Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » 1 millió forintból hova...

1 millió forintból hova utazzak el?

Figyelt kérdés

Még sohasem jártam külföldön, pedig már 25 éves vagyok!!!


Ezért úgy döntöttem, hogy idén elfogok látogatni egy pár helyre, legalábbis ami belefér abba az 1 millió forintba, ennyi összeget tudok csak rászánni a dologra.


Mivel elég tapasztalatlan vagyok, ti hogy gazdálkodnátok ki, hogy osztanátok be ezt az 1 millió forintot, hogy minél több helyre eljussatok? Illetve mik azok a "kötelező" országok, amit mindenképpen érdemes lenne látnom?


Köszönöm.


2020. márc. 5. 16:30
1 2 3
 11/21 anonim válasza:

Olaszország szerintem nagyon jó. De ott most koronavírus van ugyhogy max jővőre menj oda szerintem.

Én ha a helyedben lennék biztosan Thaiföldre vagy valami ázsiai országban utaznék ennyi pénzből!

2020. márc. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 aHermann ***** válasza:

Szia!


Mivel említetted, hogy egyedül szeretnéd megszervezni magadnak az utat, így én lehet, hogy azt csinálnám, hogy az összeg egy részét letenném egy egzotikusabb úticélra jövőre, a maradékból pedig tapasztalatokat gyűjtenék Európában most.


Nézd, ha teljesen kötetlen vagy utazás szempontjából, akkor olcsón ki lehet hozni az utakat Európában.


A "kötelező" országok egy relatív dolog, nézd meg, hogy téged mi érdekel. Egész Európát lehet "kötelezőnek" tekinteni. Mi voltunk már pár helyen, de az csöpp a tengerben...


Olyan úticélt ajánlanék, ahova egyszerűen el lehet jutni közvetlenül, és rendelkezik a hely egy összevont kedvezménykártyával, ami a tömegközlekedésre és látnivalókra is jó.

Pl. Salzburg (vonat), München (vonat), Prága (vonat, repülő, busz), Amszterdam, Berlin, Koppenhága


Ezeken a helyeken vannak központi helyeken olcsó szállások (Meininger, BB Hotels, AO Hostels). Emellett érdemes a Booking.com-ot is megnézned.


Berlinbe és Koppenhágába olcsón lehet kifogni repjegyeket.


(Koppenhága nem annyira drága, mint amit az ember hall.)

2020. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Inkább sok helyre utaznál el kevés időre, vagy sok időre kevés helyre? Ez a legfontosabb kérdés.

Mert Európán belül rengeteg nagyon olcsó repülőjárat van, szóval ha inkább a nagyvárosok érdekelnek, akkor ezt javasolnám.

Ha viszont nem bakancslistát pipálgatni szeretnél, hanem úton lenni, és megtapasztalni az egész utazás dolgot, és nem riadsz vissza a kissé nomádabb körülményektől (nem kell extrém dolgokra gondolni, csak hostelekre, nehéz hátizsákra, hosszú buszutakra), akkor backpacking stílusban válassz egy olcsóbb régiót, ami érdekel. Közép-Amerika, Dél-Amerika, Délkelet-Ázsia, Kelet-Európa, vagy a Balkán. Én tavaly a Balkánon voltam egy hónapot (Bulgária, Görögország, Macedónia) és nagyon nagyon élveztem, csak ajánlani tudom, és mindenképpen visszamegyek még (Görögországban most voltam ötödszörre).

2020. márc. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

12.


Gondolom jártál Koppenhágában. Hát ha neked az nem drága, akkor mi?

Nem vagyok csóró, de az ottani árakon még nekem is leesett az állam. Az egy dolog hogy a legolcsóbb szállás 35.000 ft per éj volt minden nélkül, de egy nagy kávéért meg 2 kis péksütiért fizettem 6000 ft-ot egy pékségben. Egy twix került valami 800 ft-ba. Közel 5* az ára mindennek mint nálunk.. Jártam már elég sok helyen, ekkora drágaságot sehol se tapasztaltam.

2020. márc. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
54%
@10 Ja, csak mondjuk Nyugat-Európa olyan, mintha nem is gyűjtenél tapasztalatot, az első ország, ahol már legalább minimálisan másképp működnek dolgok, mint Magyarországon, az Ukrajna. Oda mondjuk simán érdemes menni, Európa egyik legérdekesebb országa. Ne legyünk már olyanok, mint az amerikai turisták Európában, akik szerint Európa Franciaországból, Olaszországból, Londonországból és Amszterdamországból áll.
2020. márc. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Időpont tegnap 17:19.nek


Nem értünk előbb oda, de sokkal kényelmesebben élveztük a 13 óra repülést. Nekünk ez fontos volt, hogy ne a turistaosztályon nyomorogjunk 3 vagy 5 székes ülőhelyen..mindenki arra költi a pénzét amire akarja.


Jövőre is megyünk,de akkor már első osztályon. Kényelem megéri az árát. Aki meg nem engedheti meg magának az utazzon a turistán.

2020. márc. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

lég nehéz őszinte tanácsot adni annak, akinek halvány lila gőze sincs arról, hogy mit akar, akinek fogalma nincs róla, heyre menne vagy völgybe, a városok érdeklik vagy a csend, egyáltalán... ha fogalmad sincs, mi az a kultúra.

Valahol innen indulnék neki a dolognak, éspróbálnék nem olyan helyekre menni, amik másnak tetszenek.

2020. márc. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha még nem voltál külföldön, először közeli országokban, hosszú hétvégéken próbálgasd magad. Az sem ördögtől való, ha befizetsz kezdetnek utazási irodában egy-egy hétvégi kirándulásra. De vannak olyan utazási irodák, amelyek fiataloknak ajánlanak inkább természetjárás jellegű külföldi túrákat, egy kis kultúrával megspékelve. (Eupolisz, WanderWell, Rolitours, stb.) Ezekre is jelentkezhetsz bátran.

Aztán már bátrabban szervezhetsz autós vagy repülős utakat Európán belül. Fejlődő országokba csak rutinosabb utazóként menj.

Csak azért ne indulj el, hogy elmondhasd, voltál már külföldön. A másik, hogy az utazás szerintem egyedül nem nagy élmény, legfeljebb kifejezetten antiszociális embereknek. Jó társasághoz próbálj csatlakozni.

2020. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 aHermann ***** válasza:

14!


Jártunk Koppenhágában (egy saját szervezésű északi túra keretében -) tavaly nyáron családostul.

Azért írtam, hogy odafigyeléssel lehet ésszerűen utazni, még drága országban is, ami igaz is.

Nekem/nekünk Anglia drágább volt.


Mivel már iskolásaink vannak, így nem mindenen lehet spórolni, de amin lehet, azért teszek.

Nem biztos, hogy az jó amit mi csinálunk, de nálunk előre vannak tervezve az utak, így tudok válogatni sok mindenből, és sokat lehet spórolni, ugyanakkor van amin nem lehet, mert a szünetekhez kötve vagyunk.


Mivel gyerekekkel utazunk nekünk fontos a reggelis szállás, 5 éjszaka reggelivel 80e volt.

(Egy hibrid láncra szoktunk rá, ahol kuponnal nagyon jó áron vannak reggelis, saját fürdőszobás szobák.)

A központtól 10 percre voltunk busszal. A szálláshoz közeli élelmiszerüzletben nem túl drágán vettem innivalót, gyümölcsöt, illetve péksütiket napközbenre. (A Norreportnál rosszabb kínálathoz magasabb ár párosult).

Találtam Trófea-szerű éttermet a belvárosban, ahol 1 felnőtt áráért 2-en ehettünk, a gyerekekre volt különár.


Minden nap ettünk valahol rendeset, figyelve a helyi specialitásokra, és az árakra.


Voltunk a Tivoliban, minden gyerekeket érdeklő dologra felültünk.


A Koppenhága kártyával meg rengeteget spóroltunk (ill. mi még azt előző évi áron szereztük be).

2020. márc. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

15-ös de vedd mar figyelembe, hogy sehol sem járt még. Pont hogy olyan uticélok valok neki, ami nem nagyon tér el a megszokottól.

Kérdező sztem ezt még jol gondold át. Tenyleg egyedül utaznál? Aztan azt mondod kötelező látnivalók. Erre tényleg csak azt lehet mondani esetedben hogy London, Parizs, Róma. Viszont ezekre meg közel sem kell az 1 milla. Sztem max a felét szánd most rá pár nyugat és dél európai országra. A többit tedd el jövőre egy távolabbi utazásra és hátha addigra társaságod is lesz :)

2020. márc. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!