Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Aki nagyon keves tervezessel...

Aki nagyon keves tervezessel indul neki egy utnak az mit csinal ha valami nem jon ossze?

Figyelt kérdés
Peldaul azt mondjak hogy elmennek Kinaba vagy mashova tobb hetre vagy letelepedni es kiderul hogy van 1 torveny ami akadalyozza oket sok fontos dologban vagy nem foglalnak szallast es kideul hogy az osszes tele van vagy valami dolog akadalyozza oket akkor mit csinalnak az utcara mennek? Vagy megprobalnak valahogy visszautazni? Angliai magyaroktol van sok tortenet de inkabb olyanra vagyok kivancsi hogy aki egyik pillanatrol a masikra elmegy Ugandaba pl. letelepedni az hogyan oldja meg anelkul hogy jol eltervezte volna az utazasat?
2019. szept. 11. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan országokba, ahová komoly beutazási és letelepedési szabályok vannak, alapból nem lehet csak úgy tervezés nélkül elindulni. Máshová persze igen, ahoz pedig egy nagy kalandvágy kell. Alapból sem lehet mindent megtervezni.
2019. szept. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A kimegyek pár hétre meg a letelepedés között óriási a különbség. Előbbit hívjuk "nyaralásnak", utóbbit meg költözésnek. Mindkettő tervigényes és minden értelmes ember állít fel B tervet, akár C tervet is, ha valami nem úgy sül el ahogy tervezte. Ezért mondják pl. hogy Ausztráliának ne indulj neki anélkül úgy hogy minimum 2-3 millió nincs a zsebedben. Pontosan ezért. Mert még ha be is engednek munkavállalás céljából, nem garantálja semmi és senki hogy rövid időn belül munkát is találsz. Enned és laknod viszont akkor is kell ha nincs munkád, ahhoz pedig pénz kell. Ez most csak egy példa volt, de a lényeget szerintem megérted.
2019. szept. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ausztraliaba hogyan kap lakast akinek nincs munkaszerzodese? Szerintem sehogy. Max airBNBt.
2019. szept. 11. 19:37
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs hogy valaki beesik ugandába letelepedni. Lehet hogy a haverjaid ijennel hülyítenek de ha nem dizajnerdrogoztad teljesen el az agyad akkor beláthatod hogy ez kamu. Eleve sok helyre kell víum amit ott helyben meg sem igényelhetsz. Van, ahol fizetni kell érte és nem mindegy hogy milyen pénznem meg hogy milyen címlet. Olyan van hogy kimész valahova turistáskodni és csak az első pàr napra van terved meg szállásod. Én is csináltam már olyat. 3 hónapig utazgattam úgy dél kelet ázsiában hogy csak az odaútra volt egy repjegyem meg két éjszakára szállásom amikor indultam.
2019. szept. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Most te utazni, vagy letelepedni akarsz?

Manapság az utazást is meg kell tervezni, oly mértékben telítettek a repülők és a szállások, hogy nagyon rizikós prompt nekivágni. Az utcán nem alhatsz és lehet, hogy csak valami drága helyen van szabad szoba, ugrik a pénzed. Legfeljebb valami turisták által nem felkapott helyen lehet megoldani, de akkor nagy látnivalók sem lesznek.

A letelepedés az olyan, hogy kimész valahova, nagyon megtetszik az ország és gondosan utána jársz, hogy milyen ott a hétköznapi élet. Általában komolyabb tőkével érdemes indulni és kell valaki, aki segít a papírok intézésében. Szerintem azon fekete-afrikai országok, amelyek a keresztény és iszlám kultúra ütköző zónái (pl. Uganda), nem fehér embernek való helyek.

2019. szept. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha pénzed van mindent kapsz kb. bárhol a világon.
2019. szept. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha az ember tervezés nélkül indul neki, akkor nyilván rugalmas a végeredményt illetően. Mi többször voltunk már Olaszországban úgy, hogy nem foglaltunk előre semmit, csak beültünk az autóba, és elindultunk. Persze ismerjük az országot, tudjuk, hol milyen tájra számíthatunk, előre tudjuk, melyik részen akarunk körülnézni, de az totálisan mindegy, hogy például Toscanában melyik kis faluban kapunk szállást.
2019. szept. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A nyilvan szavak foloslegesek egy valaszba. Van aki kerdez mert szeretne megismerni 1 dolgot.
2019. szept. 13. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!