet egész nap?


Köszönöm :)



2018. aug. 5. 09:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Ne haragudj, de ha ennyire életképtelen vagy, mit fogsz csinálni egyedül külföldön? Írj be booking.com-ra egy olasz várost, és meglátod, mennyi a szállás. Útlevél pedig közel 20 éve nem kell EU-n belül...
2018. aug. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Ennyiből akár Amerikába is eljutsz. :)

Persze attól függ, hogy a 4 csillag elvárás vagy jó egy alacsonyabb színvonal is...


További kérdéssel írhatsz bátran.

2018. aug. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 - ha valami lelki problémád van, amely akkora, hogy egy nyugodt vasárnap reggel sem tudsz békésen a világra tekinteni, akkor tudok ajánlani stresszkezelő gyakorlatokat, könyveket, de még pszichológust is! :) szívesen állok rendelkezésedre ilyen tekintetben! További szép napot!


#2 köszönöm, nagyon rendes vagy! Hamarosan írok :)

2018. aug. 5. 11:04
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ennyiből hoztam ki kicsit több, mint két hetet Indiában. 240k Európában nagyjából bárhol elég egy hétre, talán Norvégia, Izland meg Svájc mondható neccesnek, meg olyan célok, ahova macerás ilyen-olyan okokból utazni, Krím-félsziget (feltéve, hogy repülnél oda, szárazföldön kijön ennyiből), Svalbard, Shetland, Feröer. Minden más tök oké. Ennyiből csücskösen, de még Kubába is el lehet jutni, ha nagyon kompromisszumkész az ember.
2018. aug. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Na jó azért az ilyen KUba és Amerika meg se forduljon a fejedben ennyi pénzből. Persze papíron ki lehet hozni, de jön valami váratlan költség és szívás van, sőt váratlan költség nélkül is nagyon a határon vagy és akkor asrról nem is beszéltem, hogy milyen alacsony színvonalú lenne a nyaralás.


Európában meg bárhová elég, persze akkor ha nem 5 csillagos szálloda az igényed, hanem reális vagy.

2018. aug. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Én Szicíliában gondolkodtam és vannak nagyon olcsó szállások (nem, természetesen nem ötcsillagos szállodákban gondolkodom :) hosteleket meg hasonlókat néztem, ami nagyon olcsó). Csak minden ismerősöm lebeszélt róla, hogy ez kevés pénz, hogy veszek szuvenírt stb... -.-" hozzá kell tennem - itt én vagyok a legszegényebb, mindenki gazdag, egy havi fizetésből mennek Floridába, meg ilyenek.


Szóval akkor szerintetek nem lehetetlen? Ha Szicília nem is jön össze, nézek valami más, talán dél-olaszországi települést, ahol ősszel is jobb az idő :)


Köszönöm még egyszer! :)

2018. aug. 5. 18:51
 7/12 anonim ***** válasza:
lignano sabbiadoro lesz amit keresel, közel van de hibátlan olasz hely, 90%-ban olaszok nyaralnak ott, nem elcsépelt, étteremből bárhova mész nem tudsz mellényúlni, normális szállás 1 hétre már 150ből van medencével
2018. aug. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A kérdés hallatán még csóváltam a fejem, aztán amikor a kérdező pontosította a dolgait és leszűkítette Sziciliára, teljesen elbizonytalandotam.

Ezek szerint pontosan tisztában vagy a szállás árakkal, ezt fel tudod írni egy négyzetrácsos lapra. Repülőjegyet csak találsz, ezt alá tudod írni. Azt is meg tudod nézni, hogy a szicíliai 28. számú Lidliben mennyi a löncshús ára (fenn lesz a neten a heti katalógusuk). Összeadod. Hozzáadsz mindenféle buszjegy árakat.

Aláhúzod a végereményt, megnézed, kevesebb-e, mint a pénzed.

Nem gondolkodsz mütyűr kötelező ajándékokban, nem gondolkodsz olyan kötelezőkben, amit a sznob ismerőseid csinálnak.

Ha jó az ár, mész. Ha nem jó, finomítasz. Esetleg visszajössz kérdezni.

És utazol.

2018. aug. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Csak amit leírsz az nagyon le van egyszerűsítve.Attól, hogy egy papírra leírja, hogy mennyi az árak és kijön neki, hogy kifutja, még nem biztos, hogy érdemes elindulni.

Például ebben az esetben van 240 ezer forintja, össze számolja a dolgokat, kijön 220 ezer. Akkor ez belefér most vagy nem? Mert az összeg meg van, de nagyon csücskösen és ha jön valami váratlan költség, akkor szívás van. Úgyhogy amit leírsz, azzal egyetértek, hogy legyünk önállóak, de ha már egy szuvenír se fér bele a keretbe, akkor inkább ne menjünk, mert túlságosan ki van minden számolva.

2018. aug. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
küszi 9-es, nagyon szép példája vagy a hogyan ne utazzunk témakörnek.
2018. aug. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!